Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dusznomi 03 paź 2013, 22:36
HEJ, jak u was? u mnie nie najgorzej, chyba nawet bez ataków... nie wiem, bo miałam taki zapiernicz, że mogłam jakiś pominąć :D ale ogólnie dzień zleciał szybko i może dobrze. Mam lekki kaszel, w sumie chyba wymuszony, gdzieś mój mozg zaczyna raka płuc widzieć... tłumacze mu "ciołku 3 miechy temu miałeś RTG i wyszło rewelka, spirometrie też wyszły genialnie, czego ci brakuje?" ech... ta nerwica durna baba!
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez mika211 04 paź 2013, 01:07
klaudek napisał(a):mika211, A bierzesz jakieś leki ?

Tak pisałam, ale mogłaś wtedy nie czytać, biorę 110 mg Venlectine i 50 mg Hydroxyzyny od prawie 4 miesięcy ;)
Ooo, nerwa, nie wiedziałam, że już miałaś nerwicę. No, ale fakt.. długo się nie odzywała. Ja pewnie też będę miała długą terapię, nerwicę mam raczej silną, wiele do przepracowania, a na początku też wiele nie mówię i krępuję się, u psychiatry nawet się trzęsę jakoś denerwuję, mimo że wiem, że nie ma czego. Masakra, wiem ;)

przez OnHorseback 04 paź 2013, 02:38
dusznomi napisał(a):HEJ, jak u was? u mnie nie najgorzej, chyba nawet bez ataków... nie wiem, bo miałam taki zapiernicz, że mogłam jakiś pominąć :D ale ogólnie dzień zleciał szybko i może dobrze. Mam lekki kaszel, w sumie chyba wymuszony, gdzieś mój mozg zaczyna raka płuc widzieć... tłumacze mu "ciołku 3 miechy temu miałeś RTG i wyszło rewelka, spirometrie też wyszły genialnie, czego ci brakuje?" ech... ta nerwica durna baba!

Hej nerwusku! Znam to, ja np. mam obawę o schizofrenię, teeż sobie wmawiać głupie rzeczy, ale wiesz co? Muszę powiedzieć że dobrze sobie radzisz! :D Poza tym, ja statystycznie miewam kaszel bardzo często, więc o co się martwić? :P Zupełnie zwyczajne! ^ ^
"I'd rather be with you and fly through space..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez michalb 04 paź 2013, 08:40
Czemu dzień mam dobry i potrafię jakoś poradzić sobie z atakami a noc jest do dupy i nie mogę spać? Lub jak zasnę wybudzam się w nocy i koniec słyszę serce myślę o oddechu i koniec po spaniu...

przez hania33 04 paź 2013, 08:46
Witam Was , u mnie pada , samopoczucie takie sobie , troche jestem zla , internet wczoraj mi szalal...a nic nie mogłam zrobic , gdyż bylo tu święto :(

-- 04 paź 2013, 09:09 --

dusznomi, masz racje durna baba :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 04 paź 2013, 09:54
mika211 napisał(a):u psychiatry nawet się trzęsę jakoś denerwuję, mimo że wiem, że nie ma czego. Masakra, wiem ;)

ja tak samo! nawet jak ide na chwile tylko po recepte to od rana mam nerwy, w gabinecie ledwo mowie na poczatku itd. :) ehhh

Ja chyba olewam ta mikroskopijna dawke antydepresantów ktore biore... nie wiem, przemysallam wszystko i wydaje mi sie, ze w moim przypadku one wlasnie zaczynaja dzialac z duzym opoznieniem (wiec akurat na noc!), a przez caly dzien mam mega otumanienie. I ja nie moge wtedy nic zrobic tak naprawde. A musze po prostu pokonczyc co mam w pracy zaczete, zeby sie zawinąć z tego kraju...
Wiec moze jak nie bede brac to bede mnie meczyc tylko lęki, a w sumie dusznomi daje rade bez leków to i mi sie moze jakos uda to ogarniac...

Pamietam jak kiedys mialam tachykardie i dostalam jakis betabloker, wtedy chodzilam do liceum, i czulam sie jak zombie! Siedzialam na lekcjach i nie bylam w stanie NIC kompletnie ogarnac. I tez musialam przestac brac. Chyba leki po prostu nie dla mnie :(
Troche szkoda, bo mailam nadzieje, ze wyciszą ten lęk i jakos dam rade tu funkcjonowac...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 04 paź 2013, 10:09
nerwa, Widze , ze juz nie ,mozesz doczekać sie powrotu do kraju? tylko nie zapomnij o nas :mrgreen:

-- 04 paź 2013, 10:10 --

nerwa, A leki to juz zalezy od Ciebie i od rodzaju nerwicy , ja nie moglam bez lekow :(

-- 04 paź 2013, 10:16 --

Zycze Tobie by Polska pomogła i byś się wyleczyła ;)

Obrazek

przez nerwa 04 paź 2013, 10:16
hania33, no nieee no, gdzie tam! w kraju czy za granicą na forum bede wchodzic przeciez! :P

A co do leków, wiesz co - no ja tez bym wolala z tymi lekami, zeby jakos pomagaly. I w sumie gdybym byla w PL i mogla miec urlop to nawet bym poswiecila te kilka meisiecy, zeby one zaczely dzialac. Ale tu ja po prostu musze pokonczyc wszystko, a w takim otumanieniu nie moge :-/
Mnie jedynie pociesza to, ze ja keidys naprawde mialam juz baaardzo zly stan, i lęki ciagle i zero wychodzenia z domu, i w domu tez ataki, i depresja - i jakos to mi przeszlo bez żadnych leków, wiec nadzieja jest (chociaz trudniejsze to bedzie...)

