Nerwica przez nadwagę.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica przez nadwagę.

przez Aggula 23 cze 2014, 20:11
Cześć,

czy ktoś z Was doświadcza nerwicy, u której podstawy leży po prostu nadwaga? Ja całe życie się odchudzam z różnym skutkiem. Jako dziecko zostałam "utuczona" przez babcię i tak zostało. Jako młoda dziewczyna strasznie się nacierpiałam w szkole. Potem przyszedł czas, że schudłam ponad 30 kg. Potem znowu 15 przybyło. Na obecny moment mam tak z 10 do zrzucenia. Całe moje życie to po prostu walka z tym i niemożność zaakceptowania innego stanu - obecnego stanu. Strasznie nie umiem się ze sobą pogodzić, przez to po prostu izoluję się od ludzi, bo czuję się jakby wybrakowana... Heh, może to śmiesznie wszystko brzmi i ludzie miewają gorsze problemy ale to naprawdę wywierciło mi dziurę na psychice i moje stany są ściśle zależne od tego ile w danym momencie życia - ważę... może ktoś ma podobny problem? pozdr.

Nerwica przez nadwagę.

przez damaged0 25 cze 2014, 23:42
Aggula napisał(a):Cześć,

czy ktoś z Was doświadcza nerwicy, u której podstawy leży po prostu nadwaga? Ja całe życie się odchudzam z różnym skutkiem. Jako dziecko zostałam "utuczona" przez babcię i tak zostało. Jako młoda dziewczyna strasznie się nacierpiałam w szkole. Potem przyszedł czas, że schudłam ponad 30 kg. Potem znowu 15 przybyło. Na obecny moment mam tak z 10 do zrzucenia. Całe moje życie to po prostu walka z tym i niemożność zaakceptowania innego stanu - obecnego stanu. Strasznie nie umiem się ze sobą pogodzić, przez to po prostu izoluję się od ludzi, bo czuję się jakby wybrakowana... Heh, może to śmiesznie wszystko brzmi i ludzie miewają gorsze problemy ale to naprawdę wywierciło mi dziurę na psychice i moje stany są ściśle zależne od tego ile w danym momencie życia - ważę... może ktoś ma podobny problem? pozdr.

A jakie masz obecnie nawyki zywieniowe?
I czemu odzyskalas polowe z tego co zrzucilas?
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

Nerwica przez nadwagę.

przez jasaw 26 cze 2014, 06:51
Aggula, nie wiem gdzie mieszkasz, ale warto byłoby skontaktować się z dietetykiem, W Warszawie jest:

Poradnia Chorób Metabolicznych Instytut Żywności i Żywienia im. A. Szczygła w Warszawie
ul. Powsińska 61, 02903 Warszawa
tel: 22 55 09 771
kontrakt z nfz

a także w innych miastach:

http://www.doz.pl/lekarze/s80-0-0_0-Dietetyka,1,0,0

Warto podzwonić i ustalic szczególy. Może to jest dobre wyjście???
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg