TEZYCZKA CZY NERIWCA POMOCY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez s7f 01 paź 2014, 19:13
Witajcie, bardzo prosze o porade.

Mam problem od roku z napadami lęku, paniki, mroczki przed oczami... W sytuacjach stresujacych koszmar... Mam wrazenie ze umieram jak mam nadad:( sztywny kark od 2 miesiecy...

Powiedzcie mi czy przy niedoczynnosci tarczycy moge miec tezyczke?

Dodam, ze 3 lata karmilam syna piersia... Nie bralam witamin... Prosze o porady bo niewiem gdzie szukac pomocy...:(

Robilam podstawowe badania wszystko Ok, magnez wapn b12 tez ok... Ale czytalam ze to mimo dobrych badan moze byc ta tezyczka....

Mialam tez rezonans glowy, eeg, doplera tetnic szyjnych i nic :(

POMOCY !
s7f

przez ekspert_abcZdrowie 01 paź 2014, 20:58
Witaj s7f!
Mam problem od roku z napadami lęku, paniki, mroczki przed oczami... W sytuacjach stresujacych koszmar... Mam wrażenie ze umieram jak mam napad

Objawy, jakie opisałaś powyżej, mogą jak najbardziej świadczyć o nerwicy. Wspominasz jednak, że masz niedoczynność tarczycy i obawiasz się, że możesz mieć tężyczkę. W tym aspekcie powinnaś skonsultować się z lekarzem i zrobić stosowne badania. Te dotychczasowe nie wskazują, by coś z poziomem wapnia czy magnezu w Twoim organizmie było nie w porządku. Podejrzewam, że na tle lękowym obawiasz się o swoje zdrowie, dlatego doszukujesz się różnych chorób, na które niekoniecznie musisz chorować. Oczywiście możesz to sprawdzić, ale uważam, że powinnaś skorzystać też z pomocy lekarza psychiatry. Być może odpowiednie leczenie (leki i/lub terapia) sprawiłoby, że wszystkie cielesne dolegliwości by ustąpiły. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez s7f 02 paź 2014, 10:27
Tak, masz racje. Obawiam sie o swoje zdrowie, najpierw wmowilam sobie zawal, potem guza mozgu, jak zrobilam rezonans i okazalo sie ze guza nie ma wmowilam sobie ze mam tetniaka a rezonans moze tego nie wykryl :( Istny koszmar:( Wczoraj mialam napad lęku i paniki ale wytrzymałam tyle ze bardzo mi zesztywnial kark i tył glowy bolal... Wytraszylam sie tego i do tej pory boje :(

Mam niedoczynnosc tarczycy i wspominam o tezyczce bo gdzies czytalam ze ona takie daje objawy a ja przed napadami w tamtym roku odtstawilam sama tabletki czego sie ponoc nie robi i tak pomyslalam ze moze cos ma to jednak zwiazek ale czemu ten kark tak boli , taki sztywny... Wymyslilam sobie krwawienie podpajecznowkowe wczoraj jak tak bolalo :( ale przez to ze te napady sie pojawiały juz, to umieranie nie pojechalam na pogotowie no i dzieciaka mam malego i nie mam bardzo go z kim zostawic teraz....

Dziekuje za odpowiedz i pomoc
s7f

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg