Witaminy a nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Witaminy a nerwica

przez niewidzialna94 29 gru 2013, 19:36
Dużo czytałam tutaj dlaczego mogą pojawiać się depresje, nerwice, stany lękowe. Przeczytałam, że może to być przyczyną niedoboru magnezu, omegi3, witaminy D oraz cynku. Poczytałam jakie są jeszcze objawy niedoboru tych witamin i wszystko by się zgadzało. Czy jest tu ktoś kto zaczął zażywać te witaminy i mu się poprawiło? Czy orientuje się ktoś w jakich tabletkach mogę znaleźć te witaminy? Wolałabym wszystko w jednym, a nie kupować 4 osobne tabletki. Dodam, że mam straszny problem z połykaniem większych tabletek ;/

Witaminy a nerwica

przez Atalanta 29 gru 2013, 20:45
Witaminy jak najbardziej biorą wpływają na nasze samopoczucie. Biorą udział przecież w budowie układu nerwowego który jest odpowiedzialny jest za procesy psychiczne w naszym organizmie. Sama brała i biorę od czasu do czasu magnez jak i omegę-3. Magnez pomaga mi jak czuję się gorzej: napięcie drażliwość większa podatność na zdenerwowanie lęki itp. Biorę zwykle kapsułki , niestety duże; jedna zawiera 300 mg. Producent Zdrowit, dla mnie najlepszy bowiem jego specyfik najlepiej się wchłania. Ale o ile się orientuję to Zdrovit produkuje też magnez w tabletkach do rozpuszczania. Pije się go w formie napoju musującego. Coś takiego https://lekosfera.pl/product/zdrovit-ma ... 20-szt-396

Omegę-3 także brałam w kapsułkach, zazwyczaj dość dużych. Ale alternatywą zawsze pozostaje tradycyjny tran w płynie. Jest znacznie bardziej skoncentrowany. Jego wadą jest to że szybko się psuje niestety. Sama nie wiem jak długo można go trzymać w lodówce.

Witaminy a nerwica

przez SmutnyLysy 30 gru 2013, 17:27
Cynk i magnez - to przede wszystkim wpływa na uczucie spokoju i relaksu - dlatego w to się trzeba obowiązkowo zaopatrzyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witaminy a nerwica

przez neon 30 gru 2013, 18:56
Polecam adaptogeny np. Rzeń Szeń- najlepiej korzeń w czystej postaci, nie tabletki.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Witaminy a nerwica

przez Majkel86 02 sty 2014, 14:39
Nie wszystko musi być w tabletkach czy kapsułkach można kupić np. chlorek magnezu za grosze i starczy to na dłuuugo. Poczytaj http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/cokupic.html

Sortuj wg