ERGOFOBIA -lęk przed pracą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Paniczny lęk przed pracą

przez hope23ck 11 cze 2014, 14:41
Tak łączy się to ze sobą , po każdej podjętej decyzji dopada mnie lęk, zawsze chciałam umieć to co ludzie pracujący tam od wielu lat, nie umiem znieść krytyki na swój temat bardzo źle ją znoszę...
http://moja-zwykla-codziennosc.blogspot.com/
"Niech się ludzie śmieją, jest mi wszystko jedno, naprawdę...
kiedy czasem niebo traci blask "

Paniczny lęk przed pracą

przez Zupapomidorowa 11 cze 2014, 15:00
A ja bardzo chcę mieć pracę i zazdroszcze Wam, że ją macie! 7 lat studiów (wymarzonych) na wydziale artystycznym, filmowym, nowych mediów a i tak nie mogę znaleźć pracy. Nawet jako dekorator zjebanych manekinów w H&M mnie nie chcą. Nie mam pieniędzy nawet na paczkę fajek. Mieszkam z ojcem tyranem i matką furiatką. Chce stąd jak najszybciej odejść ale nie mam pracy ani kasy. Macie niektórzy wymarzoną pracę a nie potraficie docenić. Ogarnijcie się na terapii i do przodu ludzie!
Dawniej Luktar

Paniczny lęk przed pracą

przez J-23 11 cze 2014, 16:03
Luktar skąd ja to znam :D - niestety, tak to jest z wolnymi zawodami, że raz masz miliony na koncie, a za chwilę nie masz co do garnka włożyć i może to trwać latami :why:. I nie wynika to z braku kreatywności, wypalenia czy lenistwa - po prostu taką mamy rzeczywistość /cenzura/.
J-23

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Paniczny lęk przed pracą

przez Zupapomidorowa 11 cze 2014, 16:24
J-23, gdyby chociaż obrazy się sprzedawały - ale nie bo naginam jakieś swoje abstrakcje zamiast robić jak kumpel. Maluje wypieszczone psy i kotki i to schodzi jak świeże bułeczki. A ja jakoś nie mogę no, czułabym obrzydzenie gdybym musiała tak malować.
J-23, a w jakim wolnym zawodzie Ty poszukujesz?

-- 11 cze 2014, 16:37 --

Czy może mnie ktoś oświecić jakim cudem stać młodych ludzie w Polsce na posiadanie dzieci skoro nawet po studiach pracę ciężko znaleźć? A jak się już ją ma to za 1300 da się dziecko i siebie ubrać i wyżywić?
Dawniej Luktar

Paniczny lęk przed pracą

przez J-23 11 cze 2014, 17:58
Luktar wysłałem Ci wiadomość.
J-23

Paniczny lęk przed pracą

przez carlosbueno 11 cze 2014, 20:11
Czy może mnie ktoś oświecić jakim cudem stać młodych ludzie w Polsce na posiadanie dzieci skoro nawet po studiach pracę ciężko znaleźć? A jak się już ją ma to za 1300 da się dziecko i siebie ubrać i wyżywić?
Większości nie stać stąd mamy ta niski przyrost i kto może ucieka za granicę.
A co do malowania to wciąż chyba na portretach i krajobrazach można jeszcze zarobić, a ambitne malowanie to dla jednostek jest, które mają odpowiednie dojścia, szczęście i bóg wie co jeszcze.
Największy Forumowy Maruda

Paniczny lęk przed pracą

przez Framboisee 16 cze 2014, 18:20
Dzisiaj uświadomiłam sobie, że jednak nie dam rady. Lęk przed pracą, ludźmi, nowymi sytuacjami i ogólnie życiem jest zbyt duży, dlatego też postanowiłam zamknąć się w domu i tak przetrwać najbliższe lata. Co będzie później ? Nie wiem. Niestety wizyta u specjalisty to dla mnie też za dużo. Nie jestem w stanie wszcząć poszukiwań psychoterapeuty, bo nawet to wywołuje u mnie zbyt duży stres. Bardzo dziękuję Wam za wszystkie wskazówki oraz chęć pomocy i każdemu z osobna życzę wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam

Paniczny lęk przed pracą

przez Maggda92 17 cze 2014, 08:05
Ja też czuję lęk przed pracą a głównie przed ludźmi i przeraża mnie myśl o pracy gdzie będzie przewijać się dużo ludzi.
Z jednej strony chce pracować ale z drugiej się boję.
A na dodatek z tego lęku czuję, że do niczego się nie nadaję i nigdzie się nie odnajdę.
Teraz chcę iść do szkoły, co chwilę zmieniam zdanie na temat kierunku bo dochodzę do wniosku,że do tego jednak się nie nadaje, w tym sobie nie poradzę.
Tragicznie to wszystko jest i bardzo mnie męczy a trwa już tyle lat,że opadają mi ręce
Maggda92

Paniczny lęk przed pracą

przez Zupapomidorowa 17 cze 2014, 09:34
No i odrzuciłam pracę którą miałam już prawie przyklepaną. Przestraszyłam się, że sobie nie poradzę. Zaczęłam mieć czarne myśli, bezsenność, nerwy. Odrzuciłam propozycję i mi trochę ulżyło ale teraz czuje się jak bezwartościowy pasożyt.
Dawniej Luktar

Paniczny lęk przed pracą

przez Maggda92 17 cze 2014, 09:54
Luktar, Kur*a to jest najgorsze.
Ja też odrzucę, zrezygnuję i na chwilę czuję ulgę
A potem przywala mnie do muru wyrzut sumienia i czuję się jak gówno
Maggda92

Paniczny lęk przed pracą

przez Zupapomidorowa 17 cze 2014, 12:30
Anel92, najgorzej, że ja sobie nie wyobrażam siebie w żadnym zawodzie jakie mi do tej pory oferowali. Nie będę zapierdalać ze szmatą po 7 latach studiów.
Dawniej Luktar

Paniczny lęk przed pracą

przez kupmitrumne 17 cze 2014, 12:54
Luktar napisał(a):No i odrzuciłam pracę którą miałam już prawie przyklepaną. Przestraszyłam się, że sobie nie poradzę. Zaczęłam mieć czarne myśli, bezsenność, nerwy. Odrzuciłam propozycję i mi trochę ulżyło ale teraz czuje się jak bezwartościowy pasożyt.

mam to samo , ile ofert odrzuciłam i mam przez to takie wyrzuty sumienia :hide:

w ogóle nie mam motywacji w szukaniu , przez kilka lat pracowałam w różnych firmach i miałam ciągle na pieńku z szefostwem ,najczęściej pracowałam za darmo albo mnie oszukiwali , wiec nie mam siły już na to , bo w głowie zakodowane , że jak spróbuje jeszcze raz to znowu wyjdzie tak samo . póki co jestem sama sobie szefem , bawię się w domową kosmetykę , trochę klientów jest ale i tak marze o swoim salonie , na to potrzeba kasy , wiec szukam czego kolwiek , ze średnim skutkiem , zresztą moja durna choroba mi na to nie pozwalam , wiec tracę ochotę na życie i cała resztę .

Paniczny lęk przed pracą

przez carlosbueno 17 cze 2014, 17:59
Luktar napisał(a):Anel92, najgorzej, że ja sobie nie wyobrażam siebie w żadnym zawodzie jakie mi do tej pory oferowali. Nie będę zapierdalać ze szmatą po 7 latach studiów.

Ja w pracy staram się ukrywać że jestem po studiach, ale niestety ktoś o tym wiedział i powiedział innym. No ale to dziś nic niezwykłego i tylko starszych ludzi czasem dziwi.

A co do odrzucania możliwości prac to też tak miałem nie raz, staram się jednak tego nie rozpamiętywać ale poczucie swojej beznadziejności, lenistwa czasem długo męczyło.
Największy Forumowy Maruda

Paniczny lęk przed pracą

przez wiejskifilozof 17 cze 2014, 18:08
Ja uważam,że człowiek honorem lodówki nie zapełni.Brać co dają.

Sortuj wg