proszę o radę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

proszę o radę

przez cinek428 26 sie 2013, 23:36
Witajcie. Od ponad miesiąca nie biorę już leku (paroksetyna) i mam wrażenie że choroba wraca. Nie jest tak źle, ale nic mi się nie chcę, odczuwam czasami niepokój i lęk przed niektórymi sytuacjami, dręczą mnie natrętne myśli. Na szczęście jeszcze nie miałem ataku paniki lecz ciągle o tym myślę i tylko czekam aż to wróci.. Wydaje mi się że po powrocie do szkoły się pogorszy. Nie wiem co robić. Na paro było o dużo lepiej, ale nie chciałbym do tego wracać bo nie chce przytyć znowu. Może iść do lekarza by przepisał coś innego? A może na razie nic nie robić? Pomóżcie, pozdrawiam.

proszę o radę

przez monk.2000 27 sie 2013, 07:40
Jak leki ci pomagają i nie masz żadnych oporów to korzystaj z tego. Na moje problemy leki nie działają przez co muszę się z nimi męczyć. Chyba, że chce ci się chodzić na psychoterapię przez 2 lata bez gwarancji, że się wyleczysz.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

proszę o radę

przez maciekpoznan 27 sie 2013, 19:54
Ja po paroksetynie tez tylem, po wymianie na fluoksetyne w moim przypadku dzialanie bylo takie samo a tyc przestalwm ( mowa o poprzednim epizodzie choroby u mnie).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

proszę o radę

przez deader 27 sie 2013, 19:57
Też bym doradził wypróbowanie innego leku. Trochę kiepsko w kontekście sytuacji brzmi fakt że antydepresanty potrzebują (jak sama zapewne wiesz) nieco czasu żeby się rozkręcić i zadziałać, a ty piszesz że już niedługo możesz znaleźć się w sytuacji w której ci się przydadzą. Ja bym na twoim miejscu podjął decyzję im szybciej tym lepiej.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

proszę o radę

przez cinek428 01 wrz 2013, 15:29
Dzięki za rady.

Od paru dni już biorę fluo, mam nadzieje, że szybko mi pomoże. Pozdrawiam

proszę o radę

przez HansKlosz 02 wrz 2013, 23:19
cinek428 w leczeniu nerwicy nic nie dzieje się szybko. zamiast brać tabletki wybierz się do DOBREGO psychologa on Ci pomoże wyjść z tych lęków i natrętnych myśli. Czy psychoterapia jest skuteczna w leczeniu nerwicy? To zależy od nas - fakt i od psychologa, ale warto spróbować. Leki chwilowo poprawiają nastrój, dobra psychoterapia zmienia całe życie. Powodzenia.
HansKlosz

proszę o radę

przez marcino81 03 wrz 2013, 12:24
Iść do lekarza -to bym radził. Nie ma co zwlekać, zresztą jeśli leki ci pomagają, to czemu ich nie brać? No cóż, to faszerowanie sie chemią (jak niektórzy mówią), ale jeśli nie ma wyjścia...
nie wstydzę się swoich marzeń.

Sortuj wg