Strach przed rakiem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Strach przed rakiem

przez Kamil211 06 gru 2013, 14:36
Witam.
Około dwóch miesięcy temu miałem wykrytego niezłośliwego guza jamy ustnej ( mam dopiero 21 lat).
Guz został usunięty, nie był złośliwy ale od tamtego czasu szukam u siebie chorób a właściwie raka.
Uwierzcie mi że przez te dwa miesiące byłem niemal że pewien z 50 razy że właśnie odkryłem u siebie nowotwór.
Strach przed chorobą jest tak silny że nie mogę przestać o tym myśleć.
Krew i badanie są w ok ale powtarzam je cały czas i tak w kółko.
Gdzie powinienem się zgłosić, czy oszalałem ?
Chce żyć jak dawnej, normalnie.
Błagam o pomoc.

Strach przed rakiem

przez fairy 06 gru 2013, 15:31
Zapraszam do działu HIPOCHONDRIA

Strach przed rakiem

przez neon 06 gru 2013, 17:29
Ja też miałem okres , w którym byłem chory na raka dzięki własnej wyobraźni, aż w końcu przyszła myśl "ile można?" "ile można bawić się w raka?" i minęło bez większej pomocy mojej woli. Czasem jednak sporadycznie pojawia się taka myśl, ale jej nie wzmacniam.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach przed rakiem

przez Jeszoswiesz 08 gru 2013, 17:44
Ja mam tak okresowo - ciągle :). Czasem lepiej, czasem gorzej. Mnie wtedy pomaga, zrobienie czegoś równie emocjonalnie sporego, np. wypad gdzieś za miasto i nachlanie się porządnie ze znajomymi :D. Nie mówię że to ogólna recepta dla wszystkich, ale mi pomogło, bo pozwoliło uświadomić sobie, że życie jest zbyt krótkie na takie bzdury. Będę się martwić rakiem, jak mnie go zdiagnozują, a póki co możesz zadbać o swoje zdrowie, to lepsze niż ciągły strach i badania.
Show me the way to Copacabana, I want to dance samba tropicana

Strach przed rakiem

przez kubisch 08 gru 2013, 21:31
To jest nerwica natręctw, uporczywa myśl, która nie daje Ci spokoju, obniża nastrój i wywołuje niepokój lub lęk. Jeśli Ci dokucza to na tyle, że utrudnia Ci życia trzeba skonsultować się z lekarzem

Sortuj wg