Szczerość w nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Szczerość w nerwicy

przez telimenka 16 gru 2006, 23:20
Czy może być efektem brania leków? Mam ochote mówić o swoich uczuciach, co dawno mi się nie zdarzało... wyrażam swoje opinie i nawet mam ochotę wyrzucić z siebie trochę złych wspomnień... Teoretycznie powinno mnie to cieszyć, bo czuję, że bariera oddzielająca mnie od ludzi znika...Tak, jakby skorupa, w której byłam zamknięta - pękła... Doswiadczenie nauczyło mnie jednak, że powiedzieć za dużo też nie jest dobrze - problem w tym, że nie czuję teraz tego, ale wiem że tak powinno być...
Czy ktoś z was miał taki dziwny 'przypływ szczerości?' To przecież chyba dobry znak, prawda?? :?

przez marmarc 16 gru 2006, 23:59
może być różnie - osobom bardzo zamkniętym zdarzają sie przypływy szczerości. Chyba ważne jest, żeby nie mówić tych rzeczy byle komu, bo potem można żałować i jeszcze bardziej się zaskorupić.

przez gusia 17 gru 2006, 00:32
Tez kiedys zastanawiałam się czy to czasami nie "sprawka" leków....hm???
Jakos wczesniej chyba taka AŻ nie byłam ...nie mówiłam o wszystkim,dziś niestety to robie.
Piszę, niestety,bo nie zawsze wychodzi mi to na dobre.Walę bez zastanowienia :?
telimenka napisał(a):problem w tym, że nie czuję teraz tego, ale wiem że tak powinno być...

Dokładnie mam to samo.....
Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maiev 17 gru 2006, 13:05
Przypływ szczerości - tez to mam ostatnio. Kiedyś dusiłam wszystko w sobie, a teraz mówię bez ogródek o co mi chodzi. A niech wiedzą. Nie każdemu się to podoba - ale mnie tak.

telimenka napisał(a):.Tak, jakby skorupa, w której byłam zamknięta - pękła...

Dokładnie tak się czuję. Wreszcie nie boję się powiedzieć tego co chcę. Czasem źle na tym wychodzę, ale ogólnie zauważyłam że jest to odbierane pozytywnie. Precz ze skorupą!!
"I need a new version of me..."

przez telimenka 17 gru 2006, 15:15
marmarc napisał(a):Chyba ważne jest, żeby nie mówić tych rzeczy byle komu

No właśnie... i z tym mam zawsze problem przez ostatni czas bylam tak nieufna ze nie mowilam nic niekomu, obawiam sie ( a raczej powinnam) ze teraz z kolei bedzie wrecz odwrotnie, że będę zbyt ufna = naiwna i ze znów się na tym przejadę
gusia napisał(a):czy to czasami nie "sprawka" leków
wydaje mi się, że jednak coś w tym musi być...

maiev napisał(a):zauważyłam że jest to odbierane pozytywnie
zgadzam się :smile: ludzie podchodzą z mniejszym dystansem do osoby otwartej, niż zamkniętej w sobie... Zauważyłam, że dzięki temu poprawiają się moje relacje z innymi.
Kurcze, zaczynam znów czuć się sobą... bo wiem, że taka kiedyś byłam, ale to było tak dawno że aż wydaje mi się to dziwne...

przez Róża 17 gru 2006, 15:56
Ja jestem otwarta inaczej.Mówię ile chcę powiedzieć,a poza tym będe się śmiała,interesowała sprawami rozmówcy itd.O sobie nie lubię mówić.To za mocno "boli"mnie samą :(
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez maiev 17 gru 2006, 20:57
Też myslę że to chyba sprawka leków - pomagaja nam się otworzyć. zawsze chciałam taka być, ale nie wiem...bałam się chyba. Po lekach jest lepiej. Ja się jeszcze tak całkowicie nie otworzyłam - ale chyba bardziej nie chcę. Tak jest dobrze. I tak jeszcze musze nad soba popracować.
"I need a new version of me..."

Sortuj wg