Całkowite wyleczenie nerwicy lękowej ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez emilk 22 paź 2014, 08:59
Zastanawia mnie cały czas czy można całkowicie wyleczyć nerwicę,rozmawiałem z wieloma osobami na ten temat,twierdzą że do końca tej choroby nie można wyleczyć a jedynie podleczyć.Czy lekarze nas okłamują mówiąc "wyjdziesz z tego" ? Nie chcę do końca życia brać leków i sztucznie żyć, a po odłożeniu leków oszaleć.Czy są jakieś przypadki "całkowitego" wyleczenia ?
emilk

przez angie1989 22 paź 2014, 10:12
Są;) wejdź na forum zaburzeni.pl tam administratorzy calkowicie wyleczyli sie z tego. Jest tam tez dużo informacji na temat tego jak to zrobić. I co najwazniejsze są osoby które zawsze konkretnie pomoga.

przez Saraid 22 paź 2014, 10:27
emilk napisał(a):Zastanawia mnie cały czas czy można całkowicie wyleczyć nerwicę,rozmawiałem z wieloma osobami na ten temat,twierdzą że do końca tej choroby nie można wyleczyć a jedynie podleczyć.Czy lekarze nas okłamują mówiąc "wyjdziesz z tego" ? Nie chcę do końca życia brać leków i sztucznie żyć, a po odłożeniu leków oszaleć.Czy są jakieś przypadki "całkowitego" wyleczenia ?

Lekarze mówią"wyjdziesz z tego'' ponieważ nerwica leczona czasami długo całe lata nie daje znać o sobie.Można nauczyć się z nią żyć całkowicie wyleczyć nie,objawy wracają wcześniej czy pózniej.Nie jestem na lekach psychoterapie mi pomogły najbardziej,lekami wspieram się doraznie w razie ataków lękowych,także nauczyłam się z tym żyć stosować rózne techniki by się odstresować i dbać o swoje zdrowie na tyle na ile jestem w stanie .
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 22 paź 2014, 11:46
angie1989 napisał(a):Są;) wejdź na forum zaburzeni.pl tam administratorzy calkowicie wyleczyli sie z tego. Jest tam tez dużo informacji na temat tego jak to zrobić. I co najwazniejsze są osoby które zawsze konkretnie pomoga.

Dzięki super forum ;) Ci administratorzy są super ;)i te materiały na You tube :D
emilk

przez beladin 22 paź 2014, 11:54
emilk, To zależy co masz na myśli pisząc "nerwica lekowa".
Jeśli posiadasz osobowość neurotyczną prawdopodobne jest, że nawet po pozbyciu się objawów które obecnie wyraźnie uprzykrzają twoje życie, będziesz nadal podchodził do pewnych spraw w typowy dla neurotyka sposób ..co nie znaczy, że będziesz czuł się przez to chory
beladin

przez emilk 22 paź 2014, 12:16
beladin napisał(a):emilk, To zależy co masz na myśli pisząc "nerwica lekowa".
Jeśli posiadasz osobowość neurotyczną prawdopodobne jest, że nawet po pozbyciu się objawów które obecnie wyraźnie uprzykrzają twoje życie, będziesz nadal podchodził do pewnych spraw w typowy dla neurotyka sposób ..co nie znaczy, że będziesz czuł się przez to chory

Chodzi mi o lęk,czy kiedyś przestanę się bać,jak będę sie żle czuł i nie będzie objawów somatycznych,pozbyć się leków które wyniszczają mój organizm.
emilk

przez beladin 22 paź 2014, 13:20
emilk, Tak. Objawów o zdrowie i życie najprawdopodobniej zupełnie się pozbędziesz. Oczywiście warunkiem dla ich ustąpienia jest całkowita, bądź częściowa eliminacja pierwotnej przyczyny. Jeśli dalej będziesz narażony na silny stres, silne wewnętrzne konflikty, wtedy to wewnętrzne napięcie będzie musiało się nadal uzewnętrzniać w jakiejś formie
beladin

przez emilk 22 paź 2014, 13:30
beladin napisał(a):emilk, Tak. Objawów o zdrowie i życie najprawdopodobniej zupełnie się pozbędziesz. Oczywiście warunkiem dla ich ustąpienia jest całkowita, bądź częściowa eliminacja pierwotnej przyczyny. Jeśli dalej będziesz narażony na silny stres, silne wewnętrzne konflikty, wtedy to wewnętrzne napięcie będzie musiało się nadal uzewnętrzniać w jakiejś formie

Staram się jak mogę z tym walczyć,muszę spróbować innych metod walki z tym ;)
emilk

przez beladin 22 paź 2014, 13:37
emilk, A co twoim zdaniem leży u podłoża twojej nerwicy, tego co się aktualnie z tobą dzieje?
beladin

przez emilk 22 paź 2014, 13:40
beladin napisał(a):emilk, A co twoim zdaniem leży u podłoża twojej nerwicy, tego co się aktualnie z tobą dzieje?

Rozwód rodziców,dawne problemy szkolne,brak pracy.hmmm

-- 22 paź 2014, 13:43 --

Może to że zawsze byłem lękliwy,zawsze się wszystkim przejmowałem.
emilk

przez beladin 22 paź 2014, 13:47
emilk, Skoro był rozwód to pewnie atmosfera w domu była daleka od ideału.
beladin

przez emilk 22 paź 2014, 13:53
beladin napisał(a):emilk, Skoro był rozwód to pewnie atmosfera w domu była daleka od ideału.

Dokładnie wieczne nieporozumienia,kłótnie.
emilk

przez beladin 22 paź 2014, 14:07
emilk, Jako dziecko i młody człowiek doświadczałeś silnych negatywnych emocji. Prawdopodobnie dlatego teraz, jako dorosła osoba, czujesz się niepewnie w niektórych sytuacjach, jesteś nadmiernie wrażliwy, wszystko przeżywasz i bierzesz do siebie.
A teraz? Jak wygląda sytuacja rodzinna?
beladin

przez emilk 23 paź 2014, 15:05
beladin napisał(a):emilk, Jako dziecko i młody człowiek doświadczałeś silnych negatywnych emocji. Prawdopodobnie dlatego teraz, jako dorosła osoba, czujesz się niepewnie w niektórych sytuacjach, jesteś nadmiernie wrażliwy, wszystko przeżywasz i bierzesz do siebie.
A teraz? Jak wygląda sytuacja rodzinna?

Dokładnie tak jak mówisz,teraz to wygląda tak że,ojciec ma inna kiebiete,nie mieszka z nami.Moja mama ma partnera z którym ma 2 dzieci,2 letnie i 3,5 letnie,on ma swoją rodzine,mieszka z rodziną,mame to trochę przerasta,ma 47 lat i już nie jest jej łatwo,ja jak tylko mogę to jej pomagam.Dodatkowo pracuje po 12 godzin i nie zawsze jest z kim dzieci zostawić.Ojciec tych dzieci dodatkowo nadużywa alkohol,jak przyjeżdxza to zwykle jest pijany i wtedy często dochodzi do kłotni między nim a mną...Mnie też to przerasta nigdy nie myślałem że tak może się to potoczyć,rodzice bardzo szybko się rozstali z dnia na dzień,dla mmnie to był szok i załamanie miałem wtedy 18 lat.Nie udało mi się wtedy ukończyć technikum czuję się osobą bez wartości.Mam gonitwe myśli,ciężko mi pomyśleć o czymś pozytywnym,bez leków nie mógł bym funkcjonować.
emilk

Sortuj wg