Boje się brać leków

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boje się brać leków

przez monapayne 24 lip 2014, 20:30
No mi np. też nikt nie wierzył, że dostałam depersonalizacji po sertralinie w tamtym roku. Bardzo dziwnie się czułam po tym leku. Też pisałam o tym na forum, a bralam sertralinę 2-3 miesiące. Oczywiście to też słaby lek i w ogóle nie powinnam nic zauważyć tylko poprawę. A mi się ciągle chciało spać, a jednocześnie chciałam robić wiele rzeczy na raz. Mozg np. chciał biegać, a ja jak w spowolnionym tempie się poruszałam, schudłam też dużo.

Odstawiłam go, bo stracilam siłę do walki, nie mogłam się zdenerwować i obiektywnie popatrzeć na swoje problemy. Miałam wrażenie, że stałam się obojętna. Po odstawieniu kilka miesięcy nagle jakby mi emocje wróciły i strasznie mnie to zszokowało. Nie mogłam dojść do siebie.

Teraz biorę snri, wenlafaksynę. Jestem jakby zmuszona to brać, bo mam rozwalone wszystko w środku - od pamięci po osobowość. Dużo się u mnie działo obciążających psychikę trudnych wydarzeń. Może to przez to, a może też przez klozapinę trochę. W każdym razie nie chcę brać chemii, w ogóle nie podoba mi się idea antydepresantów, ale tak jest skonstruowany mój świat teraz, że być może gdybym nie wzięła to bym nie dała rady wstać z łóżka.

Antydepresanty, psychotropy, pozwalają przetrwać, ale ja np. straciłam przez nie jakąś głębię w odbieraniu świata.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Boje się brać leków

przez natuf 24 lip 2014, 20:54
Też dostałam derealizacji! po odstawieniu właśnie. Uczucie nie swoich dłoni i nóg. Śmieszne uczucie. Moje nogi chciały tańczyć a ja spać :P
No to chyba dobrze, że Twoje emocje wróciły, prawda?

Boje się brać leków

przez monapayne 24 lip 2014, 20:58
No dobrze i niedobrze. Od pół roku w sumie ich nie mam. Najpierw próbuję ułożyć życie, a potem emocje ; )
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Boje się brać leków

przez agusiaww 25 lip 2014, 16:00
Kurcze, a ja tyle lat już biorę i mam mozg w porzadku ...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg