Paniczny lęk przed tym że nie zasnę, błagam o pomoc..

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tristitia 12 sty 2014, 18:26
Witam wszystkich,

zaczęło się od tego, że po powrocie na studia po przewie świątecznej nie mogłam spać, udawało się
jedynie po 3 godziny. Związane to było ze stresem zbliżającej się sesji i obawą że nie zorganizuję sobie
odpowiednio czasu i coś zawalę, co automatycznie spowoduje przesunięcie się obrony licencjatu.
Ta bezsenność trwała przez mniej więcej 3 dni, ale potem pojawił się paniczny lęk spaniem, za każdym razem kiedy
kładłam się do łózka ogarniała mnie panika, serce zaczynało walić jak oszalałe i pojawiały się myśli, że być może już nigdy nie
zasnę,( w internecie znalazłam informację o tzw. śmiertelnej bezsenności rodznnej i rzecz jasna zaczęłam sobie ją wmawiać)
Byłam u psychiatry, który przepisał mi trittico cr, po którym niby miałam spać,ale jakoś nie bardzo na mnie działa. Udawało się
zasnąć dopiero nad ranem około 4. Poszłam więc do lekarza rodzinnego który przepisał mi xanax sr na uspokojenie i po tej mieszance nadal mam ataki paniki w łóżku, ogarniają mnie czarne myśli, poza tym dochodzi jeszcze do tego lęk że wyniszczę sobie organizm takim trybem życia, ponieważ czytałam że każda nieprzespana noc do naszego organizmu wiąże się z dużymi szkodami.
Nie potrafię już w dzień myślęc o czymś innym niż o tym czy dziś zasnę, jestem na skraju załamania, nie mówiąc już o tym że nie potrafię się na niczym skupić ani się uczyć.
Czy ktoś z Was miał podobne lęki przed zaśnięciem które powodowały własnie brak snu?

P.s. Przepraszam za mój chaotyczny post, ale jestem po podwójnej dawce xanaxu

przez kolekcjoner snów 12 sty 2014, 21:46
Masz źle dobrane leki, jeśli po nich nie możesz wciąż zasnąć. A jak nie umiesz sobie radzić ze stresem to można się do psychologa wybrać, bo same leki wszystkiego nie załatwią.
kolekcjoner snów

przez White Rabbit 16 sty 2014, 08:32
Tristitia, kiedy podchodzisz do egzaminów?
Przyłóż się, znasz wyzwalacz. Nie wymiguj się. Po sesji lęk minie (znam kilka takich jednostek, które nie reagują na leczenie, ale ustawia je własna determinacja w konfrontacji z tym, co jest przedmiotem lęku).
Ludzie nie sypiają latami. To tylko lęk. Uważaj na benzodiazepiny - uzależniają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg