ERGOFOBIA -lęk przed pracą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez gargul 12 paź 2015, 22:42
inny och jak ja marzę o fizycznej pracy. Tylko żeby płacili za coś takiego jakieś względne stawki :D

Tak z ciekawości, też pracowałeś w korporacji, czy poza też można się nabawic chorób :twisted:
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez inny 15 paź 2015, 11:47
gargul napisał(a):inny och jak ja marzę o fizycznej pracy. Tylko żeby płacili za coś takiego jakieś względne stawki :D

Tak z ciekawości, też pracowałeś w korporacji, czy poza też można się nabawic chorób :twisted:

Pracowałem w urzędzie. Wiem, że każdy mówi o urzędnikach, że tam same lenie, nic nie robią tylko piją kawkę i plotkują, ale jak się jest świeżakiem, to starszyzna zagania do roboty i jeszcze do ogarniania ludzi, którzy przychodzą z pretensjami itp. i jest się pierwszym tam na froncie. Można osiwieć. Teraz pracuję w małej firmie, docieram się, myślałem, że to będzie spokojna praca, no ale dla takiej nerwowej osoby jak ja chyba nie. Jestem tu od kilku miesięcy i już czuję, że się kończę.
Nie ma pracy - jest dół, bo czuję się śmieciem ludzkim, jest praca - są koszmary, jestem nerwowy i nieprzyjemny dla bliskich. Na pomocy specjalistów się zwiodłem, także nie wiem jak będzie wyglądała moja przyszłość. Może pojadę do Syrii...

przez ala1983 15 paź 2015, 12:07
Mnie poki co orzeczenie o niepelnosprawnosci wyleczylo z ergofobii. Jest spokoj i luz, nikt mnie nie rozlicza a na firme jezdze jak mi sie zachce. Taka nagroda za lata cierpienia, oby jak najdluzej. Kazdemu zyczylabym takiej pracy jaka ja mam obecnie.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inny 15 paź 2015, 12:13
Twoja radość jest przyczyną pogłębienia mojego smutku, ale nie jestem złośliwym człowiekiem, więc źle Tobie nie życzę :) A możesz coś powiedzieć więcej? Jaka niepełnosprawność? Jaka praca?

przez ala1983 15 paź 2015, 12:22
inny, Bardziej ulga niz radosc i tez nie wiadomo jak dlugo, teraz zyjemy w takich czasach, ze jednego dnia jest praca a na drugi dzien juz jej nie ma.
II grupa ,na glowe,
praca biurowa z obsluga klienta.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez gargul 15 paź 2015, 20:49
Kurde, ją już tego nie ogarniam.
W niedzielę i poniedziałek do południa byłem wrakiem człowieka. Później aż do środy mogłem przenosić góry. W środę bałem się własnych myśli, a dzisiaj nic nie może mnie zatrzymać. O co chodzi???
Schizofrenia? Raczej nie, bo nie mam stanów euforycznych. Raczej są to stany normalności.

Macie coś takiego?
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez emaertea1990 21 sty 2016, 16:25
hej, czy ktoś tu jeszcze zagląda? Pracuję, mam spokojną pracę, ale okropne zarobki plus umowa zlecenie. Mam zamiar wyprowadzić się z domu rodzinnego, ale za tyle co teraz zarabiam nie utrzymam się. Wysyłam CV, boję się że ktoś oddzwoni. Często nie odbieram telefonu lub po prostu nie przychodzę ma rozmowę. Wczoraj byłam na rozmowie, dzisiaj dzwoniła babka która miała mnie poinformować dziś czy przeszłam do dalszego etapu rekrutacji.. nie odebrałam,.,, mam dosyć....

