Czy wasze mamy miały ciężki poród?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy wasze mamy miały ciężki poród?

przez ewa125 02 gru 2006, 22:59
ciekawa jestem czy byly jakies komplikacje przy waszym porodzie tzn. na przyklad byliscie wczesniakami albo rodziliscie sie bardzo dlugo albo byliscie w zamartwicy.. ja np. rodzilam sie posladkowo i bardzo dlugo.. tak tylko pytam troche z przymruzeniem oka ale niektorzy twierdza ze to ma znaczenie w powstawaniu nerwicy, nawet moja psycholog mnie o to pytala. ciekawe... w sumie nic nie wiadomo.. ;)

przez Róża 02 gru 2006, 23:05
Wiesz Ewa,może coś w tym jest.Ja też rodziłam się pośladkowo :D ,a w czasie ciąży mamie ciagle groziło poronienie.Eh,urodziłam się z wadą wrodzoną,lekarze machnęli już na mnie ręką,ale uparłam się i przeżyłam.Wygląda na to,że uparłam się żeby żyć.Czasami mam wrażenie,że żyję ponad planowo,bo tak naprawdę miało mnie tu nie być.No ale cóż-skoro już jestem...
Przyjaciel forum

przez dalilah 03 gru 2006, 00:09
ooo no prosze, nigdy nie slyszalam ze to moze miec wplyw na nerwice ale...ja tez rodzilam sie posladkowo, podobno bardzo dlugo
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 03 gru 2006, 00:40
Z tego co wiem,to byłem wcześniakiem,matka miała zatrucie ciążowe więc oboje walczyliśmy o życie...no ale wszystko skonczyło się w miarę dobrze,przybierałem na wadze itp. i podobno korzystałem z jednego smoczka bo jak widziałem,że dają mi inny to nie chciałem pić i beczałem :D
:)

przez ewa125 03 gru 2006, 00:41
...hmmmm... nie chce opiniowac poczekajmy na innych ale....moze i cos w tym rzeczywiscie jest...

przez gusia 03 gru 2006, 04:02
Wiecie co?Ciekawy wątek ewa...ja ur,o czasie i bez komplikacjii ,ale męzus z kolei nie dośc że wcześniak to ....ech,no generalnie bylo źle-i z tesciowa i z Nim...ale,mimo naprawde tylu rzeczy,które w zyciu niejednego wprowadziły by w deprechę etc,jest silny.Podziwiam.
Sama uwaznie bedę śledziła ten temat bo też mnie to zastanawia,,,,,,,,,,
Pozdrawiam gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez snaefridur 03 gru 2006, 13:24
Nie dość,że za wcześnie to przez cesarskie cięcie.Ale nie z powodu komplikacji,po prostu mama ma przeciwwskazania do 'normalnego' porodu.

Sam przebieg ciąży był za to bardzo ciężki,mama praktycznie nie mogła wstać z łożka,bo ciąża cały czas była zagrożona.Brała na tyle silne leki uspokajające,na ile jest to w takim stanie dopuszczalne.

Myślę,że to miało istotny wpływ na moje zaburzenia.
snaefridur

przez Al 03 gru 2006, 14:03
Maja mama rodzila mnie bez bolu, nawet nie wiedziala ze jej sie juz porod zaczal gdyby nie to ze juz był termin. calosc od momentu bolu, dojazdu do szpitala i porodu trwalo nie wiecej niz 2 h. samo roszenie juz na fotelu jak to mama mowila z 10 minut. wody jej nie odeszły wiec ja "brzebili" szczypcami i ja wyplynełam cała w bonie. lekarz i pielegniarki mowili "w czepku" urodzona. ja sie chyba nie łapie na te teze :). Pozdrawiam
Al

przez _mała_ 03 gru 2006, 20:46
moja mama po moim urodzeniu zachorowala na schizofrenie :(
a ciąza byla ponoc zagrozona

czasami sie o to obwinialam...

przez snaefridur 03 gru 2006, 20:59
_mała_ napisał(a):czasami sie o to obwinialam...

Nie miałaś powodu.Moja mama natomiast obwinia mnie.Też ciekawie.
snaefridur

przez marmarc 03 gru 2006, 22:25
w moim przypadku były problemy też.

przez ewa125 04 gru 2006, 00:18
mala w takich wypadkach nikt nie jest winny, wiesz o tym, zycie jest jakie jest , czasami okrutne bez przyczyny...

przez _mała_ 04 gru 2006, 12:11
wiem...nikt mi nie dal tego odczuć....ale jak widze jak przez to ułozylo sie cale nasz rodzinne zycie to czasami mam to poczucie...ze mogloby byc inaczej....lepiej....ta choroba pociagla za sobą inne fatalne skutki...dla nas wszystkich
cale dziecinstwo zazdroscilam innym normalnych spokojnych rodzin...a tak wstydzilam sie i mamy i taty...

przez magorzata 04 gru 2006, 12:21
Mnie mama urodziła i zmarła po trzech tygodniach,ledwo przeżyłam.
Ja natomiast miałam trzy poronienia i ciążę zagrożoną ale wkońcu urodziłam zdrową córkę (oczywiście było to dawno )

Sortuj wg