Jak odróżnić nerwicę od SM/SLA?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Michal29 13 paź 2014, 17:33
Witam.
Nie wiem czy to dobry dział. Jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie tego wątku w odpowiednie miejsce.

Mam na imię Michał. Mam 29 lat. Odkąd sięgam pamięcią zawsze byłem bardzo nadpobudliwy i wrażliwy. Wszystkim się emocjonowałem i wszystko brałem do siebie. Jestem też osobą bardzo zakompleksioną z powodu swej szczupłej sylwetki.
Każdy lekarz kiedy tylko na mnie spojrzy mówi mi że mam albo chorą tarczycę albo nerwicę ale do rzeczy.
Od lipca męczą mnie bardzo dziwne i niepokojące objawy: zaburzenia widzenia, lekkie mrowienia nóg (gł. stóp) i głowy, brak koncentracji, apatia, lekkie zawroty głowy, czasem słabość mięśni rąk, problemy z zasypianiem, uczucie jakby był pijany, drgania powieki, mięśni łydek oraz ciągłe uczucie jakby czekał mnie ważny egzamin (jestem roztrzęsiony w środku). Miewam też bóle głowy i suchość w ustach. Póki co te wszystkie objawy szybko sie pojawiają i szybko ustępują (trwają najwyżej kilka minut). Nie są silne. Powtarzają sie jednak w ciągu dnia co kilkadziesiąt minut i boję się że będą sie nasilać.
Byłem jedynie na badaniach krwi (morfologia z rozmazem, OB, glukoza, CRP, TSH). Oczywiście wszystko wyszło super. Byłem też już u dwóch okulistów i oprócz niewielkiej wady w lewy oku (+0,5) po rozszerzeniu źrenic niczego nie stwierdzono.
Do psychiatry idę w listopadzie ale nie wiem czy najpierw nie pójść prywatnie do neurologa ponieważ te moje objawy wskazują na SM, SLA, boreliozę i Bóg wie co jeszcze:(
Wszyscy sie ze mnie śmieją i mówią że to żadne SM tylko nerwica. Kilka razy panikowałem bez potrzeby i przez to stałem sie niewiarygodnym pośmiewiskiem w domu.

Czy jedynym rozwiązaniem jest rezonans głowy? Czy takie objawy które wyżej wymieniłem mogą w ogóle występować przy nerwicy bo jakos nie chce mi się wierzyć. Jak odróżnić SM od nerwicy? Boję się. Nie wiem co robić.
Dodam jeszcze że obecnie leczę sie jedynie na alergie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam też trochę krzywy kręgosłup.

przez ekspert_abcZdrowie 14 paź 2014, 18:53
Witaj Michal29!

Przez Internet nie da się przeprowadzić diagnozy różnicowej i stwierdzić, co Ci dolega, czy faktycznie masz jakąś chorobę o charakterze neurologicznym, czy jest to nerwica. Podejrzewam, że raczej nie masz SM ani żadnej innej choroby, ale oczywiście możesz skonsultować się z neurologiem, by mieć wiarygodne informacje od niego. Myślę, że wiele Twoich objawów powstaje na tle lękowym, stąd też Twoje przewrażliwienie na punkcie swojego zdrowia. By mieć rzetelną diagnozę, konieczna jest wizyta u specjalisty. Nie bagatelizuj swojego pogarszającego się samopoczucia i idź do lekarza. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez Imipramina 15 paź 2014, 15:00
myślę, że to nie SM, raczej depresja ew. nerwica lękowa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 18 paź 2014, 14:25
a wg mnie mogą to być braki minerałów lub/i witamin, przede wszystkim magnezu, ale też wit. z grupy B i potasu
http://www.zdrowie-kangur.pl/zdrowo-jes ... -rozpoznac
http://www.eioba.pl/a/2nhn/drzaca-powie ... ak-magnezu
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez matal 18 paź 2014, 17:55
a u okulisty miałeś robione badanie dna oka? Nie wiem czy na 100% ale jak tam nie ma patologicznych zmian to SM można wykluczyć.
Miałem takie same objawy jak Ty.
Z daleka się trzymaj od internetu jeżeli chodzi o sprawdzanie "co mi jest" z daleka od forum o boreliozie, tam mi tak zryli beret, że przez 3 miesiące brałem silne antybiotyki w końskich dawkach, na szczęście w porę się opamiętałem i trafiłem do psychiatry i psychologa.
Drętwienia, napady gorąca, problemy z widzeniem, właściwie wszystko co wymieniłeś, nakręcałem się coraz bardziej, myślałem o tym samym co Ty, o SM boreliozie, chlamydiozie, kile, HIVie i Bóg wie czym jeszcze, badań narobiłem całą masę wydająć na to oszczędności i tylko karmiąc coraz bardziej swój lęk. Miałem ataki paniki takie, że myślałem że nie dojdę do pracy, raz w nocy wezwalem karetkę bo myślałem, że będę miał wylew albo zawał. Dostałem leki i takie ataki paniki przeszły jak ręką odjął 90% tych wszystkich objawów też, teraz męczę się tylko z otępieniem, derealizacją, czasem bólem głowy i zawrotami.