przez agaa96 22 sty 2016, 00:46
Hej, wypowiadam sie pierwszy raz na tym forum i liczę na waszą pomoc i poradę. Głównie mam problem z tym co większość osoby które się tu wypowiadaja. Mam prawie 20 lat i odrazu po szkole znalazlam prace w swoim zawodzie jednak paralizujacy stres przy kazdej sytuacji w pracy zmusil mnie do zrezygnowania z pracy w swoim zawodzie, tlumaczac sobie ze jednak nie czuje sie dobrze w tym co robie. Natrafilam na kolejna prace, po kilku dniach zrezygnowalam bo znowu to dziwne uczucie i ciągle szukanie przeciwskazan do dalszej pracy, a to za duzo godzin a to cos innego i tak caly czas, teraz od kilku dni mam nowa prace ale juz chce zrezygnowac lub inne wyjscie jakie widze to poddac sie leczeniu. Bo widze ze moje zachowanie i te lęki nie sa normalne. Samo szukanie pracy i wysylanie cv ale juz pojscie w pierwszy dzien lub wgl mysl o powrocie tam mnie paralizuje. Znowu jak mam wolne w jakiekolwiek pracy np. weekend to po prostu jestem znowu saba i jestem szczesliwa. I od razu mowie ze z calego serca chcialabym pracowac bo nie stac mnie na siedzenie w domu, tym bardziej zr musze oplacic mieszkanie a chlopak nie rozumie mojego problemu. I sama twierdze ze musze ale nie moge tego przezwyciezyc. Drodzy ludzie doradzcie mi co dalej robic, gdzie sie udac. Czy takie leczenie pomaga ? Ile trwa ? I czy idac po skierowanie do rodzinnego musze mu opowiadac o swoim problemie ? Bo mieszkam w malutkim miescie i obawiam sie ze nie zrozumie tego tak jak zrozumie to specjalista w tej dziedzinie. Bede wdzieczna za przeczytanie postu i za jaka kolwiek wypowiedz. Pozdrawiam.

przez dr. Psycho Trepens 01 lut 2016, 00:38
mam to samo
nigdy juz nie pojde do pracy
boje sie oceniania, mam lek interpersonalny
stawiam sobie wysoko poprzeczke
nieodpuszczam sobie błędów, surowo sie oceniam

zapierd*le sie
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez bedzielepiej 01 lut 2016, 02:10
Nie zmuszajcie się, jak nie jesteście w stanie. Nie wybiegajcie myślami co będzie za 5 lat, że nie będziecie w stanie pracować itd. Zamartwianie się nic wam nie da. Skupcie się na tym jak teraz możecie poczuć się lepiej.

przez Ana_88 01 lut 2016, 07:58
Hmm.. nie widzialam wczesniej tego watku.
To istnieje taka jednostka chorobowa jak ergofobia ? A to ciekawe.
A jak ktoś sie boi biedronek to tez jest na to jakas nazwa?
Dziwne to jest.
Moim zdaniem owszem mozna sie bac pracy, ale raczej wydaje mi sie ze to jest raczej efektem innych problemów.
Wynika to np. ze strachu przed ludzmi, ich ocena, z braku wiary w swoje mozliwosci itp/.
A nie na zasadzie ze ktos sie boi samej czynnosci pracy, juz abstrahujac od tego ze "praca" jest pojeciem w ktorym miescic sie moze wszystko.
Denerwuje mnie takie kategoryzowanie i szufladkowanie.

przez ryska 01 lut 2016, 10:31
bedzielepiej, mówisz "nie zmuszajcie się [do pracy]". No fajnie. A za co żyć?
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez halenore 04 lut 2016, 14:19
Ma to samo. Załatwiłam sobie pracę. Byłam na szkoleniu. Kilka dni przed ostatecznym podjęciem pracy zaczęła się jazda. Przed tym szkoleniem też masakra. Teraz boję się zacząć. Pracowałam już kiedyś w tej firmie, tylko w innym mieście. Zresztą nieważne. Miałam spokojne stanowisko bibliotekarki. Odpadłam po 2,5 miesiąca. Co ja mam zrobić? To dzieje się poza mną. Po prostu zaczyna się faza: spadek nastroju, płaczliwość, narastanie lęku, ataki paniki, gonitwa myśli, psychosomatyczne bóle mięśni i głowy. Na przeciwbólowe szkoda czasu, pieniędzy i wątroby. Myślę, że już niedługo zejdę z tego świata, bo dłużej tak nie mogę...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez agaa96 05 lut 2016, 20:45
Właśnie ja też psychicznie sie wykańczam pracowałam znowu 3 dni i sie zwolnilam bo nie dawalam rady, boje sie strasznie i wiem ze musze isc do pracy bo sytuacja materialna nie pozwala mi na siedzenie w domu ale nie potrafie, czy ktos leczyl sie na podobna przypadlosc z Was i jakie byly tego skutki ?

Sortuj wg