Wypoczywanie przy nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mifune85 01 wrz 2013, 18:55
Czy jest w ogóle możliwe wypoczywanie mając nerwicę?Przez kilka ostatnich dni miałem sporo obowiązków(przeprowadzka do własnego mieszkania,tłumaczenia, które musiałem zrobić w krótkim terminie). Czułem się wtedy dobrze i miałem siły, żeby to wszystko ogarnąć. Od kilku dni jednak czuje się zmęczony, piecze i boli mnie całe ciało(trudno mi się do tego przyzwyczaić choć mam tak okresowo prawie od zawsze). Kiedy coś robię co wymaga wysiłku lub ruchu to niezbyt odczuwam te objawy ale w momencie kiedy chcę odpocząć automatycznie odczuwam ból i zmęczenie. Czy jest jakiś sposób na wypoczęcie w takiej sytuacji jak moja?

przez Rowerzysta96 01 wrz 2013, 21:06
Dla mnie wyjaśnienie jest banalne .
Jeśli zajmujesz się czymś nie myślisz o czymś innym w konsekwencji lepiej się czujesz.
Od siebie proponuję spacery , wypad na rower .

przez Majkel86 02 wrz 2013, 01:09
Ale po takim dniu zapierdalu jak wieczorem usiądziesz i jesteś zmęczony to nie odpoczywasz?
Czy objawy pojawiają się w takie dni gdzie nic nie robisz?
Bo ja jak cały dzień przesiedze w domu to mnie na wieczór aż od środka roznosi, dlatego tak nie lubię jesieni i zimy bo więcej się czasu siedzi bezczynnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez diatas 02 wrz 2013, 09:14
Co do ogólnego wypoczywania uważam podobnie jak Rowerzysta96
A jeśli chodzi o odczuwanie tego zmęczenia po wysiłku to też tak mam i wtedy przeważnie kładę się na łóżku, ale nie śpię i po około 0,5 h to mija. W chwili tego napięcia wszelkie zajęcie wydaje mi się tylko pogarszające sprawę, aczkolwiek na każdego może działać co innego.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez mifune85 02 wrz 2013, 22:16
Majkel86 napisał(a):Ale po takim dniu zapierdalu jak wieczorem usiądziesz i jesteś zmęczony to nie odpoczywasz?
Czy objawy pojawiają się w takie dni gdzie nic nie robisz?
Bo ja jak cały dzień przesiedze w domu to mnie na wieczór aż od środka roznosi, dlatego tak nie lubię jesieni i zimy bo więcej się czasu siedzi bezczynnie.

Spotyka mnie to od długiego czasu. Kilka dni czuje się dobrze a potem kilka dni źle. Tylko że ostatnio bóle mieśni nóg i twarzy są tak silne, że nie mogę przestać o tym zupełnie myśleć. Nie wynika to też z jakiegoś silnego napięcia, które mogłoby spowodować takie bóle. Oczy mnie tak bolą, że mam bez przerwy ochotę położyć się i zasnąć pomimo tego, że sypiam dobrze. Jeżdżenie na rowerze czasami pomaga ale chwilowo. Zawsze trwa to kilka dni bez względu na to co robię:/

przez vifi 02 wrz 2013, 22:33
Też nie mam z tym problem. Jedyny "wypoczynek" jaki potrafię to gry komputerowe, które zajmują mi całą uwagę i o niczym nie myślę. Tylko muszę trzymać ograniczenia żeby się nie uzależnić.

przez 30082013 03 wrz 2013, 22:32
vifi napisał(a):Też nie mam z tym problem. Jedyny "wypoczynek" jaki potrafię to gry komputerowe, które zajmują mi całą uwagę i o niczym nie myślę. Tylko muszę trzymać ograniczenia żeby się nie uzależnić.

Mi także gry pomagają odwrócić uwagę od stresu.
Ps. W te wakacje nie odpocząłem :/ Prawie cały czas byłem spięty.

przez Majkel86 04 wrz 2013, 13:29
Haha ja to raczej staram się grac jak najmniej bo jak gram to zazwyczaj szlak mnie trafia i nerwy puszczają :D zwłaszcza jak gram w piłkę i trafiam na jakiś cymbałów ;)

przez mifune85 12 wrz 2013, 00:41
Po czym poznać forum dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi?Kiedy pytam jak wypocząć przy nerwicy to każdy proponuje wysiłek fizyczny by nie myśleć:)W dzieciństwie miałem dziwaczny zwyczaj chodzenia naokoło pokoju słuchając muzyki i wychodzi na to, że powinienem do tego wrócić

Sortuj wg