Sposób na nudę.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Sposób na nudę.

przez Wieszak w trawie 16 wrz 2013, 18:41
Witam serdecznie,

Na pewno z wśród nas jest wiele osób, które zmagają się z różnymi fobiami. Jedną z takich fobii, jest fobia społeczna. Czasem ma się wrażenie, że więzi nas w domu i nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Jestem osobą, która zmaga się z nią i dlatego chciałam utworzyć ten wątek, żeby pomóc troszkę sobie, ale również i ludziom z podobnymi dolegliwościami (jak można to tak nazwać;)). Żeby nie zanudzać nie będę tutaj opisywać swoich objawów, jednak są i nie uwolnię się/ucieknę od nich zamykając się na świat.

Od zawsze interesowałam się sztuką, ale niestety "nieśmiałość" uniemożliwiała mi pokazanie tego innym, bo uważałam, że to co robię jest słabe i poprzez publikację narażę się tylko na pośmiewisko i uszczypliwe komentarze, które do szczęścia nie są mi potrzebne, natomiast na pewno by mnie dobyły. Działałam do przysłowiowej szuflady, a moje prace nie widziały światła dziennego. Jak już ktoś coś kiedyś zobaczył, to od razu zalewałam się wielkim rumieńcem i wręcz jak lwica próbowałam jak najszybciej wyrwać temu komuś moją pracę i ją schować z powrotem do szuflady. Podobnie jest z relacjami z innymi ludźmi. Mam mnóstwo kompleksów, z którymi chcę się zmierzyć. Ha! zgrywam teraz kozaka, bo leki zaczęły działać i zrodziła się chęć działania :yeah: Mam nadzieję, że ten stan będzie trwać ;) :bezradny:
Do czego zmierzam... Siedząc tak w domu dopadała mnie melancholia. Nie miałam ochoty z nikim się widzieć, a czasami wręcz dostawałam ludziowstrętu. Zamknięta w 4 ścianach, niby z rodziną, ale czułam się jak alien. Wymyślałam różne sposoby, żeby zabić nudę. Jak wspomniałam wcześniej troszkę maluję, rysuję. Bardzo mnie to odpręża i relaksuje mimo, że cięzko było skupić uwagę na tym co się robi, nauczyłam się ją kontrolować ;) Zaczęłam pomalutku się przełamywać i pokazywać to co robię innym, dzielić się z pasją, a wręcz zarażać nią ludzi. Pomaga mi to baaaardzo. mam kontakt z ludźmi, muszę coś napisać, powiedzieć, przekazać jakąś wiedzę na ten temat. Ciężko jest, ale widzę małe postępy :) Dzięki temu, że stawiam lękom czoło i wyszłam trochę z ukrycia, udało mi się podpisać umowę z jedną z Bolesławskich galerii i robię też dużo rzeczy na własną rękę :)

Na początek jedna z moich malutkich recept - Masa Solna.

- Szklanka mąki
- Szklanka soli
- 125 ml wody

Dokładnie wymieszać i ugniatać do 10 minut. Z masy solnej można robić cuda cudeńka :) Teraz rękodzieło jest w modzie, a jak odpręża i ile daje satysfakcji, kiedy coś się uda! Polecam z całego serca. Następna recepta za jakiś czas :)

A Wy jak sobie radzicie ze swoimi fobiami i lękami. Jakie macie lekarstwo na nudę, gdy dopada Was ludziowstręt i siedzicie zamknięci w domu? Tworzycie coś, piszecie? Jak leniuchujecie? CO Was odpręża, relaksuje? Co Was mobilizuje do działania?

Czekam na Wasze podpowiedzi:) Ktoś się podzieli swoją pasją lub sprzeda fajną receptę? Jestem ich bardzo ciekawa! A może, któryś z mężczyzn coś napisze?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 16 wrz 2013, 18:53 przez Wieszak w trawie, łącznie edytowano 1 raz
Chowała w sobie resztki tego uczucia mimo to czasem odwieszała je niczym płaszcz na zakurzony wieszak z napisemPRZESZŁOŚĆwisiały już na nim tymczasowo smutek, nienawiść, gniew i od czasu do czasu poczucie samotności gdy jej smutki wisiały spokojnie w ciemnym kacie czuła się radosna i wyzwolona

Sposób na nudę.

przez Candy14 16 wrz 2013, 18:45
Wieszak w trawie, :D Ale mi wpomnienia przyszly po Twoim poscie. Masa solna :105: ilez ja sie narobilam roznych pierdo*lek z moim dzieckiem . Swietna zabawa :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sposób na nudę.

przez Pieprz 16 wrz 2013, 18:47
Candy14, możemy się pobawić :) nigdy tego nie robiłem
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sposób na nudę.

przez Wieszak w trawie 16 wrz 2013, 18:56
I o to właśnie chodzi :) Niech wspomnienia wracają! Niech też inni podzielą się swoją pasją i spróbują nią nas zarazić. Ja jestem bardzo łasa na tego typu rzeczy :mrgreen:
Chowała w sobie resztki tego uczucia mimo to czasem odwieszała je niczym płaszcz na zakurzony wieszak z napisemPRZESZŁOŚĆwisiały już na nim tymczasowo smutek, nienawiść, gniew i od czasu do czasu poczucie samotności gdy jej smutki wisiały spokojnie w ciemnym kacie czuła się radosna i wyzwolona

Sposób na nudę.

przez monk.2000 16 wrz 2013, 19:17
Robiłem w masie solnej w podstawówce i zerówce. Nawet fajna rzecz. Ale szczegółów takich jak w glinie nie osiągnie się.

Ja rzadko się nudzę, więc problemu nie mam. Jeśli ktoś lubi spacery, albo siedzenie w krześle i słuchanie muzyki nie będzie się nudził, bo potrafi być silniejszym od nudy i cieszyć się chwilą, mimo że nie ogląda własnie najnowszej części Terminatora.

Praca manualna to fajna rzecz. Mój tata interesował się kiedyś chemią i elektroniką. Robił różne roztwory, konstruował petardy i takie tam. A z elektro, to zbierał różne podzespoły i elementy, żeby to jakoś w jedną całość zmontować. Teraz przyszła era układów scalonych i zabawa w elektronikę wygląda inaczej. Chociaż... forum "elektroda" jest jednym z większych w sieci, a użytkowników z ilością postów jak Nefertari jest tam mnogo.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sposób na nudę.

przez Wieszak w trawie 16 wrz 2013, 19:35
Ja nie miałam takij okazji, żeby pobrudzić się gliną, ale kto wie, kto wie... ;)

Wooo... Super Tata! Mój lubił majsterkowanie, ale średnio mu to wychodziło :P Zazwyczaj wpadał na jakis pomysł( niezbyt dobry:P), układał pod to plan, a ja byłam wykonawcą...Blech. Moje pomysły już na wstępnie były odrzucane, bo gorsze, niby... ;) Kiedyś się zbuntowałam i po kryjomu zrobiłam półkę do łazienki. Ojciec był zachwycony! :D Czasem trzeba z innej strony spróbować zadziałać, kiedy ktoś za osła robi :P

Ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia makiety do gry Infinity. To gra figurkowa. A może jest tutaj jakiś maniak gier Warhammer i tym podobnych? ;) Wracając do makiety... Wpadłam na pomysł, żeby zrobić makietę podświetlaną. Z racji tego, że Infinity, to S-f, można zrobić podświetlane silosy, wraki statków kosmicznych i tym podobnych :) Może masz pomysł na jakiś układzik? :P

BTW.

Jak mogę zamieścić zdjęcie w poście?

Sposób na nudę.

przez Kalebx3 16 wrz 2013, 19:40
Wooo... Super Tata! Mój lubił majsterkowanie, ale średnio mu to wychodziło

Widzę ,że wyrasta nam Tu następca legendarnego Adama Slodowego . A może to Twój tatko?
Proponuję Ci założyć nowy wątek " tacy sami " i rozbudowywać miasto statków kosmicznych , podświetlanych silosów , a nawet gadających sraczy ( oczywiście ,żeby sie nie nudzić oddając kloca) ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sposób na nudę.

przez Ophelia 16 wrz 2013, 19:45
Candy14 napisał(a):Wieszak w trawie, :D Ale mi wpomnienia przyszly po Twoim poscie. Masa solna :105: ilez ja sie narobilam roznych pierdo*lek z moim dzieckiem . Swietna zabawa :D

to tak jak ja z moja mama :D mialam zabawkowe meble kuchenne i wypiekalysmy chlebki, ciasteczka dla lalek :D z masy solnej. a potem malowalysmy.
Ophelia

Sposób na nudę.

przez Wieszak w trawie 16 wrz 2013, 19:46
Kalebx3 napisał(a):
Wooo... Super Tata! Mój lubił majsterkowanie, ale średnio mu to wychodziło

Widzę ,że wyrasta nam Tu następca legendarnego Adama Slodowego . A może to Twój tatko?
Proponuję Ci założyć nowy wątek " tacy sami " i rozbudowywać miasto statków kosmicznych , podświetlanych silosów , a nawet gadających sraczy ( oczywiście ,żeby sie nie nudzić oddając kloca) ;)

Pozwolę sobie tego nie skomentować ;)

Sposób na nudę.

przez Kalebx3 16 wrz 2013, 19:48
Pozwolę sobie tego nie skomentować

a komentuj , będzie zabawniej .Ty jesteś chłopak , czy dziołcha?

Sposób na nudę.

przez Wieszak w trawie 16 wrz 2013, 19:49
Ophelia napisał(a):
Candy14 napisał(a):Wieszak w trawie, :D Ale mi wpomnienia przyszly po Twoim poscie. Masa solna :105: ilez ja sie narobilam roznych pierdo*lek z moim dzieckiem . Swietna zabawa :D

to tak jak ja z moja mama :D mialam zabawkowe meble kuchenne i wypiekalysmy chlebki, ciasteczka dla lalek :D z masy solnej. a potem malowalysmy.

Link do strony znajomej, która tworzy z masy solnej
Kod: Zaznacz cały
https://www.facebook.com/pages/Alutkowe-Hand-Made/399736330080063?fref=ts
Jak jest się starym, to też można się bawić! :great:

-- 16 wrz 2013, 19:51 --

Może ktoś mi podpowiedzieć, jak się zamieszcza zdjęcia w poście i jak robi aktywne linki? Nie korzystałam nigdy z forów i nie mam bladego pojęcia, gdzie trzeba kliknąć, co wpisać...

-- 16 wrz 2013, 19:53 --

Kalebx3 napisał(a):
Pozwolę sobie tego nie skomentować

a komentuj , będzie zabawniej .Ty jesteś chłopak , czy dziołcha?

Dziołcha.

Sposób na nudę.

przez ladywind 16 wrz 2013, 19:55
Moim sposobem na nudę było czytanie gazet o rasowych kotach . Parę lat temu miałam marzenie by mieć hodowle kotów , ale choroba wszystkie te marzenia zabrała mi . Obecnie nie mam takiego sposobu , jakąś pustka wkradła się w moje życie i nie chcę odejść .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sposób na nudę.

przez Pieprz 16 wrz 2013, 19:57
Ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia makiety do gry Infinity. To gra figurkowa. A może jest tutaj jakiś maniak gier Warhammer i tym podobnych?

Kiedyś byłem dużym fanem warhammera ale nie figurkowego tylko rpg, więc prawie :)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sposób na nudę.

przez Kalebx3 16 wrz 2013, 19:58
Parę lat temu miałam marzenie by mieć hodowle kotów ,

Koty ? , ale chyba rasowe ?
Ja to na starość , jak syna odchowam , biorę się za chów kaczek . mam tutaj warunki ,a kaczki lubię jesć i basta///

Sortuj wg