AKROFOBIA

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

AKROFOBIA

przez Luki_is_back 26 kwi 2014, 19:05
Nie randka, ale z terapeutą nawiązuje się bliską relację, nie fizyczną ale buduje się zaufanie. Ciężko to wytłumaczyć, jeśli się nie było na terapii.
Luki_is_back

AKROFOBIA

przez magnolia84 26 kwi 2014, 19:05
pewnie macie rację ....
magnolia84

AKROFOBIA

przez pysiunia 26 kwi 2014, 19:39
Wg mnie - nie powinnismy nastawiac sie negatywnie do psychoterapii.
Poza tym psychoterapia to tez zrozumienie problemu i praca nad sama soba. Na terapii psychodynamicznej / pod kierunkiem psychoterapeuty / sami rozumiemy problemy, schematy, konflikty. Do tego potrzebny jest czas i nasze pozytywne nastawienie.
Ja na ten rodzaj terapii chodze od pol roku i zaczynam dostrzegac pierwsze pozytywne efekty.
Na terapie trzeba sie otworzyc, byc szczerym z psychoterapeuta i samym soba.
Powoli staje sie soba... Sciagam "maski", nie gram "rol", by komus sie przypodobac.
Zaczynam "podobac sie" samej sobie.
Tedy prowadzi droga do osobistej wolnosci i rozwoju :)
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AKROFOBIA

przez mark123 05 maja 2014, 08:09
magnolia84 napisał(a):mark123, jeżeli nie masz z tym większych problemów, jak np. takie, które wyżej opisałam, to nie jest to fobia

Ja np. przy przejściu przez wiadukt, albo wchodzeniu pod małą górkę miejską odczuwam napięcie i czasami zachwiania równowagi; ale ataków paniki nie mam.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg