Problemy z gardłem - globus histericus czy jakaś inna chorob

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez xzjemciex 23 paź 2014, 22:00
Jak wyżej.
Czy łagodny ból gardła (na chwilę przechodzi, a potem znów), chrypka i nadmiar flegmy w gardle ( ciągle muszę odchrząkiwać, bo jeśli tego nie zrobię, to czuję, że nie mogę połykać, ponieważ stoi to w przełyku) - flegma czasami jest nawet zielona ;( Czy to mogą byc objawy nerwicy czy jakaś inna choroba gardła, krtani?
Dodam, że czułam kluchę w gardle, kiedy rozpoczęła się moja przygoda z nerwicą - od tego czasu też pluję tą okropną flegmą ;/

przez Neafia 23 paź 2014, 22:03
Ja czuję taką flegmę od dziecka. Ciągle chrząkam, wszyscy mają do mnie o to pretensje, a ja nawet nie wiem, że to robię. Wiele osób pytało mnie już, czy palę. W sumie śmiesznie, bo ja nigdy nie miałam papierosa w ustach.
Jestem całkowicie zdrowa, byłam badana przez wielu laryngologów i nigdy nic nie wyszło.
Mam to do dziś, mając już 17 lat, tylko w odróżnieniu do Ciebie - ja niczego nie wykrztuszam.

Niepokojąca jest ta flegma, możesz mieć coś z zatokami. Chyba najlepiej będzie, jeśli pójdziesz do laryngologa?
Nerwica raczej nie objawiałaby się taką wydzieliną, tak mi się wydaje.

przez tahela 23 paź 2014, 22:15
wiesz co zjem cie, jesli masz ropna wydziline to raczej bakterie, musisz wzmocnic organizm i wczesniej poprosic lekarza o mocny antybiotyk , zeby sie doleczyc
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 23 paź 2014, 23:12
xzjemciex, przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale jeżeli odkrztuszasz zieloną flegmę, to najprawdopodobniej jest to jakieś zapalenie gardła/krtani i potrzebujesz leku. Oczywiście to, że masz chore górne drogi oddechowe i przeszkadza Ci flegma nie oznacza, że nie możesz mieć nerwicy i cierpieć z powodu "guli w gardle". Idź do lekarza pierwszego kontaktu, niech Cię zbada i da antybiotyk, jeśli to konieczne, a potem skonsultuj się z psychiatrą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez xzjemciex 24 paź 2014, 15:00
Dzięki wszystkim za rady ;)
Ta flegma nie jest zawsze zielona, zwykle jest to gęsta, biała wydzielina.
Ale pewnie macie rację - wkrótce wybiorę się do lekarza.

-- 24 paź 2014, 21:00 --

Byłam u lekarza - stwierdził mi zapalenie jamy śluzowej nosa i gardła, zapisał mi jakieś tabletki i antybiotyk, oraz dał skierowanie do laryngologa. Niby ok, ale strasznie boję się brać tych tabletek, czytam ulotki, działania niepożądane ;( I teraz aż zaczął bolec mnie żołądek z nerwów i jeśli wystąpiłoby u mnie któreś działanie niepożądane,to nie byłabym pewnie w stanie odróżnić go od nerwicy, bo od nerwów dzieją mi się różne rzeczy ;( I nie wiem co robić,żeby się tak nie nakręcać ;c

przez Alice in wonderland 26 paź 2014, 20:16
Zjemcie, jaki antybiotyk dostałas? wiesz co, mam podobne problemy. Własnie jutro mam jechac zapisac sie na TK zatok w koncu i sama nie wiem...Też mam ta flegme ale nie moge jej odkrztusic. Masakra, strasznie sie mecze. Przewlekle zapalenie zatok objawia sie biała lub zieloną wydzieliną. Ja mam białą. Antybiotyku nie dostałam bo lekarz powiedział ze nie ma sensu bo wymaz bez bakterii i badanie krwi w porzadku. Ja tam jednak wolałabym wziac antybiotyk bo moim zdaniem napewno by pomoglo choc troche :/ Masz jeszcze jakies inne objawy?
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez xzjemciex 26 paź 2014, 20:47
Alice in wonderland napisał(a):Zjemcie, jaki antybiotyk dostałas? wiesz co, mam podobne problemy. Własnie jutro mam jechac zapisac sie na TK zatok w koncu i sama nie wiem...Też mam ta flegme ale nie moge jej odkrztusic. Masakra, strasznie sie mecze. Przewlekle zapalenie zatok objawia sie biała lub zieloną wydzieliną. Ja mam białą. Antybiotyku nie dostałam bo lekarz powiedział ze nie ma sensu bo wymaz bez bakterii i badanie krwi w porzadku. Ja tam jednak wolałabym wziac antybiotyk bo moim zdaniem napewno by pomoglo choc troche :/ Masz jeszcze jakies inne objawy?