przez Michal29 20 paź 2014, 19:09
Chyba miałem badane dno oka. Coś tam mówiła że dno oka jest OK.

Obyście mieli rację. Wolę mimo wszystko nerwicę od SM.
Wolałbym umrzeć niż mieć SM.

A czy chwilowa słabość rąk i suchość w ustach też może występować przy nerwicy?

przez matal 21 paź 2014, 00:31
Przy nerwicy może występować właściwie każdy objaw.
Na 99,5% to nerwica.
Jak chcesz to wybierz sie do neurologa, będziesz spokojniejszy do listopada, a może poproś lekarza rodzinnego, żeby dał Ci jakieś leki na nerwicę do czasu tej wizyty.

przez _asia_ 22 paź 2014, 07:33
ja przestrzegam przed przeginaniem w każdą stronę - przed wkręcaniem się w choroby, ale także przed zwalaniem wszystkiego na nerwicę.
Mi tym sposobem (po przeleczeniu różnych chorób) umknąłby o mały włos fakt, że jestem "szczęśliwą" posiadaczką toxocary canis. :pirate: A nie życzę jej nikomu. każdym razie dzięki niej pewnie będę się leczyć na terapii z lęku przed psami. :roll:

Czasem wystarczy wyrównanie braków witaminowych, poprawa odżywiania, jakości snu, zmniejszenie poziomu stresu... I oczywiście jestem propagatorką psychoterapii, jak najbardziej!

Aha, i przepraszam, że drążę ten magnez, ale Twoje objawy są wręcz książkowe przy jego braku. Czy suplementowałeś go kiedyś systematycznie?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Michal29 24 paź 2014, 20:24
Nigdy żadnych takich suplementów nie brałem.

Coraz bardziej martwi mnie mój stan. Pojawiła sie nowa dolegliwość - dość silne mdłości, uczucie jakbym miał balon z powietrzem w żołądku. Nie umie mi sie odbić. Mija mi to po dłuższej chwili ale czasem wraca. Może zbyt nerwowo jem. Mam też chwilowe ślinotoki. Wszystkie takie rzeczy odbijają sie na mojej psychice. Nawet kiedy nic mi nie ma to i tak czekam na te dolegliwości. Myślę o nich. Jestem cały roztrzęsiony, roztrzepany. Ten psychiatra to sie chyba za głowę złapię jak zacznę mu nawijać.

Wspomagam sie czasem Xanaxem i trochę pomaga ale to jeszcze nie jest to co być powinno.
Najbardziej sie boję tego że psychiatra nie jest wcale rozwiązaniem i że naprawdę cierpię na SM i dodatkowo jakieś wrzody albo cos w tym rodzaju.
Obawiam się też efektów ubocznych leków na głowę ponieważ mam wrażliwe jelita.

przez agusiaww 24 paź 2014, 22:27
Michal29, zrob rezonans glowy, ale z tego co opisujesz to jestes troche histerykiem i stad ta nerwica. Trzeba zaczac sie leczyc u psychiatry, brac leki i chodzic na terapie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg