Boję się wyjść z domu (hipochondrykom nie polecam czytania)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cukiernik 23 lis 2013, 16:13
Cześć
Mam poważny problem. Od kilku dni pojawiły się u mnie na twarzy takie charakterystyczne rany, najprawdopodobniej liszajec. Wywołują go gronkowce i paciorkowce. I tutaj jest problem, bo paciorkowce zagrażają ciąży. W związku z tym teraz boję się wyjść z domu, żebym przypadkiem kogoś nie zaraził... Podobno te bakterie roznoszą się nawet przez nieskaleczoną skórę :(. Jestem załamany. Nie wiem co mam ze sobą zrobić.

przez mellp 23 lis 2013, 18:20
Ja na twoim miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu i powiedział mu o tym co tutaj napisałeś , przede wszystkim jakieś antybiotyki no i chorobowe, nie ma co się bać tylko to wyleczyć, wtedy wszystko wróci do normy. Oczywiście nie stawiaj sam sobie diagnozy, w necie jest multum informacji które tylko powoduja że nakręcamy swoje leki, zwytczajnie udaj się w poniedziałek do lekarza on ci powie co i jak, ewentualnie w razie potrzeby zrobi badania, my jesteśmy tylko zwykłymi kowalskimi owszem panikujemy bo wiemy ze coś jest na rzeczy, ale nie ma na to póki co dowodu, że jesteś takimi zaraźliwymi bakteriami zainfekowany :)
Lęk karmi się samym sobą ..., a ciało mnie oszukuje. Przez to dostaje do głowy...

przez fairy 23 lis 2013, 23:26
Do dermatologa MARSZ. Tez mam podobny problem, pojawiają mi sie czerwone suche plamy na twarzy z których schodzi skóra. Nie jest to liszajec, jak mi wyjasniono jest to efekt tego że mam skazę białkową, a nasila się w okresach grzewczych, kiedy w pomieszczeniach zaczyna się grzanie, a na zewnątrz zimno. To wszystko się kumuluje i tak to wychodzi.
Nie ma co panikować, musisz to zbadać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg