Kości jak z betonu - uczucie ciężkości

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sinister 01 lis 2014, 20:22
Mieliście lub macie coś takiego przy nerwicy/depresji? Ja cierpię na coś takiego od około 2 miesięcy.
Czuję się momentmai jakbym miał ciało z betonu ( tu chodzi o samo ciało , a nie smutek i nie możność wyjśćia z łóżka ) nie bardzo wiem co z tym zrobić. Pisałem w dziale o hipochondrii na ten temat, i to mnie nakręca, że to może rak kości albo białaczka :/, a że łatwo robią mi się siniaki i bolą mnie od wysiłku czy ciężkich zakupów kości/mieśnie to lęk się napędza ( wczoraj troche przysiadów ciężkie zakupy i dziś bolą mnie mieśnie ). Cholernie się martwię.

przez noszila 02 lis 2014, 13:49
sinister napisał(a):Mieliście lub macie coś takiego przy nerwicy/depresji? Ja cierpię na coś takiego od około 2 miesięcy.
Czuję się momentmai jakbym miał ciało z betonu ( tu chodzi o samo ciało , a nie smutek i nie możność wyjśćia z łóżka )

Owszem. Niestety niektórzy lekarze lub terapeuci wiążą to ze smutkiem depresyjnym, poczuciem beznadziejności, niechęci do działania i braku motywacji. A jest tak jak piszesz, że ciężar i trudności z podniesieniem się z łóżka odczuwane są tylko jako ściśle cielesne niedomaganie, nie ma ono nic wspólnego z samopoczuciem; czasem nawet zastanawiam się skąd się to bierze, skoro w danym dniu nie czuję się zdołowana a mimo to, brakuje sił na zwykłe czynności i męczy nawet chodzenie :bezradny:
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez Kalebx3 02 lis 2014, 13:57
to efekt braku dopaminy i żelaza, czasami B1 ( benfotiamina ) . Miałem podobnie ,najczęściej pod koniec dnia , ale często i z rana . Zaleczylem to tymi trzema suplami ( pirybedyl + chelat żelaza + benfotiam.)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez noszila 02 lis 2014, 14:22
Kalebx3 napisał(a):to efekt braku dopaminy i żelaza, czasami B1 ( benfotiamina ) . Miałem podobnie ,najczęściej pod koniec dnia , ale często i z rana . Zaleczylem to tymi trzema suplami ( pirybedyl + chelat żelaza + benfotiam.)

A jakiś pomysł, jak podwyższyć poziom dopaminy? Albo jak przekonać lekarza, że problem może tkwić w niskim jej poziomie, a nie tylko w serotoninie? :hide:
Esci10
Kweta25

przez Kalebx3 02 lis 2014, 15:03
noszila napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):to efekt braku dopaminy i żelaza, czasami B1 ( benfotiamina ) . Miałem podobnie ,najczęściej pod koniec dnia , ale często i z rana . Zaleczylem to tymi trzema suplami ( pirybedyl + chelat żelaza + benfotiam.)

A jakiś pomysł, jak podwyższyć poziom dopaminy? :hide:

---przeciez podałem Ci jeden z patentów na tę dolegliwość. Problem możesz mieć tylko z wyrwaniem od lekarza / lub nie-lekarza Pirybedylu .
Co do przekonywania lekarza "co jest co" nie mam ostatnio chęci pisać .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez noszila 02 lis 2014, 15:51
Kalebx3 napisał(a): ---przeciez podałem Ci jeden z patentów na tę dolegliwość. Problem możesz mieć tylko z wyrwaniem od lekarza / lub nie-lekarza Pirybedylu .
Co do przekonywania lekarza "co jest co" nie mam ostatnio chęci pisać .

Tak, już wszystko jasne :) a przekonywanie lekarza - temat tabu. Rozumiem :/
Esci10
Kweta25

Sortuj wg