Sposoby na Globus Histericus

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 15:57
Hej,

Szukam sposobu na Globus Histericus. Męczy mnie potworny ucisk w szyji, raz jest wysoko, raz po środku, raz nisko, w mostku. W międzyczasie chodzę od lekarza do lekarza i próbuję wyjaśnić skąd owe uczucie mam. Nie mogę już z tym wytrzymać!!! Męczę się strasznie. Mam wrażenie, że się uduszę :zonk: co wywołuje jeszcze większy lęk i pogorszenie stanu. Cokolwiek To jest, muszę jakoś sobie pomóc. MOże ktoś z Was ma jakiś sposób, cokolwiek, nawet jeśli działa na krótko. Piszcie swoje pomysły...
Piszcie też, czy komuś przeszło i w jaki sposób. A może zostanie to już na zawsze :why: ?
Odczucia mam takie jakby w krtani/głośni był skurcz. Jest nieco lepiej w trakcie mówienia. Do tego towarzyszy mi "dziwny" wyraz twarzy, może to głupie ale mam wtedy taką "płaczliwą" minę, zmartwione brwi i nie mam nad tym kontroli. Potrafię to mieć bardzo długo, niemal stale, nawet gdy się śmieję. Mam wrażenie, że ta zmartwiona mina zostanie ze mną już na zawsze. No i Globus też :(
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez CzarnaInez_Wawa 23 cze 2014, 18:18
Hej, ja to mam co jakiś czas - zwykle po 2 tygodniach przechodzi samo, całkowicie zwyczajnie, z niczego - tak samo jak się pojawia. Trzeba przetrzymać. Mnie było lepiej podczas jedzenia, picia - woda gazowana jest spoko :)

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 18:52
CzarnaInez, mnie trzyma już 5 miesięcy, idzie się załamać :cry: :cry: :cry: Zastanawiam się czy tak długi okres jest normalny dla Globusa?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CzarnaInez_Wawa 23 cze 2014, 19:01
U mnie to bywało tak: raz 2 miesiące, potem spokój na dwa miesiące i znowu - 3 miesiące itd itd... nie mam na to recepty... ratowałam się nawet cholinexem, validolem, tą wodą gazowaną - nie wiem czy działało... chociaż zauważyłam, że lepiej mi było jak się kładłam na drzemkę i wszystkie emocje opadały - polecam też magnez - jakiś dobry magnez. Przejmujesz się tym i sama się nakręcasz - wiem, robiłam i czesto robie to samo bo nie da się nie przejmować ale postaraj się to przyjąć a nie z tym walczyć - to też jest metoda, może zadziała. Czasem udawało mi się sobie wytłumaczyć, że z tym się nie walczy. Pomagało.

przez MARIAN1967 23 cze 2014, 19:04
To wszystko zależy od psychiki człowieka .Może trwać dłużej ,jeśli ktoś nie ma umiejętności zapanowania nad tym .Jedno wiem na pewno .Można się od tego uwolnić. .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 20:14
Mi nieco lepiej gdy sobie za przeproszeniem beknę heh. Ale to na chwilę a potem zaraz znów czuję napięcie w szyji. Jeden lekarz podejrzewa u mnie refluks i dostałam na to Controloc. Biorę już kilka dni i zero poprawy, eh.

CzarnaInez, próbowałam tabletek do ssania ale Halls z miodem i cytryną. Efekt - jeszcze gorsza gula i uczucie ciała obcego w gardle! Nie wiem, czy ten cukierek przykleił mi się potem do gardła czy co? :/

przez CzarnaInez_Wawa 24 cze 2014, 01:16
Alice in wonderland, zobacz kochana, tutaj piszą o tym.. Może akurat kula-w-gardle-globus-histericus-t34695-42.html

-- 24 cze 2014, 01:41 --

Alice in wonderland, zobacz kochana, tutaj piszą o tym.. Może akurat kula-w-gardle-globus-histericus-t34695-42.html

Sortuj wg