Lek(wmowiony) przed niepowodzeniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez miro91 11 maja 2014, 17:08
Witam,
postanowilem napisac tutaj na forum bo mam problem, radze sobie z nim srednio a jakby nie bylo troche mi zycie utrudnia :shock:
Zacznijmy moze od tego; 19 lat, facet.
Do 17 roku zycia czyli do konca gimnazjum wszystko bylo dobrze, bylem normalnym chlopakiem , śmiałym ( az nadto), jakies "wystapienia publiczne" przed cala szkola nie byly dla mnie zadnym problemem , , jakis rok temu kiedy poszedlem do nowej szkoly sporo sie zmienilo.
Bedac juz w tym liceum babka chciala zebym cos przeczytal , przedstawil przy calej klasie no i zaczalem na luzie ,mam delikatna wade wymowy , nagle jakby poczulem ze oczy wszystkich sa wpatrzone we mnie , a dokladniej w to co mowie, poczulem nieprzyjemne cieplo, serducho zaczelo bic jakbym przebiegl maraton, czulem jakby ktos mi zabieral "dech". Od tamtego czasu mam doslownie CHOLERN* uraz i jak mam cos na forum przedstawic to za wczasu odczuwam stres.
Od tamtego incydentu minal rok a ja dalej czesto odczuwam ten nieprzyjemny stres.
Wiem, sytuacja moze i smieszna.. ale nie dla mnie. Teraz nawet jak mam cos zalatwic u lekarza to odczuwam lek. Wiem ze to siedzi w mojej glowie bo czesto potrafie nad tym zapanowac w 80 % , nie mam zamiaru korzystac z pomocy zadnego lekarza bo sam sobie stworzylem taki "problem" i sam go rozwiarze.Chcialbym zebyscie podsuneli mi jakis pomysl , jak zmienic podejscie , jak po prostu wyluzowac.

pzdr

przez turcotte 11 maja 2014, 18:13
Hmmm... Nigdy nie miałem problemów przed wystąpieniami publicznymi, ale zawsze kiedy miałem coś mówić przed tłumem, to "wybierałem" sobie spośród wszystkich jedną osobę. Tą która wydawała mi się najsympatyczniejsza i po prostu zaciekawiona tym co mówię. I starałem się mówić patrząc tylko na nią. A udawałem, że reszty ludzi nie ma.
Nie wiem czy tobie to pomoże, bo tak jak mówię nie miałem nigdy takich problemów. Ale spróbuj, może jakoś ci to ułatwi sprawę.
A druga rzecz, która przychodzi mi na myśl, to spróbuj poćwiczyć w domu. Np. wiedząc, że idziesz do lekarza, spróbuj sobie wyobrazić że już tam jesteś i wyobraź sobie co mu mówisz, jak to mówisz, itd. Może będzie ci łatwiej, jak najpierw poćwiczysz, a nie jak idziesz tak prosto z marszu.

przez ekspert_abcZdrowie 17 maja 2014, 20:14
Chcialbym zebyscie podsuneli mi jakis pomysl , jak zmienic podejscie , jak po prostu wyluzowac.

miro91, pomysłów na to, jak radzić sobie z nieuzasadnionym lękiem i stresem możesz szukać np. pod tym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/metody-na-stres. Może coś Cię zainspiruje? ;)
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg