Czy możn wyjść z nerwicy bez leków ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ekspert_abcZdrowie 17 maja 2014, 20:25
Arasha, leki pomagają złagodzić/wyeliminować objawy nerwicy, ale jeżeli chcesz popracować nad przyczynami choroby to psychoterapia. Leczenie objawowe nie gwarantuje, że nerwica nie wróci. Możesz odstawić leki i po jakimś czasie nieprzyjemne dolegliwości mogą powrócić.
Psycholog

przez renee.madison 17 maja 2014, 23:59
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Arasha, leki pomagają złagodzić/wyeliminować objawy nerwicy, ale jeżeli chcesz popracować nad przyczynami choroby to psychoterapia. Leczenie objawowe nie gwarantuje, że nerwica nie wróci. Możesz odstawić leki i po jakimś czasie nieprzyjemne dolegliwości mogą powrócić.

Niestety terapia też nie gwarantuje tego, że nerwica nie wróci :( Mi pierwsza terapia + leki pomogły na pewien czas, a później cała zabawa od nowa.
U mnie teraz tylko leki-ale każdy powinien spróbować i jednego i drugiego. Znam ludzi, którym pomogła tylko terapia i odwrotnie. Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną nerwicy i czy są jakieś choroby współistniejące.
Co do Twojego pytania o leki- u mnie akurat nie było żadnych większych skutków ubocznych (5 lat temu, gdy zaczynałam pamiętam tylko początkowe zawroty głowy, ale nic poza tym). Tak było na SSRI (sertralina, escitalopram) i na mianserynie, paroksetyna jest pod tym względem (wg mnie i znajomych) gorsza-jeśli chodzi o skutki uboczne oczywiście.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez JużTuByłem 18 maja 2014, 15:38
Mozną wyjść z nerwicy jeśli pojawiła się ona w życiu dorosłym i nalezy szybko się z nią wtedy rozprawić.Co innego jak masz ją przez dłuższy czas np.2 lata bez leczenia ,wtedy ona jest zakorzeniona i będzie ci trudniej z niej wyjść,w dodatku potrzeba wiecej czasu.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 18 maja 2014, 15:44
bez leków? ja z NN z lekami nie moge wyjść
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez JużTuByłem 18 maja 2014, 15:55
Bierze leki i psychoterapia.Właśnie jesli odrazu sie nie zaatakuje choroby to pozniej trzeba brac leki.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez JKB 18 maja 2014, 20:33
renee.madison napisał(a):
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Arasha, leki pomagają złagodzić/wyeliminować objawy nerwicy, ale jeżeli chcesz popracować nad przyczynami choroby to psychoterapia. Leczenie objawowe nie gwarantuje, że nerwica nie wróci. Możesz odstawić leki i po jakimś czasie nieprzyjemne dolegliwości mogą powrócić.

Niestety terapia też nie gwarantuje tego, że nerwica nie wróci :( Mi pierwsza terapia + leki pomogły na pewien czas, a później cała zabawa od nowa.
U mnie teraz tylko leki-ale każdy powinien spróbować i jednego i drugiego. Znam ludzi, którym pomogła tylko terapia i odwrotnie. Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną nerwicy i czy są jakieś choroby współistniejące.
Co do Twojego pytania o leki- u mnie akurat nie było żadnych większych skutków ubocznych (5 lat temu, gdy zaczynałam pamiętam tylko początkowe zawroty głowy, ale nic poza tym). Tak było na SSRI (sertralina, escitalopram) i na mianserynie, paroksetyna jest pod tym względem (wg mnie i znajomych) gorsza-jeśli chodzi o skutki uboczne oczywiście.

