Lęk i panika - czynniki spustowe

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 30 sie 2013, 11:10
hania33, ja to jeszcze myslalam nad taka opcja, zeby zaczac brac jakies male ilosci lekow i powoli sie przyzwyczajac. Tzn. otwierac kapsulke i brac pare kuleczek ze srodka, codziennie i coraz wiecej - moze wtedy uniknac mozna ubokow? :)))

A wiesz co, mnie to jeszcze przeraza wizja powrotu do Polski (tzn. chcialabym wrocic jak najszybciej), ale wiem z czym to sie wiaze... musze zalatwic kwestie oddania mieszkania (isc do agencji itd.), zamknac konto w banku i takie tam rozne. Wiec nawet nie wyobrazam sobie wyjazdu w kiepskim stanie - bo wtedy dopiero bedzie zalatwiania, na ktore potrzeba sily...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 30 sie 2013, 11:12
nerwa

Spróbuj brać niższe dawki, może akurat się uda, kiedy wracasz do Polski?

-- 30 sie 2013, 11:14 --

Musisz wracać już w tej chwili?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 30 sie 2013, 11:15
Ogolnie mam kontrakt do konca kwietnia (przyszlego roku), ale juz myslalam, zeby skrocic to, do konca roku. Wiec te 4 miesiace moze bym sie jakos przemeczyla...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 30 sie 2013, 11:18
nerwa

W Polsce byś czuła się bezpieczniej , lecz fakt trudności w załatwianiu spraw..Ja chce się wyleczyć , jakoś i dopiero jechać, nie chce by mnie widzieli w takim stanie.. :(

Obrazek

przez nerwa 30 sie 2013, 11:29
No tak... ja to sobie troche pluje w brode, bo juz przez ostatnio rok cieszylam sie, ze wracam (mialam wracac w sierpniu tego roku) i nie chcialm juz zostawac dluzej. Ale potem mialam jakis przyplyw lepszego nastroju, i jak mi zaproponowal szef dluzej, to sie glupia zgodzilam :-/

hania33, a ile Ty juz czasu bierzesz tą paroxetyne?

Ja troche sie obawiam tych prochow wszystkich, bo one przewaznie są stymulantami, a na mnie zawsze zle dzialaja specyfiki typu kawa itd. I mam tez klopoty ze snem. Nie mam nic na spanie dodatkowego, wiec boje sie, ze branie tych leków bedzie sie wiazalo z calkowita bezsennoscia..

przez hania33 30 sie 2013, 11:33
nerwa

Juz przeszło miesiąc biorę , najpierw polówkę , obecnie cala od ok.dwóch tygodni.A możesz , gdzieś iść do lekarza tam ?

Obrazek

przez nerwa 30 sie 2013, 11:47
A to pewnie niedlugo juz powinny byc efekty brania - trzymam kciuki, zeby byla duuuza poprawa :)
Do lekarza isc moge, ale nie mam pojecia gdzie. Wiem, ze w pracy sa jakies konsultacje z psychologiem lub psychiatra, nawet za darmo. Pewnie gdybym sie umowila to by mnie potem pokierowali gdzies dalej. Tylko tutaj wydaje mi sie, ze troche inaczej jest niz w Polsce. I nawet psychiatrzy nie przepisuja od razu lekow i do widzenia, tylko tak bardziej calosciowa patrza - terapeutycznie (nawet jak patrzylam gabinety psychiatrow, to przewaznie oni sa tez psychoterapeutami wszyscy). A troche sobie nie wyobrazam terapii nie w ojczystym jezyku :-/

W kazdym razie, od przyszlego tygodnia juz wraca szef, wiec juz skonczy sie raczej siedzenie w domu. I zobaczymy, moze to cos da? Jak nie, to bede musiala mu pewnie powiedziec jak sie sprawy maja i szukac lekarza.

przez hania33 30 sie 2013, 11:51
nerwa

U mnie tez tak jest , ze lekarz psychiatra jest zarazem psychoterapeuta...znalazłam Polaka..lecz jakiś nieudacznik , wiec szukam innego.
Twój szef jest w porządku? zrozumie?może Tobie pomoże w jakiś sposób...

Obrazek

przez nerwa 30 sie 2013, 11:57
mysle, ze zrozumie. Kiedys juz okazal zrozumienie i wspieral mnie podczas wystapienia publicznego (jak mu powiedzialam, ze nie ma opcji, bo sie boje). Co wiecej, wydaje mi sie... ze mogl brac benzo! :) bo zaczal mi wtedy opowiadac, jak sie bał latania. Pojechal do Chin, mial jakies "akcje" po drodze i potem bał się wracać i wziął lek i bylo ok. Wiec moze nawet wie co to znaczy panika?

przez hania33 30 sie 2013, 12:00
Wiec jeżeli to rozumie powiedz mu , może akurat Tobie pomoże , dojdziesz do siebie i do Polski wrócisz zdrowa i radosna :D

Obrazek

przez milady 01 wrz 2013, 14:56
Jeszcze mi coś przyszło do głowy i chciałam Was zapytać - czy też macie nadwrażliwość dźwiękową? Ponieważ ja mam od niedawna. Wystarczy, że dzieci na podwórku są głośniejsze, a ja już mam dziwne myśli, odczuwam lekki lęk. Jak wyjdę na miasto, to co głośniejsze dźwięki są dla mnie czasem masakrą i chcę uciekać...

przez nerwa 01 wrz 2013, 15:10
Ja troche mam (chociaz chyba bardziej wzrokową). Ale mieszkam w bloku gdzie drugi blok jest zaraz naprzeciwko i pelno dzieciakow biega caly dzien tu pomiedzy. Mam wrazenie, ze robi sie jakies pudlo rezonansowe i caly czas slychac krzyki (od rana do nocy). W Polsce juz by ktos powiedzial pare słów, ale tutaj robią sobie co chcą ;) W kazdym razie taka czuje sie przytloczona tym i mi zazwyczaj przeszkadza - bo nie moge sie od tego w zaden sposob uwolnic (zamkniecie okien nic nie daje).

Ale pamietam, ze najgorzej bylo jak poprzednio mialam nerwice, siedzialam w domu - i ktorys sasiad robil akurat remont i bylo baaardzo glośne wiercenie. Tak mnie to wyprowadzalo z rownowagi, balam się, że jeszcze chwila i zwariuje, popadne w jakis obłęd itd. Straszne to bylo :(

przez hania33 01 wrz 2013, 18:24
milady,

U mnie tak było , jak brałam Mirtazepine..nawet lekki stuk doprowadzał mnie do szalu...

Obrazek

przez markoo 02 wrz 2013, 21:49
Umnie to przewaznie przez serce, np zmęcze się czymś i czuje mocne bicie i dochodzi lęk i uczucie duszności omdlenia. Szczególnie w ciemnych miejscach i tam gdzie nie ma ludzi, lub jak NP jestem sam w domu. Masakra

Sortuj wg