Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wypoczywanie przy nerwicy


mifune85

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest w ogóle możliwe wypoczywanie mając nerwicę?Przez kilka ostatnich dni miałem sporo obowiązków(przeprowadzka do własnego mieszkania,tłumaczenia, które musiałem zrobić w krótkim terminie). Czułem się wtedy dobrze i miałem siły, żeby to wszystko ogarnąć. Od kilku dni jednak czuje się zmęczony, piecze i boli mnie całe ciało(trudno mi się do tego przyzwyczaić choć mam tak okresowo prawie od zawsze). Kiedy coś robię co wymaga wysiłku lub ruchu to niezbyt odczuwam te objawy ale w momencie kiedy chcę odpocząć automatycznie odczuwam ból i zmęczenie. Czy jest jakiś sposób na wypoczęcie w takiej sytuacji jak moja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po takim dniu zapierdalu jak wieczorem usiądziesz i jesteś zmęczony to nie odpoczywasz?

Czy objawy pojawiają się w takie dni gdzie nic nie robisz?

Bo ja jak cały dzień przesiedze w domu to mnie na wieczór aż od środka roznosi, dlatego tak nie lubię jesieni i zimy bo więcej się czasu siedzi bezczynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ogólnego wypoczywania uważam podobnie jak Rowerzysta96

A jeśli chodzi o odczuwanie tego zmęczenia po wysiłku to też tak mam i wtedy przeważnie kładę się na łóżku, ale nie śpię i po około 0,5 h to mija. W chwili tego napięcia wszelkie zajęcie wydaje mi się tylko pogarszające sprawę, aczkolwiek na każdego może działać co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po takim dniu zapierdalu jak wieczorem usiądziesz i jesteś zmęczony to nie odpoczywasz?

Czy objawy pojawiają się w takie dni gdzie nic nie robisz?

Bo ja jak cały dzień przesiedze w domu to mnie na wieczór aż od środka roznosi, dlatego tak nie lubię jesieni i zimy bo więcej się czasu siedzi bezczynnie.

 

Spotyka mnie to od długiego czasu. Kilka dni czuje się dobrze a potem kilka dni źle. Tylko że ostatnio bóle mieśni nóg i twarzy są tak silne, że nie mogę przestać o tym zupełnie myśleć. Nie wynika to też z jakiegoś silnego napięcia, które mogłoby spowodować takie bóle. Oczy mnie tak bolą, że mam bez przerwy ochotę położyć się i zasnąć pomimo tego, że sypiam dobrze. Jeżdżenie na rowerze czasami pomaga ale chwilowo. Zawsze trwa to kilka dni bez względu na to co robię:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam z tym problem. Jedyny "wypoczynek" jaki potrafię to gry komputerowe, które zajmują mi całą uwagę i o niczym nie myślę. Tylko muszę trzymać ograniczenia żeby się nie uzależnić.

Mi także gry pomagają odwrócić uwagę od stresu.

Ps. W te wakacje nie odpocząłem :/ Prawie cały czas byłem spięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać forum dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi?Kiedy pytam jak wypocząć przy nerwicy to każdy proponuje wysiłek fizyczny by nie myśleć:)W dzieciństwie miałem dziwaczny zwyczaj chodzenia naokoło pokoju słuchając muzyki i wychodzi na to, że powinienem do tego wrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×