Czy możn wyjść z nerwicy bez leków ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Arasha 06 maja 2014, 22:41
Pytam, bo mam obecnie silną nerwice i częste ataki paniki, ale strasznie boję się brać jakichkolwiek leków z uwagi na możliwe skutki uboczne ( założyłam nawet wcześniej wątek -
Lek przed skutkami ubocznymi leków, ale jakoś nikt nie podjął tematu ). W tej sytuacji ratuję się benzodiazepinami ( które niestety strasznie uzależniają ) oraz ziołami ( które na obecną chwile są dla mnie na słabe ). Dlatego proszę o opinie zarówno osoby, które poradziły sobie z nerwicą bez leków, jak również te, które zażywały leki, ale nie odczuwały praktycznie skutków ubocznych
( zwłaszcza mdłości ) od początku terapii.

Czekam na odpowiedzi i podjęcie wątku ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez coccinella 06 maja 2014, 23:01
Arasha, nikt nie poda Ci leku po którym będziesz miała pewność, że nie będzie skutków ubocznych. Bo na każdego leki działają inaczej i mogą powodować mdłości albo inne skutki uboczne. Może zacznij od bardzo małej dawki, żeby bardzo stopniowo wprowadzić lek.
Nie chce mi się.

przez Powietrzny Kowal 06 maja 2014, 23:12
Ja Ci podam - Mirtor - idź do lekarza i zażądaj go podpierając się wewnętrzną pewności (da na pewno) - 3 miesiące i masz ZERO nerwicy (cała reszta zostaje)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marimorena 06 maja 2014, 23:39
nie boisz się uzależnienia od benzo ale ewentualnych skutków ubocznych już tak? one nie zawsze się zdarzają i szybko mijają, warto spróbować i najwyżej szybko odstawić

przez Arasha 08 maja 2014, 22:34
Nie boję się jakiś tam skutków ubocznych, tylko konkretnie mdłości, a zwłaszcza wymiotów ( mam EMETOFOBIE ). Inne skutki uboczne mam gdzieś. A po benzo jest małe ryzyko takich działań niepożądanych, wiem - bo biorę. Boję się po prostu, że nie przetrwam tych pierwszych dni/tygodni leczenia nim znikną skutki uboczne, a przyjdzie efekt terapeutyczny,

A tak na marginesie, to oprócz benzo biorę jeszcze Mirtagen ( to chyba to samo, co Mirtor ) od 6 lat na sen, obecnie w największej możliwej dawce 45 mg, ale na NERWICE to on nie pomaga. jedyny plus, to właśnie brak uboków, choć niektórzy wspominają o tyciu.

Proszę niech odezwą się osoby, które brały konkretne leki i które nie miały mdłości ani wymiotów na początku leczenia. Będę wdzięczna za informacje, może jak dużo osób napisze, to w końcu się przekonam i nie rzucę leczenia po 3 dniach ... :zonk:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez essprit 09 maja 2014, 07:05
Nerwicę spokojnie można wyleczyć bez leków, dzięki terapii.
A jeśli chcesz jednak jeść leki, bez terapii, to w chwili odstawienia leków - wszystkie objawy wrócą.
A jak będziesz non stop jeść leki, to z mózgu na prawdę niewiele zostanie.
A benzo to już unikaj w 100%

przez Luki_is_back 09 maja 2014, 09:25
Uważam, że najlepszą metodą na pokonanie nerwicy jest farmakoterapia, połączona z psychoterapią.
Leki Cie wyciszą, uspokoją i pozwolą skupić się na tym, co przerabiane będzie na terapii z psychologiem.
Nie mam na myśli benzo, bo tylko zaszkodzą na dłuższą metę, ale ssri, a zwłaszcza paroksetyna jest bardzo skuteczna na lęki.
Nie miałem żadnych mdłości podczas wprowadzania tego leku, ze strony przewodu pokarmowego jedyną dolegliwością był brak apetytu przez kilka dni.
Podczas wprowadzania ssri można wspomagać się benzo, aby przetrwać najgorszy czas.
Luki_is_back

przez wiejskifilozof 09 maja 2014, 12:51
Ważne jest też nastawienie.Pozytywne.

przez nerwa 10 maja 2014, 11:10
Arasha, jasne, ze mozna pozbyc sie wszystkiego bez leków, tylko z terapia. Wedlug mnie, leki jedynie pomagaja jak jest naprawde beznadziejnie - jakos to przetrwac (chociaz czesto powoduja takie efekty uboczne, ze czasem sie trzeba zastanowic czy warto). Ale prawdziwa "robote", robi terapia. Ja kiedys zaczelam brac fluoksetyne, ale czulam sie zle, i po 2 miesiacach przerwalam. Potem chodzilam juz tylko na terapie i wszystko mi przeszlo, wszystkie lęki, deperesje, agorafobia itd.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez księżniczka 11 maja 2014, 18:23
Ara$ha :) MOżna :)) mi pomogło zakochanie $ie :D zo$tawienie $tarego faceta itp :P na 1.5 roku zniknelo xD teraz wrocilo w innej formie bo hipochondrii , ale jako$ powoli ogarniam :)
Co do terapi to mialam 2 lekarzy i nie pomogli :) tabletek nie bralam poza hydroxyzyna doraźnie... np jak mialam w podrz jechac,;) na codzien nie
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez Po prostu maciek 11 maja 2014, 18:29
Mi sie wydaje ze bez żadnej chociaz nawet krótkiej terapii lekowej chyba nie da sie wyjsc z tego.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez Raffuss 11 maja 2014, 18:31
Arasha napisał(a):Dlatego proszę o opinie zarówno osoby, które poradziły sobie z nerwicą bez leków, jak również te, które zażywały leki, ale nie odczuwały praktycznie skutków ubocznych
( zwłaszcza mdłości ) od początku terapii.

Pierwszy proch: zwolniona percepcja otoczenia
szybka zmiana na inny.. od tamtego czasu żadnych skutków ubocznych.
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez JKB 11 maja 2014, 20:55
Luki_is_back napisał(a):Uważam, że najlepszą metodą na pokonanie nerwicy jest farmakoterapia, połączona z psychoterapią.
Leki Cie wyciszą, uspokoją i pozwolą skupić się na tym, co przerabiane będzie na terapii z psychologiem.
Nie mam na myśli benzo, bo tylko zaszkodzą na dłuższą metę, ale ssri, a zwłaszcza paroksetyna jest bardzo skuteczna na lęki.
Nie miałem żadnych mdłości podczas wprowadzania tego leku, ze strony przewodu pokarmowego jedyną dolegliwością był brak apetytu przez kilka dni.
Podczas wprowadzania ssri można wspomagać się benzo, aby przetrwać najgorszy czas.

Prawie sie z Tobą zgodzę :) tylko ze po SSRI miałem mega napady leku ... Wziąłem sulpiryd w bardzo małej dance 2x50 i po 2 tygodniach czułem działanie. Zero objawów ze strony żołądka.
I zgadzam sie z tym ze musi do farmakologii dojść jeszcze psycholog. Odstawisz leki i wiecej jak pewne ze nerwica wróci. Ta choroba ma jakieś podłoże i same leki tego nie załatwia. A czasami leki+psycholog tez nie pomogą , musi dojść medycyna niekonwencjonalna.
JKB

przez Arasha 13 maja 2014, 23:44
Dziękuję kochani za odpowiedzi i czekam na więcej :P

PS to "a" w temacie mi się zjadło i nie mogłam już tego poprawić ...

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg