Program dnia dla nerwicowca.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anonim 04 gru 2006, 18:01
w miedzyczasie sie porozciagac._

Tylko delikatnie, bo tu łatwo naciągnąć/naderwać mięsień bez rozgrzewki.

Aaaaa...gdzie w tym wszystkim czas na szkołę i pracę? :smile:

Myślę, że program zawiera dobre elementy(medytacja) które pomagają uspokajać. Proponuje też dużo czekolady, bo zostało udowodnione, że jej zjedzenie poprawia humor i uspokaja ;)
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez magdalena559 04 gru 2006, 19:26
Itsari dzięki za radę z tymi ćwiczeniami oddechowymi.zazwyczaj to zniechęcalam się po 10 i myślałam ze to nie ma sensu.Ty otworzyłeś mi oczy na coś czego nie dostrzegałam.tylko czy to się sprawdzi w praktyce?i czy podziala kiedy będzie mi naprawdę źle..jestem pełna wątpliwości :|

przez ewita 05 gru 2006, 22:01
Jeszcze jest jedna rzecz ktora moze pomoc gdy po przebudzeniu czujemy silny lek.
Rece i stopy oblewamy okolo 3 min zimna woda! Daje ulege i uczucie ze lek znika, przynajmniej na jakis czas co daje nam mozliwosc wziecia glebokeigo oddechu i uczucia odprezenia.
Kiedys mialam uczucie ze chce zwymiotowac po przebudzeniu i stosowalam te zimne przysznice. Mnie pomoglo!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonimus 05 gru 2006, 22:20
hehehe spoko post, takich wiecej, pozytywny taki:) mnie sie to podobo, ja za swoich czasow siedzenia w domciu pomijalem wszystko oprocz neta i wyra:), pozdrawiam

przez karina2215 06 gru 2006, 10:20
bede napewno ja próbowac :smile:

przez anonim 06 gru 2006, 21:35
Jeśli interesują was tematy medytacji to proponuje taichi :smile:
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez meskalina 06 gru 2006, 22:40
Ja czasami zaraz po przebudzeniu ide do lodowki, otwieram zamrazalnik i wykonuje kilkanascie wdechow mroznego powietrza. To mi bardzo pomaga i uspokaja. Polecam takze taka forme medytacji no chyba, ze ktos ma wrazliwe gardlo.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez depresyjny86 06 gru 2006, 23:48
meskalina-masz racje te wdechy zimnego powietrza naprawdę potrafią uspokoić
:)

przez magdalena559 16 gru 2006, 17:21
a może znacie jakiś złoty środek na nieśmialość . ten problem znacznie wiąże się z moją nerwicą i nie mogę sobie z nim poradzic .nie potrafie złapać kontaktu z ludzmi .kiedy z kims rozmawiam zdaża się z enie mogę zdania skleic jestem cala czerwona i zła na siebie.przy innych ludziach wydaje mi sie że mam zasób slów pierwszoklasisty i doluje mnie to że nie jestem tak elokwentna jak inni....wiem ze trzeba sie przelamywac ,ale mi przychodzi to cholernie cieżko,nawet probuje gadac do siebie jak jestem sama żeby się pobratac z eswoim głosem ale to jest chore.....nie wiem co mam robić...pomóżcie

przez kota21 16 gru 2006, 17:36
Nieśmiałość jest powiązana z niską samooceną.Musisz bardziej wierzyć w siebie.Na pewno jesteś inteligentna i bez problemu możesz rozmawiać z ludźmi,trzeba tylko lepiej traktować samego siebie.Psychologowie na wykładach proponowali osobom nieśmiałym,żeby w swoim mieszkaniu,w każdym możliwym miejscu przyklejali karteczki z pozytywnymi określeniami samego siebie,np.jestem mądra,dam radę,jestem ładna,jestem lubiana.itd.W końcu zaczniesz myśleć o sobie pozytywnie i powinno się odblokować,a nieśmiałość sama minie.Też byłam kiedyś nieśmiała i czasem czułam się dosłownie jak jakiś "dzikus" w towarzystwie,ale w końcu minęło.Powodzenia ;)

przez magdalena559 17 gru 2006, 13:22
Dzieki .Wezmę sobie twoje rady do serca.Mam nadzieje że to mnie jakoś odblokuje.życie z taką nieśmialościa strasznie mnie ogranicza,ale wierze że mogę to pokonać.Nie ma co użalać się nad sobą...od dziś mój pokój będzie zapelniony tymi karteczkami :smile:

przez lily 17 gru 2006, 14:12
Itsari!

Dzięki za ten fajny pomysł:)Faktycznie można go zmodyfikować,coś dodać coś zmienić jak komu wygodnie ale wiem z doświadczenia że jeśli robi się takie różne ćwiczenia regularnie to potrafią bardzo pomóc..Ja osobiście zaczerpnę od Ciebie pomysł z odliczaniem:)Jeszcze raz dziękuję za te fajne rady:) Pozdrawiam wszystkich znerwicowanych;)

Sortuj wg