ERGOFOBIA -lęk przed pracą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Strach przed pracą

przez agnieszkasz 08 paź 2014, 16:59
Bardzo dobrze jest mi znane takie nastawienie i podejście do szukania pracy. Jak tylko znajduję jakąś interesującą mnie ofertę, wyślę CV i ktoś w końcu sie do mnie odzywa z propozycją rozmowy kwalifikacyjnej, to wtedy panikuję, jestem spięta. Jak już dochodzi do rozmowy to moja nerwica osiąga apogeum i paraliżuje mnie na tyle, że wypadam zwykle fatalnie na tych rozmowach przez co przyszły niedoszły szef raczej wyrabia sobie o mnie zlą opinię. To takie zamknięte koło, bo potem jak się dowiaduję, że jednak mnie nie zatrudnią to czuję sie taka upokożona, wkurzona i smutna jednocześnie, że odechciewa mi się już wysyłania kolejnych CV...

Strach przed pracą

przez monooso 08 paź 2014, 21:05
Ja myślę, że na rozmowie kwalifikacyjnej mógłbym nawet stracić przytomność z tego wszystkiego, o ile nie strząchnełoby mnie już wcześniej w poczekalni.
monooso

Strach przed pracą

przez wiejskifilozof 08 paź 2014, 21:17
Ja bym się zaczął jąkać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach przed pracą

przez Artemizja 08 paź 2014, 21:21
Logner, też się bałam podjęcia pracy, ale troszkę z innych powodów. Mam fobię społeczną, która niestety, ale w sytuacjach zmian środowiska, dużych skupisk ludzi, kontaktu z nowymi ludźmi- zaostrza się. W ciągu ostatniego roku podejmowałam nową pracę trzykrotnie. Raz odeszłam, ponieważ przeprowadzałam się na drugi koniec Polski, drugi raz, ponieważ nie podobały mi się warunki i aktualnie jestem w trzeciej pracy i mam nadzieję tutaj zostać. Niemniej jednak, rozmowy kwalifikacyjne, początki były bardzo trudne. Panicznie się bałam. Wracając jednak do Ciebie - to przechodzi z czasem. Stopniowo, kiedy zaczynasz się wdrażać lęk powoli ustępuje. Trzeba dać sobie trochę czasu i nie być aż tak surowym w kwestii ewentualnych początkowych gaf, czy niewiedzy. Dlatego mimo strachu - radzę spróbować. Po prostu spróbować.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Paniczny lęk przed pracą

przez nonii 20 paź 2014, 19:16
Witajcie,

Framboise co u Ciebie?
Ja chyba tez mam ten problem. Jestem 30+ i pracowalam tylko tych prac bylo wiele. U mnie jest tak, ze ja sobie wyobrazam , ze sobie nie poradze i rezygnuje z pracy. Rozmow sie nie boje, ba nawet je bardzo lubie ale samo bycie w pracy , mysle o tym zeby nie zrobic bledu bo inaczej to bedzie, ze jestem beznadziejna. To mi przeszkadza. Nie sadze zebym miala niska samoocene, wrecz chyba odwrotnie tylko mi chyba tez zadna praca nie odpowiada. Jedyna jaka lubilam byla za granica(nie w Anglii).
Nie mam tez motywacji bo nie mam jakiegos istotnego celu.

Paniczny lęk przed pracą

przez rikuhod 20 paź 2014, 20:39
nonii, wiesz kiedy pojawiają się jakieś niechciany myśli najlepiej samemu zapytac się dlaczego tak myśle. Tak jak piszez coś cię wewnątrz gnębi
a to wywołuje stres, stres natomiast tworzy natrętne myśli. Dlatego kiedy pojawiają się te natrętne myśli to tak naprawde nie skupiamy się na treści tych myśli, tylko wracamy do źródła co je tworzy.

Dlatego kiedy pojawiają się takie myśli zapytaj siebie dlaczego tak myślisz, pytaj się i pytaj aż sam sobie odpowiesz. Wtedy poznasz prawdziwe źródła problemy, coś co chcesz w sobie przerobić i będziesz wolny.

Możliwe że to jest problemem:
wrecz chyba odwrotnie tylko mi chyba tez zadna praca nie odpowiada. Jedyna jaka lubilam byla za granica(nie w Anglii).
tylko najlepiej sam sie zapytaj to już będziesz pewny co jest problemem.

Tylko najlepiej, pytaj siebie tylko jak nachodzą myśli,
kiedy myśli nie ma nie pytaj tak siebie ani też za często też tego nie analizuj bo to też do paranoi może doprowadzić x_x

Paniczny lęk przed pracą

przez emilk 22 paź 2014, 08:52
Ja zostałem zwolniony z pracy z powodu moich częstych ataków paniki,mineły 2 lata i nadal boję się podjąć jakiejś pracy.
emilk

Paniczny lęk przed pracą

przez mietowy2 22 paź 2014, 08:59
@up

jak to wyglądało w praktyce?

Paniczny lęk przed pracą

przez emilk 22 paź 2014, 11:54
mietowy2 napisał(a):@up

jak to wyglądało w praktyce?

No powiem tak,przypuścmy że żle się czułem nakręcałem się i dostawałem ataku,drgawki,duszności,mrowienie,osłabienie,straszny lęk przed śmiercią..no i zdażyło się pare ataków pogotowie szpital,miałem taką pracę że trzeba było bardzo uważać bo w każdej chwili mogło dojść do tragedi.Stwierdzili że zagrażam sobie i innym,no i wypad.
emilk

Paniczny lęk przed pracą

przez beladin 22 paź 2014, 11:58
Sama praca rzadko jest obiektem lęku. Przeważnie chodzi o to co się z tą formą aktywnosci wiąże.
beladin

Paniczny lęk przed pracą

przez mietowy2 22 paź 2014, 12:05
nakręcałeś się, że źle się czujesz? nie pozwalałeś się sobie źle się czuć, tak?

beladin - zwykle pewnie chodzi o proces oceniania (przez siebie i przez innych)

Paniczny lęk przed pracą

przez emilk 22 paź 2014, 12:19
mietowy2 napisał(a):nakręcałeś się, że źle się czujesz? nie pozwalałeś się sobie źle się czuć, tak?

beladin - zwykle pewnie chodzi o proces oceniania (przez siebie i przez innych)

No tak jak mi było słabo lub mnie coś bolało to odrazu myślałem że dzieję się zemna coś złego i robiła się gonitwa złych myśli no a póżniej wiadomo co.
emilk

Paniczny lęk przed pracą

przez mietowy2 22 paź 2014, 12:23
mała przestrzeń dla lęku

Paniczny lęk przed pracą

przez beladin 22 paź 2014, 12:55
mietowy2 napisał(a):beladin - zwykle pewnie chodzi o proces oceniania (przez siebie i przez innych)

No, u Ciebie prawdopodobnie to będzie główną przyczyną :)
beladin

Sortuj wg