Najgorsze jeszcze, ze za 2 tygodnie jade do Polski (dodatkowo kupilam przez pomylke - tzn. przez problemy z pamiecią) dwa bilety na ten sam lot i nie moge zwrocic :((( W kazdym razie, ostatnio mialam mega traume podczas lotu, bo przez bite 2h mialam jakby atak paniki w samolocie (pierwszy raz tak!) zreszta, na lotnisku już tez. i po wyjsciu z samolotu nie lepiej... Wiec teraz strasznie sie boje tego lotu :(
Wtedy to mi nawet benzo nic nie pomogly....
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 04 paź 2013, 10:18
nerwa, Na ile dni jedziesz? Wiesz obadasz sytuacje , gdy bedziesz w kraju :D

-- 04 paź 2013, 10:19 --

Zobaczysz czy samopoczucie w Polsce sie zmieni...

Obrazek

przez nerwa 04 paź 2013, 10:24
hania33, nie no na pewno sie nie zmieni :) bo jade tylko na 3 dni. I to nie chodzi o to, ze w PL bedzie lepiej jak przyjade - chodzi o zmiane tego co robie. Dlatego jak pojechalam na wakacje na 2 tyg to tez sie czulam zle (bo wiedzialam, ze to tylko 2 tygodniei ze wracam zzaraz i znowu to samo).

Dlatego ja caly czas pisalam (bo wy chyba myslicie, ze ja mysle - ze pojade do PL i bedzie cudowne ozdrowienie, bo tam sie bede czula dobrze, a czuje sie zle tylko dlatego, że mieszkam daleko :D hehhee). No wiec - nie. Mi chodzi o to, ze poczuje sie lepiej, gdy zaczne robic to co chce i zrezygnuje z tego co mnie męczy. Tutaj nie mam wyboru, bo mam ta prace ktora mam, ale jak wroce to juz bardziej sobie ogarne co chce robic - albo dojde do wniosku, ze chce odpoczac przez miesiac i nic nie robic - no nie wiem. Chce tez odremontowac sobie mieszkanie, jakos tam poczuc sie wreszcie "u siebie", bo tutaj jestem wiecznie na walizkach od prawie 3 lat - w wynajmowanym miekszniu (gdzie nic nie kupuje za bardzo na wyposazenie, bo wiem, ze niedlugo i tak wroce, a nie bede tego targac wszystkeigo). Itd. I takie zmiany - licze, ze przyniosa mi lepsze samopoczucie. A nie sam fakt, ze 'bede w Polsce' ;) - tak dla jasnosci ;)))

przez michalb 04 paź 2013, 10:28
Zmiany są potrzebne i dobrze, że wiesz co chcesz zmienić. Ja też muszę życie przeanalizować. Co do leków nie biorę i oby tak zostało. Latać też się boję nie mam ataków paniki ale lot jest traumą dla mnie (kilka głębszych i lecę jak to większość Polaków lecących na wakacje).

przez dusznomi 04 paź 2013, 10:32
nerwa, hej kochana, czytam Twoje posty i całym sercem jestem z Tobą...ale ja jestem w Polce...i uwierz mi, tu nie da się robić "co chcę". Jest ciężko! Martwię się, że wrócisz i będzie ci gorzej, a wtedy co?
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez nerwa 04 paź 2013, 10:35
dusznomi, ale ja wiem - bo to nie chodzi o to gdzie sie jest, tylko wlasnie o jakies zmiany w zyciu. Ja wiem, ze ja wole byc blizej np. rodziny i znajomych a nie siedziec tu sama. Wole z bratem ogarniac firme (ktora on rozkreca ale tez czeka na moj powrot), wole pracowac naukowo chociazby za darmo, ale w innych warunkach niz tutaj (bez takiej presji ciaglej i wyscigu szczurów). Itd. I to są rzeczy ktorych mi tutaj brakuje... wiec skoro moge wybrac co innego - to czemu mialabym nie sprobowac? :)
A gorzej to juz mam wrazenie, ze byc nie moze... ;) A nawet jesli to wole "umierac" w DOMu , niz na obczyznie :D hehe

przez hania33 04 paź 2013, 10:37
nerwa, No nie umieraj kobitko..masz jeszcze czas :D

Obrazek

Sortuj wg