Ja sama się zastanawiam, czy ta flegma jest spowodowana nerwicą, czy naprawdę mam te zapalenie błony śluzowej nosa i gardła ( nie miałam żadnych badac, powiedziałam lekarce, w czym problem i to stwierdziła) i przez to boję się brać ten antybiotyk, bo może mi zaszkodzić, gdyby to było tylko od nerwicy ;/
A na badania lepiej jedź, lepiej mieć pewność.
Inne objawy nerwicy? Jasne, całe multum. Szybkie bicie serca, częste bóle, zawroty głowy, szum w uchu, ból oczu, senność, osłabienie, klucha w gardle, mogłabym wymieniać w nieskończoność, bo co dzień wychodzi coś nowego ;<
A ty masz jeszcze jakieś objawy, czy tylko z tą flegmą?
A antybiotyk mam 5-dniowy - xorimax.

przez Alice in wonderland 26 paź 2014, 21:41
Zjemcie, mysle ze lekarz zajrzał Ci w gardło i ocenil czy np jest zaczerwienione. U mnie lekarze zagladali i nie stwierdzali zaczerwienienia. Co do szumu w uchu, bólu oczu oraz senności to również mogą to być objawy zatok. W każdym razie ja miałam takie kiedy chorowałam na zatoki czołowe i miałam zakażenie bakteryjne. Antybiotyki typu Xorimax (tam jest substancja Cefuroxym czy cos podobnego) szybko pomagały. Brałam tez ten lek na zapalenie pęcherza nieraz. Domyslam sie jednak ze sie boisz, ja tez mam awersje do leków z tych samych powodów. Ba, boję sie nawet wziac ziołowe leki bo boję się, że dostanę alergii i się uduszę :zonk: .
MOże zrób sobie wymaz z gardła/nosa? Prywatnie chyba niedrogo kosztuje a na NFZ spokojnie powinna Ci lekarka dac, choc teraz głupio isc drugi raz bo zapyta o antybiotyk.
Ewentualnie poczekaj i idz do tego laryngologa ze skierowania, on zajrzy do krtani głęboko i do nosogardła i oceni. Zapytaj o taki wymaz, powiedz ze nie chcesz niepotrzebnie brac antybiotyków, że lekarz Ci przepisał ale wolałabys upewnic sie czy jest jakas bakteria i jaka.

przez *Wiola* 26 paź 2014, 21:44
xzjemciex, zbadaj sobie chlamydię pneumoniae, to Ci z wymazu nie wyjdzie, trzeba zrobic badanie z krwi. Flegma od nerwicy , bardzo wątpię .
Moderator

przez Prakseda 26 paź 2014, 22:05
Miałam przez długi czas zapalenie gardła "znikąd" <objawiało się tylko przejściowym zaczerwienieniem i umiarkowanym, incydentalnym bólem, flegmy nie odkrztuszałam, choć lekarze czasem wspominali o spływającej po tylnej ścianie gardła wydzielinie>. Nie brałam na to antybiotyku, dopiero po tomografii okazało się, że jedną zatokę mam zajętą przez torbiel. Warto byłoby więc przycisnąć laryngologa w kierunku badań obrazowych.

przez xzjemciex 27 paź 2014, 17:03
Alice in wonderland Tak, lekarz mówił, że jest zaczerwienione i są powiększone migdały, więc pewnie rzeczywiście jest coś na rzeczy.

Na dodatek ostatnio zauważyłam, że jeden migdał jest bardzo powiększony i boli, co jest niepokojące, więc wizyta u laryngologa jest niezbędna ;/

Wizytę u laryngologa mam na poniedziałek - wow, służba zdrowia taka szybka ;d

przez Alice in wonderland 27 paź 2014, 18:16
Prakseda, no dlatego włansie ja tez musze isc na TK zatok koniecznie. Dzis miałam sie zapisac, jedyny szpital, w ktorym jeszcze byl termin na nfz na ten rok. I co? Mąż źle ustawil budzik i zaspałam. Terminów już brak :( Koszt prywatny ok 100-200zł .... eh

Wiola, no ja tez o tej Chlamydii słyszałam, az sie boje....chyba drogie to badanie...?

przez *Wiola* 27 paź 2014, 19:47
Alice in wonderland, Ok 50 zł za klasę , zalżzy od labu , tylko trzebaby zrobić w IgM IgG i IgA czyli 3.
Moderator

przez Prakseda 27 paź 2014, 21:52
Alice in wonderland napisał(a):Wiola, no ja tez o tej Chlamydii słyszałam, az sie boje....chyba drogie to badanie...?

Koszt zależy od metody. Ja robiłam Western Blottem to wybuliłam 200 złoty za jedną klasę :?

Alice in wonderland napisał(a):Prakseda, no dlatego włansie ja tez musze isc na TK zatok koniecznie.

KONIECZNIE :) Jeszcze przed tomografią jedyne co laryngolog mi proponował to usunięcie migdałków <że niby w ten sposób miały zniknąć moje problemy z gardłem ;) >. Oczywiście się nie zgodziłam, jakiś czas później trafiłam na internę i tam mój lekarz prowadzący "przy okazji" zrobił mi tę tomografię i proszę - winowajca namierzony. A gdybym posłuchała laryngologa i usunęła te migdałki niepotrzebnie - to już szczegół ;)

Sortuj wg