Strach przed wyjazdami

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Strach przed wyjazdami

przez wieslawpas 20 paź 2013, 03:37
Wtam,

Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo czuje sie teraz na maksa spiety. napiecie na maksa.
Nie tak dawno, siedzialem caly czas w mieszkanii i nigdzie nie wychodzilem, pozniej zaczalem chodzic do pracy.
Jakies 3 tygodnie temu. Zawsze mialem strach przed wyjazdem z Warszawy, i dzisiaj wyjechałem ąż na 50 kilometórw.
Z początku celem byl mechanik kolo Otwocka, pojechałem do niego. I w sumie mogbym juz wrocic, bo tam te pare kilometow
od od wawy czuelem sie dobrze w czasie rozmowy i czulem ze to skucjes. Zachęcony tym pojechalem do dalej, ale daleko dalej.
Celem byla stacja benzynowa na której kiedyś czesto sie zatrzymywalem. Ona jest przed Garwolinem - myslelem ze jest troche
bliżej. Jechalem i nie moglem sie jej doczekac. W sumie jechalo sie nawet calkiem niezle - taka hustawka nastrojow, raz mocne
napiecie i takie spiecie a pozniej relals i podziwanie jesiennych krajobrazow. Najtrudniejsze jednak bylo zatrzymanie sie na tej stacji
i kupienie kawy. Wowczas zaobserwowalem, ze skupiem sie na objawach i jest gorzej niz kiedy bylem tutaj ostatnio pol roku temu.
Co mnie przygnebiło. Wypiłem tę kawe i moze i byly jakies fajne sekundy ale przez wiekszosc czasu bylo to nasilenie objawów.
Wsialem do autoa i zaczalem wracac. wrócilem do Wawy mocno spięty i wystraszony i teraz mysle sobie po co mi to było...
Ostatnio edytowano 02 lis 2013, 00:33 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

walka ze strache przed wyjazdem z miasta

przez hania33 20 paź 2013, 09:51
wieslawpas, współczuje :(

-- 20 paź 2013, 09:54 --

Lecz może sam się nakręcasz? niepotrzebne to...
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

walka ze strache przed wyjazdem z miasta

przez wieslawpas 20 paź 2013, 14:08
No moze i tak, ale przeciez nie chce caly czas siedziec w miejscie jak w jakies konserwie. Dzis rano wrocilem do standardowego samopoczucia, wyjazd do Rembertowa, ktory wydawal sie w zaswiatcach, jest teraz dla mnie w zasiegu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

lęk przed wyjazdami - jak go pokonać

przez wieslawpas 20 paź 2013, 14:44
Witam,

chcialem zapytac jaki mecie metody na pokonanie lęku przedd wyjazdem. Wczoraj zapuściłem sie bardzo daleko bo az 50 km. za miasto
i kosztowlo mnie to mocne nasilenie objawów po powrocie. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to pokonywanie
maylm krokami. Na poczatek 1 km za miasto i tak dalej, albo jazda z kims. Albo jazda w jakims celu, ale celem jest pokonaie
lęku przed wyjazdem tylko.

Jak to pokonac w miare bezstresowo?

Wieslaw

Strach przed wyjazdami

przez punkrocker 07 lis 2013, 23:52
wiem, że nikt nie pytał, ale odpowiem: byłem w tej Gruzji. Było ekstra. Gdy pojawiały się czarne myśli, po prostu powtarzałem sobie, że będzie dobrze. I było. A przed wyjazdem, myślałem, że wyłysieję - tak się denerwowałem. :) I co? Po raz setny okazało się, że najgorszym wrogiem, nie jest rzeczywistość, a po prostu lęk przed lękiem. Niech to napawa Was wszystkich optymizmem. Da się z tą kupą żyć :)
Bedzie dobrze!

Sortuj wg