Wiara w piekło mnie wykańcza

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kalebx3 13 cze 2014, 19:10
Achma , to nie bierzesz wcale leków ?Sama modlitwa ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lusesita Dolores 13 cze 2014, 19:17
Niestety jeszcze i sie nie udalo odstawić ketrelu, ale to kwestia czasu, Pan mi pomoże
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Vitalia 13 cze 2014, 19:25
Ahma, a czemu nie dopuscisz do siebie myśli, że Bóg może chciec ci pomóc przez osoby, które do ciebie przysyła (psychiatrzy, psychoterapeuci ) i przez tabletki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 13 cze 2014, 20:45
to nie Bóg ich przysyła tylko moja rodzina
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez refren 14 cze 2014, 00:59
Widzę cię napisał(a):refren, w jaki sposób przykazanie Czcij ojca swego i matkę swoją sprzyja ludzkiej naturze przy założeniu, że ojciec jest pedofilem, a matka agresywną alkoholiczką?

Przykazanie nie jest formą ubezwłasnowolnienia. Dla człowieka dobrze jest, żeby szanował ojca i matkę, ale nie jesteśmy robotami, które nie rozróżniają żadnego kontekstu i różnych sytuacji życiowych. Ale i matki alkoholiczki nie kopniesz i przykryjesz, jak będzie naga. Szanujesz to, że jest matką, choć nie szanujesz jej zachowania.

-- 14 cze 2014, 01:14 --

Jeśli matka albo ojciec się zachowują w sposób niegodny, to krzywdzą swoje dziecko, odbierając mu możliwość szanowania swoich rodziców, czyli postawy zgodnej z jego naturą, dziecko potrzebuje rodziców, których by mogło szanować i jeśli nie może, to jest okaleczone i wina jest tu oczywiście rodzica, że szacunek jest zaburzony i trudny.

przez na_leśnik 14 cze 2014, 04:19
Tomcio Nerwica napisał(a):
i jeszcze takie pytanie, które fragmenty Biblii traktować dosłownie, a które metaforycznie? moze niebo, czy piekło to są metafory stanów emocjonalno- psychicznych człowieka?

Ciężkie pytanie, więc odpowiem częściowo, jeśli chodzi o postacie, które tam występują. Dosłownie można traktować te, które są umiejscowione w czasie np Noe albo Abraham, a metaforycznie te, które w nim umiejscowione nie są np Adam i Ewa, Kain i Abel ( tu nie jestem pewien, nie pamiętam ) itd.

Niestety niewiele to wyjaśnia. Co rozumiesz pod pojęciem "umiejscowione w czasie"?. I czemu akurat Adam i Ewa nie są w nim umiejscowieni, a Noe czy Abraham już tak? Jaki kryterium stosujesz?
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Candy14 14 cze 2014, 12:00
Zawsze mnie zastanawialo jak to mozliwe, ze ludzkosc powstala od Adama I Ewy a oni mieli dwoch synow. W jaki sposob sie rozmnozyli?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Adam Smith 14 cze 2014, 12:34
Niestety niewiele to wyjaśnia. Co rozumiesz pod pojęciem "umiejscowione w czasie"?. I czemu akurat Adam i Ewa nie są w nim umiejscowieni, a Noe czy Abraham już tak? Jaki kryterium stosujesz?

Chodzi o to, że według Biblii Adam żył 930 lat, ale kiedy dokładnie, to już nie wiadomo. Inaczej ma się sprawa z Abrahamem, który żył XV wieku i tu jakaś preferencja czasowa się pojawia. Jeśli chodzi o Noe, to udowodniono, że powódz w Mezopotamii rzeczywiście miała miejsce( co prawda nie miała takich wielkich rozmiarów jak w Biblii) i na tej podstawie możemy ustalić w którym wieku żył Noe. Może gadam głupoty czasem, ale większość rzeczy nie pamiętam, bo z kilka lat nie zaglądałem do Biblii ani żadnych książek badających zjawisko religii. Dlatego polecam traktować moje wypowiedzi z dystansem, bo jak pisałem w jednym z wątków religijnych na forum wcześniej, to są tylko moje domysły.
Zawsze mnie zastanawialo jak to mozliwe, ze ludzkosc powstala od Adama I Ewy a oni mieli dwoch synow. W jaki sposob sie rozmnozyli?

Też mnie to dziwi. Czy to by oznaczało, że ich żony, to tak naprawdę ich siostry ? ;)
Adam Smith

przez Candy14 14 cze 2014, 12:51
Czy to by oznaczało, że ich żony, to tak naprawdę ich siostry ? ;)

to jeszcze nie bylby problem ale Adam i Ewa nie posiadali corek
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Widzę cię 14 cze 2014, 12:56
refren, nie odpowiedziałaś na moje pytanie i przeczysz swoim wcześniejszym wypowiedziom. Spójrz na problem z punktu widzenia religijnego dziecka, które nie chce iść do piekła.
Widzę cię

przez Zbychu 1977 14 cze 2014, 13:09
Wystarczy być dobrym człowiekiem.
Zbychu 1977

przez Candy14 14 cze 2014, 13:15
Zbychu 1977, otoz to i w co sie wierzy lub nie wierzy nie ma znaczeni

przez Widzę cię 14 cze 2014, 13:19
Zbychu 1977 napisał(a):Wystarczy być dobrym człowiekiem.

ilu znasz dobrych ludzi? Chyba niewielu, skoro wylądowałeś na tym forum. ;)
Widzę cię

przez Progressive 14 cze 2014, 13:24
Candy14 napisał(a):
Czy to by oznaczało, że ich żony, to tak naprawdę ich siostry ? ;)

to jeszcze nie bylby problem ale Adam i Ewa nie posiadali corek

Jesli dobrze pamietam, to w Biblii było powiedziane, że mieli jeszcze synów i córki, jednak nie byly one wymieniane z imion.

Sortuj wg