za bardzo sie przejmuje

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

za bardzo sie przejmuje

przez 10minut 23 lut 2014, 11:32
Witam. Mój problem polega na tym ze się za bardzo wszystkim przejmuje i martwię... potrafię przejmować się problemami w pracy które tal naprawdę nie maja dużego znaczenia, mam przez to problemy z kontaktami z innymi ludźmi cos w rodzaju fobii społecznej.. staram się to maskować i udawać ze jest ok i dobrze się czuje ale tak nie jest... Czasami zdarza mi się ze jest tak jakbym chciał żeby zawsze było - miałem kilka razy takich dni ze nie przejmowałem się prawie niczym, małe problemy nie istniały a dużymi problemami przejmowałem się mniej niż teraz tymi małymi.. chciałbym żeby tak zawsze było bo wtedy byłem bardzo rozmowny i nie balem się niczego.. ale taki dzień zdarza mi się może ta, w miesiącu.. możecie mi pomoc? Chciałbym wreszcie żyć normalnie

-- 23 lut 2014, 21:28 --

Odswiezam

za bardzo sie przejmuje

przez neon 23 lut 2014, 23:05
długo to masz? idź na psychoterapię :)
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

za bardzo sie przejmuje

przez mjp 23 lut 2014, 23:38
Popieram przedmówcę - psychoterapia mogłaby być w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem. Na pewno warto spróbować.

Jeżeli uważasz, że jest to już "duży krok" to możesz go jeszcze poprzedzić lekturą jakichś poradników psychologicznych. Sporo jest ich nawet w empiku - myślę, że są duże szanse, że jakiś przypadnie Ci do gustu i będziesz mógł z niego wydobyć coś dla siebie.

Pozdrawiam
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

za bardzo sie przejmuje

przez zapominalska 24 lut 2014, 00:05
Ja miałam podobnie, jestem po terapii i nie mam już takich problemów. Zmieniłam się bardzo :) Polecam.

Sortuj wg