ERGOFOBIA -lęk przed pracą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Miguel_Baine 10 mar 2015, 23:01
Witam Wszystkich!

Z tego co tu czytam nie jestem sam ze swoim problemem. Dzisiaj dotarło do mnie że jestem skończony, miałem propozycję pracy i skłamałem, że znalazłem sobie już coś innego.
Zależało mi na tej pracy a strach sparaliżował mnie do tego stopnia, że nie wiedziałem jak się nazywam i straciłem szanse na pracę na której mi zależało :-| . Jestem beznadziejny. Nie wiem jak u was wyglądają ataki nerwicy ale ja czuję się tak jakbym wypił pół litra wódki na hejnał, poprostu karuzela.

Pozdrawiam wszystkich dla których słowo "Praca" to koszmar na jawie.

przez ryska 12 mar 2015, 12:57
Ja miałam podobnie.
Od kilku miesięcy nie mogę się zmobilizować, żeby w ogóle sprawdzać ogłoszenia o pracę. Jak jeszcze sprawdzałam, to bałam się wysłać cv. Jak jeszcze wysyłałam cv, to nie chciałam, żeby ktokolwiek zaprosił mnie na rozmowę. A jak raz zadzwonili do mnie, to powiedziałam, że nie mogę przyjść.
Pogarsza mi się, jestem coraz bardziej wybredna. Coraz bardziej boję się presji, jaka będzie na mnie wywierana w pracy, stresów, obowiązków, tego, że sobie nie poradzę, ze nie dogadam się z ludźmi, ze będą mnie wykorzystywać, że nie będę w stanie sprostać oczekiwaniom a nawet, ze np. zostanę oszukana przez pracodawcę i nie będzie mi płacił.
Rodzina jest na mnie maksymalnie wściekła, że na nich pasożytuję, że przez mnie nie mamy pieniędzy nażycie. Wypominają mi, że jestem leniwa. A ja mam blokadę i nie mogę się przełamać, żeby iść do pracy.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez Miguel_Baine 12 mar 2015, 14:59
Ryska doskonale Cię rozumiem, najgorsze jest to że ktoś kto nie ma fobii to za chiny nie zrozumie chorego i chodź byś tłumaczyła 3 dni co Ci dolega to i tak na koniec usłyszysz "weź się w garść". A byłaś w ogóle na jakichś rozmowach? Co Cie najbardziej stresowało?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ryska 12 mar 2015, 15:31
Miguel_Baine, Od czerwca 2013 nie mam pracy a wcześniej też w dużymi przerwami, więcej nie pracowałam niż pracowałam. Ostatni raz na rozmowę zaprosili mnie w lutym 2014. I to była jedyna rozmowa, na którą mnie zaprosili od kiedy nie pracowałam. We wrześniu 2014 zadzwonili do mnie i odmówiłam przyjścia na rozmowę. Jeszcze na jesieni 2014 zdarzało mi się wysyłać cv, potem już tylko sprawdzałam oferty a od stycznia nawet tego nie robię. W sumie w swoim życiu byłam byłam na 7-9 rozmowach, pracowałam w 4 miejscach.
Zawsze na rozmowie muszę zadać jakieś głupie pytanie lub jestem zbyt szczera, przez co przedstawiam się w złym świetle, mówię negatywne rzeczy o sobie. A ja po prostu nie potrafię kłamać, ukrywać prawdy, mówię jak jest. Mam problem z wytłumaczeniem co robiłam jak nie pracowałam, nie potrafię powiedzieć czego bym chciała w pracy, co bym chciała robić. Mam ładne cv a wiem, ze te moje wszystkie certyfikaty, edukacja to pic na wodę, ze nie mam żadnych konkretnych kompetencji i muszę się od tego wymigiwać, od robienia rzeczy, które powinnam umieć i chcieć robić a wiem, że nie jestem w stanie ich zrobić.

I masz rację, że nikt tego nie zrozumie. Ja sama nie mogłam długo dojść do tego, czemu tak się zachowuję, skoro dosłownie nie mam za co żyć i mam tylko to, co babcia mi da ze swojej nędznej emerytury jeśli sobie leków nie wykupi. Mam ogromne wyrzuty sumienia, nie lubię tak wykorzystywać ludzi a mimo to nie potrafię się przełamać, zmusić, żeby iść do pracy.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez Miguel_Baine 12 mar 2015, 19:53
Ryska ze nie mam żadnych konkretnych kompetencji i muszę się od tego wymigiwać, od robienia rzeczy, które powinnam umieć i chcieć robić a wiem, że nie jestem w stanie ich zrobić. Jakbym czytał o sobie :roll: A jak sobie radzisz z niechęcią do siebie? Z taką świadomością że musisz się zmobilizować choć nie wierzysz, że to się uda..? Ja nie wiem co to będzie ze mną bo skoro nie byłem w stanie iść do pracy która mi się podobała to co ... w jaki sposób pójdę do takiej która mi nie pasuje? Żenada....

przez ryska 12 mar 2015, 20:06
Miguel_Baine, Ja też nie wiem co dalej ze mną będzie, skąd będę mieć pieniądze. Natomiast żeby nie znienawidzić się mówię sobie, że to nie jest całkowicie zależne ode mnie. Mam takie zaburzenie, mogę je spróbować leczyć, chodzić na terapię, ale nie prosiłam się o takie lęki, wolałabym ich nie mieć a mam, to nie moja wina i nie jestem w stanie całkowicie tego kontrolować i w pełni wpłynąć na taki a nie inny swój sposób myślenia. Mogę tylko próbować i starać się, ale nie ma pewności, że mi się uda, bo to jest jakiś błąd w mojej głowie, który wykształcił się niezależnie ode mnie.

przez Miguel_Baine 12 mar 2015, 20:16
Ryska No i prawidłowo :great: ja robię dokładnie to samo ale nie zawsze mi to pomaga. Czasami jak widzę że dzwonią w sprawie rozmowy/spotkania/pracy itd to wyciszam tel, żeby nikt nie słyszał a później kłamie w domu, że rozmawiałem itd ale nie chcieli mnie przyjąć itp bzdury, czuję się wtedy jak kompletny idiota. No bo powiedz sama czy to jest normalne, że 30 letni chłop chowa tel albo wycisza żeby nie dzwonił głośno... :?

przez ryska 12 mar 2015, 20:33
Miguel_Baine ja po prostu nie odbierałam nieznanych numerów. A rodzinie mówiłam, że nie oddzwaniają nawet jak wysyłam cv, ale to akurat jeszcze kiedyś była prawda. Nie potrafię kłamać, więc wysyłam czasem coś gdziekolwiek, żeby tylko móc uczciwie powiedzieć, że wysyłam. Mam 29 lat.

przez Miguel_Baine 12 mar 2015, 20:50
Ryska A czy jest coś co lubisz robić i co teoretycznie dało by Ci jakieś dochody?

przez ryska 12 mar 2015, 21:08
Miguel_Baine, lubiłam tańczyć, śpiewać i do matury sądziłam, że właśnie tym będę się zajmować zarobkowo. Ale nie byłam w tym wystarczająco dobra i choroby fizyczne mi to uniemożliwiły. Nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić, byłam zagubiona. Ale jeszcze z dzieciństwa miałam taki pomysł, żeby być nauczycielką. Zostałam. I okazało się, ze ze względu na swój charakter nie sprawdzam się w tej pracy, nie mówiąc już o lękach, zaburzeniach itp. I teraz znowu nie wiem co mam robić. Jak jeszcze teraz te wszystkie moje nerwice mi się pogorszyły.

przez Miguel_Baine 12 mar 2015, 21:21
Ryska A co robisz na co dzień żeby oderwać się od czarnych myśli? Czy jest coś co daje Ci energię ale taką prawdziwą... nie udawaną, jakaś myśl... książka... film?

przez ryska 12 mar 2015, 21:37
Miguel_Baine, ja nie mam energii na co dzień. Siedzę przed kompem i gadam na czacie ze znajomymi, którzy sami mają problemy psychiczne. I zajmuję się "leczeniem" chorób fizycznych, to mi zajmuje sporo czasu. I jest to jednym z powodów, dla których wymiguję sie od pracy.

przez Introwertyczka 12 mar 2015, 22:56
W dzisiejszych czasach bezrobocia jest to chyba wręcz bardzo pożądana fobia. Gorzej, gdy się chce pracować, a nie ma się pracy.
Introwertyczka

przez stx 12 mar 2015, 23:09
praca jest, tylko taka której nikt nie chce. ja nawet na zadupiu potrafie znaleźć prace w jakimś zakładzie gdzie trzeba zapierdzielać jak dzik. i właśnie w tej pracy odczuwam lęk, i właśnie taką pracę mam, choć szukam innej ale czarno to widze :(
stx

Sortuj wg