POMOCY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

POMOCY

przez lucjamalik 23 lut 2014, 20:17
Nie wiem co mam robić, nerwica zaczeła się u mnie jakoś w listopadzie tamtego roku. Przez chorobe często nie przesypiam nocy, do szkoły (mam 15 lat) chodzę wykończona. Najgorsze są myśli o tym że może jestem opętana i o tym że może w ataku szału zabije moją rodzine. NA psychiatre musze czekać do drugiego kwietnia, ni e wiem jak radzić sobie z chorobą, boje się nawet brać leki, nie wiem co mam ze sobą zrobić. O moich myślach wstydze się mówić z rodzicami lub rówieśnikami.
Co mam robić?

POMOCY

przez mjp 23 lut 2014, 23:33
Cześć,

Zawsze możesz poprosić lekarza rodzinnego o zapisanie jakichś lekarstw uspokajających, pomagających w zaśnięciu. Możesz też spróbować czegoś bez recepty.

Z pewnością sytuacja jest dla Ciebie trudna. Dobrze, że pójdziesz do psychiatry - on zaproponuje Ci co robić dalej. Może jakaś psychoterapia?

Z rówieśnikami wcale się nie dziwę, że wstydzisz się rozmawiać o swoich lękach. Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedyna, ludzie czasami mają takie dziwne myśli i problemy z psychiką. Wielu osobom udaje się poradzić sobie z nimi i prowadzić potem zadowalające ich życie.

W sprawie bezsenności możesz spróbować zastosować trening jacobsona albo jakieś inne techniki oddychania.

Trzymaj się,

Hej!
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

POMOCY

przez lucjamalik 26 lut 2014, 22:27
Dziękuje za pomoc, to że ktokolwiek odpowiedział już daje mni ogromną siłę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

POMOCY

przez mjp 28 lut 2014, 00:26
Jeśli będziesz chciała o coś jeszcze zapytać albo potrzebowała się poradzić to śmiało. Na tyle na ile będę mógł postaram się pomóc.

Pozdrawiam
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

Sortuj wg