Depresja i kontakty z kolegami

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Slayer022 19 sie 2013, 02:02
Witam, mam depresje lękową i jestem bardzo łagodny, boje się też stracić kolege/przyjaciele, więc kiedy wymyślił pomysł by "podzielić" się grą (płatną) najpierw trochę niechętnie, ale się zgodziłem, potem po namyśle i rozmowie z mamą pisałem mu by usunął, bo mogą być kłopoty.W końcu go przekonałem, ale wyzwał mnie i zablokował na skype... ponadto nie chce gadać. ze mną.
Powiedział, ze nie ma w co grać, bo specjalnie usunął inną grę i się obraził. Co o tym sądzicie? Mam powody do obaw? Czy czekać aż mu przejdzie? Dodam ze jego charakter jest taki wybuchowy i spontaniczny. Kiedyś się pokłócilismy, ale udało się nam pogodzić.
Wiem, ze wtedy i teraz byłem troche zbyt lekkomyślny i łagodny.

przez monk.2000 19 sie 2013, 05:06
Myślę, że kłótnia nie jest o jakiś poważny temat, stąd łatwiej się będzie pogodzić. Może po prostu "wkurzył się" i chciał od ciebie odpocząć. Na następny raz bądź bardziej konkretny, bo brak tej cechy potrafi niektórych zdenerwować. Może tak było z twoim kolegą. Z drugiej strony jak kumpel tak łatwo się obraża, to by trochę stawiało pod znakiem zapytania waszą przyjaźń. Może się nazbierało już trochę pretekstów i to był moment przełomowy?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez KonradGorak 19 sie 2013, 12:05
Slayer022,

Ile macie lat z kumplem? Drugie bardzo ważne pytanie: skąd się wzięła ta Twoja łagodność? Depresja lubi łagodność. Ale pojawia się zwykle przez niezrozumienie tego czym jest.
Konrad Gorak
Podróżnik, Trener, Terapeuta, Tata,
Dawacz, Słuchacz, Mąż, Człowiek, Psycholog,
Odkrywca, Poszukiwacz, Rewolucjonista

Trener Sukcesu i Inteligencji Emocjonalnej
www.sukcescoach.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 19 sie 2013, 12:14
Slayer022, jeśli ktoś obraża się na ciebie z powodu głupkowatej gry komputerowej, to albo macie po 12 lat albo czas znaleźć sobie innych kolegów....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg