Lęk i panika - czynniki spustowe

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 29 sie 2013, 20:39
hania33 napisał(a):satinela
Wsparcie jest ważne i to bardzo , lecz takie ..nic na sile ...ponieważ , gdy ktoś mi mówi musisz iść ,,już serducho nawala..lub mówi no co się znów z Toba dzieje..dasz rade przecież ..to mnie nerwy biorą..

Wlasnie, takie na sile tez nie jest dobre chyba, bo wtedy moze byc wbrew sobie robione i jeszcze wieksza trauma powstaje.
Najlepszy to ktos kto wspiera tak racjonalnie, nie daje sie wkrecac w nasze chorobowe narzekania ciagle, ale jednoczesnie nie jest taki, ze sie nasmiewa czy zmusza do czegos. Mysle, ze przy takim czlowieku to od razu mozna sie spokojniej poczuc i są siły na walke.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez satinela 29 sie 2013, 20:41
dziewczyny ja mam to samo.......dokladnie tak samo mowie i mysle.......to jest nasz chory umysl i nerwy .....jak mnie ktorejs niedzieli nawalal zab calkowicie nie mialam jakos lekow....a jak ktos mi mowi nic ci nie bedzie a ja czuje paniczny strach to jakbym glowa w mur walila...
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(38%) Judging(1%)

przez hania33 29 sie 2013, 20:42
nerwa

Mnie tez denerwuje , jak np. idę z kimś i ten ktoś patrzy się na mnie i jakby czekał , kiedy będzie mi się źle robić..atak gwarantowany..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 29 sie 2013, 20:48
U mnie to teraz doszlo do tego, ze jak np. wracam z pracy to boje się, że kogos spotkam w autobusie i bede musiala razem wracac i rozmawiac! Bo jak jestem sama i mam atak, to albo jakos przetrzymam, albo wysiade, albo nie wiem...
A z kims to po prostu nie wiem co robic, i juz jak spotkam kogos to sie zaczynam denerwowac. Nie raz juz bylo, ze powiedzialam, ze ja musze jeszcze gdziestam isc (zeby tylko nie wracac z kims) :D heh... albo ostatnio spotkalam sasiada, to wysiadlam na kolejnym przystanku i poczekalam na nastepny autobus bo juz sobie wyobrazilam jak idziemy razem do domu i trzeba rozmawiac, a mi sie zaczyna slabo robic i nie wiem co robic.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez satinela 29 sie 2013, 20:50
no coz radzimy sobie jak potrafimy, ...o ille pomaga to dobrze, tlumaczenie sie ciagle jes bez sensu, ...

przez hania33 29 sie 2013, 20:51
Ach macie racje ..musimy jednak się przemęczyć jakoś i żyć ..lecz jest ciężko...Ciągle ucieczki itp. nic z życia :( ..

Obrazek

przez nerwa 29 sie 2013, 20:51
A dodam jeszcze, korzystajac z okazji - ze najbardziej to mi pomaga rozmawianie z Wami tu na forum :) Jakos od razu sie lepiej czuje zawsze! Szczegolnie jak siedze w domu i mam taki lękowy stan, ze nie wiem co to robic w ogole, i popisze troche i jakos sie poprawia.

-- 29 sie 2013, 19:52 --

ja sie wlasnie najbardziej boje, ze potem na starosc pomysle, ze przelecialy mi najlepsze lata zycia, prze zjakies glupie lęki i wytwory mojej glowy :( I to mi troche daje taki impuls do dzialania, ze musze cos zrobic, bo nie chce potem zalowac :(

przez satinela 29 sie 2013, 20:55
bo wiecie co, w tym obledzie zaczynamy sie bac, ze jutro znowu cos nas wystraszy, ....

ps jakie leki bierzecie ?

przez hania33 29 sie 2013, 20:56
Ja tez tego nie chce ..chce żyć normalnieee i tez się ciesze , ze Jesteście

-- 29 sie 2013, 20:57 --

satinela

Ja Arketiks i Biosotal na serducho...

Obrazek

przez nerwa 29 sie 2013, 20:57
ja nic nie biore, tzn. 10 lat temu bralam fluoksetyne 3 miesiace, a podczas tego "epizodu" dostałam Efectin ale po 1szej tabletce (3 tyg temu) tak sie wystraszylam ubokow, ze juz drugiej nie wzielam (leżą w szafce, jak bedzie tragicznie bardzo, to moze jeszcze sproboje, ale nie wiem...), poki co, mam tylko benzo doraznie.

przez satinela 29 sie 2013, 20:59
hania nie znam tych lekow :(

-- 29 sie 2013, 21:00 --

nerwa to cie podziwiam, ja bez lekow poki co nie dawalabym rady

przez hania33 29 sie 2013, 21:02
satinela

Pierwsze to paroksetyna ,,,drugi lek mam na to bicie szybkie serca...

Obrazek

przez nerwa 29 sie 2013, 21:05
Ja kiedys na serce mialam dorazne bisocard od kardiologa, ale potem sie skonczyl. A ostatnio zobaczylam, ze taki lek co mama bierze na nadcisnienie ma dokladnie ten sam sklad :) Mialam wziac pare tabletek na wszelki wypadek, ale zapomnialam... w sumie dobrze cos miec na serce w zanadrzu...

Aaaa jeszcze wiecie co bralam kiedys, takie kropelki Milocardin. Lekarka powiedziala mi, ze to "jak validol" no to bralam... raz wzielam calkiem sporo i nie moglam sie z lozka ruszyc (totalny bezwlad), zaczelam wczytywac sie dokladnie i okazalo sie, ze to barbiturany, uzywane w anestezjologii, uzalezniajace itd. Ehh, a nic mi o tym nie wspomniala :(

przez satinela 29 sie 2013, 21:17
ja mam zoloft i xanax - poki co zoloft pare dni wiec jeszcze chyba nie zaczal tak dzialac, no i magnez lykam, popijam meliske

Sortuj wg