A nie pomyślałas ze moze psychiatra był do niczego ??? Psycholog to samo ??? Ja zaliczylem 9 psychiatrow!!! Pierwszy miał trafna diagnozę, nie zgodziłem sie jednak z jego sposobem leczenia (byłbym lekka roślina ), poza tym wysłał mńie do swojej koleżanki na terapie behawioralno-poznawacza. Terapia szła jak krew z nosa bo laska była psychiatra, który zrobił sobie papiery na prowadzenie takiej terapii i nie miał podejścia do pacjenta. Drugi psychiatra powiedział mi ze jestem zdrowy. Trzeci powiedział ze jestem chory ale nie potrzebuje leków. Czwarty polecony przez moich klientów a zarazem najlepszy został zrugany przez poprzednich, ktorzy powiedzieli ze sie ńie zna. Pózniej następni ... W końcu ósmy który był juz z najwyższej półki powiedział ze czwarty mial racje w 100% i szczerze w pełni sie z ta opinia zgadzalem. Leczenie po 2 tygodniach zaczęło przynosić rezultaty a po miesiącu zero objawów. Po pól roku odstawilem leki i za chwile objawy wróciły ale z lekka siła. Dopelńieniem była psycholog polecana przez przez psychiatre nr 4 i 8. Miesiąc dobrej terapii i juz widziałem rezultaty. Pani psycholog miała sesje godzinne raz w tygodniu. Niby rozmawialiśmy o niczym i juz zaczynałem sie wkurzac ... Przerabialem to z 3 innymi psychologami i zero rezultatów. ( chodziłem do ńich po kilka miesięcy). Na 3 lub 4 sesji psycholog zadawał mi 2-3 pytania. Pytania na które albo nie potrafiłem odpowiedzieć, albo pytania które wywracaly mój światopogląd. Po kilku takich sesjach objawy zaczęły znikac. Powoli zaczynałem robić rzeczy których ńie robiłem odkąd zachorowalem. Dokuczaly mi jeszcze pewne objawy od strony układu pokarmowego i będąc na wakacjach zatrulem sie. Poszedłem do lekarza i mówię sobie dobra spytam tez o moje przypadlosci związane z nerwica i układem pokarmowym. Powiedział dwie rzeczy - spójrz na dietę i alergie. Skupilem sie na pierwszej części. Poszedłem do babki która jest lekarzem i bada biorezonansem. Szarlatanstwo, ale zioła które dostałem po 2 tygodniach wyleczyly mój układ pokarmowy ( na dzien dzisiejszy znowu mam problem z układem pokarmowym ale wiem ze dieta+zioła zaraz mi pomogą). Zostala druga cześć - alergia. Olalem temat całkowicie, ostatnio miałem problem z zatokami. Lekarz powiedział ze jestem alergikiem. Rochorowalem sie na zapalenie oskrzeli znowu drugi lekarz powiedział alergia. Wiec musże sie wziąć za alergie.
W sumie dzięki nerwicy zaliczylem juz w sumie ze 100 lekarzy i dużo kasy zostawiłem u nich. Jednak nic w przyrodzie nie ginie, z wieloma lekarzami zaprzyjaźnilem sie. Mogę do ńich zadzwonić spytać i nie ma z niczym problemu. Fajne jest to ze teraz jak ktos ma problem z nerwica, ogolńie zdrowiem to mogę dać mu listę do kogo ma pójść zeby nie musiał bladzic. Przykład - ostatnio koleżanka od 3 miesięcy chora była na jelita. Diagnozy rożne, leków dużo, ciagle wizyty, profesorowie i nic. JEDNA wizyta u pani doktor , trafnie postawiona diagnoza, dobrze dobrane leki i koleżanka jest juz zdrowa.

-- 18 maja 2014, 20:37 --

JużTuByłem napisał(a):Mozną wyjść z nerwicy jeśli pojawiła się ona w życiu dorosłym i nalezy szybko się z nią wtedy rozprawić.Co innego jak masz ją przez dłuższy czas np.2 lata bez leczenia ,wtedy ona jest zakorzeniona i będzie ci trudniej z niej wyjść,w dodatku potrzeba wiecej czasu.

Powie to po raz kolejny wszystko zależy od lekarzy i ich kompetencji. Ja nerwice miałem od 16 roku życia czyli 20 lat oczywiście z przerwami nawet 10 lat. Dopiero teraz widze ile dobry lekarz i psycholog moze zdziałać i w jak sZbkim czasie. Jak trafisz na debili to będziesz krolikiem doświadczalnym, dodam ze nie zawsze elita czyli tzw nazwiska sa dobre w tym co robią. Zazwyczaj nie ...
JKB

Sortuj wg