"zawsze mili ludzie" vs nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 03 wrz 2013, 11:03
Własnie przeczytałam taki artykuł w Zwierciadle (http://zwierciadlo.pl/2013/psychologia/ ... -uleglosci).
W skrócie chodzi o to, że są osoby które są zazwyczaj miłe, nie wykłócają się o nic, starają sie nie wchodzić w konflikty, pomagać itd. I one mają duże szasne na (oprócz różnych innych chorób) nerwice. Co o tym myślicie? Jesteście raczej tacy czy walczycie o swoje?

Przypomnialo mi się, ze ktoraś z forumowiczek w jednym wątku napisala, ze kiedy zaczela bardziej walczyć o swoje i być bardziej nie-dającą-sobie-wchodzić-na-głowę osobą - poczuła się dużo lepiej i lęki się zmniejszyły.
Ja przynzam się, że raczej należe właśnie do miłych osób, nie lubie wykłócać się o nic, robie w pracy co mi każą itd. Może o tym trzeba też pamiętać i jednak jakos się zmienic pod tym wzgledem?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 03 wrz 2013, 11:08
Ja to raczej taka zbyt dobra dla innych..i chyba masz racje kiedy byłam inna , walczyłam o swoje i nie miałam lęków.. :roll:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez socorro 03 wrz 2013, 11:25
nerwa, rzuciłam okiem na artykuł który podlinkowałaś i myślę że ten (http://psychika.net/2008/06/lk-podstawo ... dnoci.html) fajnie go uzupełnia ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 03 wrz 2013, 11:27
to nie skutki ale objawy razem z nerwicą chyba niedobór serotoniny/katecholamin
standard
ja po prochach jestem mega pewny siebie :twisted:
Naczelny Użyszkodnik

przez hania33 03 wrz 2013, 11:29
wykończony,

Ja wtedy nie brałam żadnych leków...a potrafiłam z ryjem wyjechać , jak to się powiada.Obecnie nic..

Obrazek

przez Ferdynand k 03 wrz 2013, 11:35
hania33, coś aktywizującego nie zmulacz ani neurolep
i z ryjem wyjedziesz
Naczelny Użyszkodnik

przez hania33 03 wrz 2013, 11:42
wykończony,

Ja na paro teraz to może mulic , lecz później kto wie..

Obrazek

przez Ferdynand k 03 wrz 2013, 11:44
hania33, :twisted:
Naczelny Użyszkodnik

przez hania33 03 wrz 2013, 11:45
wykończony, :twisted:

Obrazek

przez nerwa 03 wrz 2013, 11:45
no wlasnie, ale czy nie jest tez tak, ze jak zyjemy w lęku (juz w sumie nie wazne co bylo przyczyną - czy lęk czy taka "uleglosc" jak to tam nazywaja), ale powiedzmy, ze jedno wynika z drugiego. Wiec teraz gdyby stac sie bardziej "walecznym" ;)) , bronic swojego, wyjezdzac z ryjem, to wlasnie moze takie dzialanie moglyby rownie dobrze wplynać na zmniejszenie odczuwania tych negatywnych (lęków itp.) - bo wtedy wiadomo, zwieksza sie pewnosc siebie, czlowiek czuje się pewniejszy, że ma siłe i wpływ na pewne rzeczy.

socorro, dzięki za artykuł, ja bardzo lubie ksiązki Horney i w sumie zgadzam sie praktycznie ze wszystkim co napsiala :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez agat 7 03 wrz 2013, 11:49
Ja kiedyś byłam cichutka i niekonfliktowa( tylko pozornie bo w środku wulkan blokowanych emocji). Od ładnych kilku lat potrafię '' z ryjem wyjechać '' :mrgreen: jak to ładnie ujęliście , ale wcale nie czuje się z tym dobrze, jakieś chore poczucie winy mną włada , i po każdym takim zachowaniu ciągle zastanawiam się czy aby nie przesadziłam i czy na pewno miałam racje. Meczące to strasznie. Ale w sumie i tak chyba lepsze niż skrywanie złości i '' gotowanie się'' w środku.

przez Ferdynand k 03 wrz 2013, 11:56
nerwa napisał(a):no wlasnie, ale czy nie jest tez tak, ze jak zyjemy w lęku (juz w sumie nie wazne co bylo przyczyną - czy lęk czy taka "uleglosc" jak to tam nazywaja), ale powiedzmy, ze jedno wynika z drugiego. Wiec teraz gdyby stac sie bardziej "walecznym" ;)) , bronic swojego, wyjezdzac z ryjem, to wlasnie moze takie dzialanie moglyby rownie dobrze wplynać na zmniejszenie odczuwania tych negatywnych (lęków itp.) - bo wtedy wiadomo, zwieksza sie pewnosc siebie, czlowiek czuje się pewniejszy, że ma siłe i wpływ na pewne rzeczy.

socorro, dzięki za artykuł, ja bardzo lubie ksiązki Horney i w sumie zgadzam sie praktycznie ze wszystkim co napsiala :)

mi się wydaje że i lęk i uległość to objaw tego samego niedoboru neurotransmitera w mózgu
Naczelny Użyszkodnik

przez nerwa 03 wrz 2013, 12:00
wykończony, no tak, ale z tego co wiem, niedobór neuotransmiterów w mózgu jest przyczyną bardzo małego procenta nerwic i depresji mimo wszystko...

przez Ferdynand k 03 wrz 2013, 12:05
nerwa, jak niby? :shock:
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg