Problem z odbieraniem bodźców z zewnątrz-co to może być?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lunatic 27 lip 2014, 20:15
ladywind,
a wiesz co jest tego przyczyną?

przez ladywind 27 lip 2014, 20:22
Nie jestem pewna czy do pojawienia sie tego nie przyczynil się stres w pracy i problem z rodziną,która mnie obgadywała. Mozliwe, ze bez tego tez by sie to przypałętało.

A u Ciebie były jakies sytuacje stresowe, które mogłyby sie do tego przyczynić?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Laura1234 27 lip 2014, 20:22
lunatic, ja tez nie ufam lekarzom przecież mój lekarz mie okłamał byłam wtedy bardzo wzburzona na niego. Ale ja uważam że chorzy teeż ci nie pomogą no bo jak? powiedzą ,,tak to derealizacja,, no i na tym się skończy a ty i tak pobiegniesz do lekarza po leki. Bezsensu. Ja wiem ze te leki mnie nie wylecza dlatego za 2 tyg. mam psychoterapie. Ja w ogole się lecze po swojemu. Mój lekarz kazał mi brac więcej leków ale ja ich nie biorę. Wiem że masz więcej ode mnie doświadczenia, ale uwierz ja im nie ufam lekarzom i lekom. Sama napisałam wyżej ,, myślę że psychiatria opiera się na przypuszczaniu bo tych chorób nie da się jakoś zbadać,,. A jak można skutecznie leczyć skoro leczenie opiera się n przypuszczeniach?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 27 lip 2014, 20:23
ladywind,
no właśnie wszystko sie nasiliło jak mi sie udało załatwić prace ktorą sie bardzo stresuje, i stany lękowe, i osłabienie i to, wszystko sie zbiegło w tym czasie mimo to ze biore przecież lek

-- 27 lip 2014, 19:27 --

Laura1234,
mowisz tak jakby diagnoza w ogole była bez znaczenia a to jest podstawa, kiedys z napadami paniki latałem po pogotowiu, byłem na kroplowkach, byłem diagnozowany onkologicznie bo nie wiadomo było co mi jest, a to były objawy lęku napadowego o ktorym nie mialem zielonego pojecia ze w ogole coś takiego istnieje i ze tak się objawia, wiec nie mow mi ze to bedzie bez znaczenia ze sie dowiem co to jest

przez Laura1234 27 lip 2014, 20:27
Lunatic nie wiem jaka jest twoja sytuacja życiowa ale jak jesteś samotny i nie masz w nikim wsparcia to nie wiem czy dasz radę. Mi pomogli bardzo rodzice i to ze miałam koleżanki. Myślę że środowisko dużo znaczy. Najlepszym lekarstwem są ludzie.

przez ladywind 27 lip 2014, 20:28
lunatic, czyli mamy przyczyne swoich stanów , niewatpliwie stresy wpłyneły na pojawienie sie DD. Ja tez przeciez brałam regularnie leki, sertraline a mimo tego, ten stan sie pojawił. Tereaz tylko modlic sie żeby nas to nie trzymało zbyt długo, latami sobie poprostu nie wyobrazam, nie da sie pracowac, z nikim spotykac, bo człowiek jest nieobecny.

Powiedz mi czy jestes w stanie skoncentrowac sie na TV, jakims filmie w tym stanie? Dlugo juz Cie to meczy?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lunatic 27 lip 2014, 20:35
ladywind,
od jakichś 2-3 tygodni sie wyraźnie nasiliło, mam właśnie problemy z koncentracją przez to, biore doraźnie na to suplementy pobudzające koncentracje, chwilowo jest niewielka poprawa wtedy, nie moge sie skupić na zadnym filmie czy na kawałku tekstu zeby go przeczytać bo mi myśli uciekają

przez Laura1234 27 lip 2014, 20:38
,,mowisz tak jakby diagnoza w ogole była bez znaczenia a to jest podstawa,, a czy ja coś takiego powiedziałam? Diagnozę to ty już masz chyba skoro tu siedzisz na tym forum. Dobra ja już z tobą nie piszę bo widzę jaki masz stosunek do mnie. Ludzie chcą ci jakoś pomóc a ty masz ich gdzieś.Może woóle nie szukaj tego lekarza no bo przecież tu ludzie z tego forum mają większą wiedze niż lekarze.

przez lunatic 27 lip 2014, 20:39
Laura1234 napisał(a):Lunatic nie wiem jaka jest twoja sytuacja życiowa ale jak jesteś samotny i nie masz w nikim wsparcia to nie wiem czy dasz radę. Mi pomogli bardzo rodzice i to ze miałam koleżanki. Myślę że środowisko dużo znaczy. Najlepszym lekarstwem są ludzie.

jest taka ze wszystkie zaburzenia depresyjne, lękowe i osobowości zawdzięczam sytuacji stresowej w domu co mam nawet czarna na bialym napisane w wypisie ze szpitala,jakoś nigdy zadnego wsparcia nie mialem a było na odwrót bo ciągle byłem za wszystko krytykowany w domu, nie mialem zadnych znajomych przez to bo sie bałem ludzi od tego i jakoś dałem rady a ty twierdzisz ze z tym nie dam teraz

przez ladywind 27 lip 2014, 20:44
lunatic, problemy z koncentracja sa przy tym najgorsze, z telewizja mam to samo, przez to w obecnym stanie nic nie jest w stanie sprawic mi radosci czy chociaz odstresowania sie od tego. Przez to uciełam kontakty z resztą znajomych, z nikim sie nie spotykam tylko mecze sie i zastnawiam sie kiedy to przejdzie. Ten stan psychiki to jest cos jakby po jakis narkotykach, nigdy nie brałam narkotyków, ale niektórzy maja takie cos po zapaleniu marichuany, a u nas pojawiło sie to przez skłonnosci nerwicowe.

Teraz musisz choc wiem ze to cholernie trudne nabrac w sobie siły aby móc utrzymac sie w tej pracy, bo niestety cieżko jest sie skupic w tym stanie na obowiazkach. Ewentualnie jakies doraźne leki uspokajajace. U mnie przy tym stanie dochodza czasem lęki lub wolnopłynący

-- 27 lip 2014, 19:47 --

ps. u mnie tez sklonnosci pojawiły sie przez dom, wieczne awantury, praktycznie dzien w dzien, brak poczucia bezpieczenstwa i krytykowanie zrobiło swoje. Wiec mielismy podobną sytuacje, która się przyczyniła do tego dziadostwa

przez Laura1234 27 lip 2014, 20:47
lunatic ja bym napisała to samo co ty napisałeś o sobie tylko że to zawdzięczam sytuacji stresowej w szkole. Ja nie dałam sobie rady bo miałam próbe samobójczą i poszłam do psychiatry. Najbardziej mie smuci to że cierpiący cierpiącemu dokopa. Ja ci chciałam pomóc i się ,,zaprzyjaźnić,, a ty mie ,,odepchnąłeś,,. Też się boję ludzi bo miałam w szkole przemoc psychiczną.

przez ladywind 27 lip 2014, 20:50
Laura1234, a Ty leków nie bierzesz tylko sama terapie stosujesz?

przez monapayne 27 lip 2014, 20:53
Mam to samo, u mnie dlugotrwały stres, nerwica i depresja.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez lunatic 27 lip 2014, 20:54
Laura1234,
bo mi probujesz wmowic rzeczy ktore juz przechodziłem ze jest inaczej niz jest w rzeczywistosci np. z pytaniem na forum ze to jest w ogole bez sensu bo co mi moga pomoc ludzie z forum skoro to nie są lekarze, tłumacze ci ze wiele razy lekarze mi zafundowali jazdy z lekami ktore udalo mi sie przerwać tylko dzieki info z tego forum a ty dalej swoje, poza tym lekarze nie łykajatych lekó, nie maja tych problemów, znają to wszystko z teorii a nie z praktyki

Sortuj wg