Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 01 paź 2013, 10:32
tzn. mama u mnie byla i znajomi tez kilka razy. Ale wiesz jak to jest, na codzien mam poczucie bycia w takim miescie gdzie nie ma takich dobrych znajomych. Sa oczywiscie tacy z pracy ale nie nazwalabym ich dobrymi znajomymi... W Polsce jednak mialam poczucie, ze zawsze moge do kogos zadzwonic, spotkac sie, poprosic o cos i nawet jak jest zle, to daje takie poczucie bezpieczenstwa jakies.
Albo chociazby to, ze wiesz, ze jak pojdziesz do lekarza to beda mowic po Polsku i dogadasz sie we wszystkim... tutaj ja mam wizje, ze mnei zabiora do jakeigos szpitala i w ogole nie bede rozumiala co do mnie mowia...
I przez to wszystko taka mam awersje do tego miejsca i mieszkania tu, ze nawet juz mi sie nie chce, na sile probowac, integrowac sie, udzielac towarzystko.
W Polsce nawet takie glupie poczucie, ze zawsze moge wezwac taxowke, sporo mi dawalo. A tutaj, ani nie znam nazw ulic, ani nie umiem po francusku sie dogadac. I tak wiele takich małych spraw jak sie zbierze do kupy, to serio - czuje sie tu pozbawiona takiego bezpieczenstwa, stabilnosci (bo w sumie wszystko jest "tymczasowe" - caly pobyt tutaj)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 01 paź 2013, 10:32
dusznomi, masz racje , trzeba walczyc , bez wzgledu na to , gdzie mieszkamy..ile mozna uciekac..dobrze napisalas... :D

-- 01 paź 2013, 10:34 --

nerwa, Tam tez sa polscy lekarze lub pielegniarki ..tutaj tez..nie bylo by tak zle... dusznomi, dobrze napisala i dobrze mysli...ile mozna uciekac , trzeba walczyc samemu..gdyz nigdy nie wygramy...

-- 01 paź 2013, 10:37 --

Jezeli ciagle bedziemy w kokonie bezpieczeństwa ..to nigdy sie nie ruszymy z miejsca , poniewaz lęk nam nie pozwoli...
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez dusznomi 01 paź 2013, 10:38
hania33, i damy rade! Cholera ludzie z gorszych rzeczy wychodzą!
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 01 paź 2013, 10:38
dusznomi, może głupio myślę..ale takie sa realia..musze wygrac z nerwica...

Obrazek

przez nerwa 01 paź 2013, 10:39
dusznomi, no tak, ale sluchaj, ja rok temu jak czulam sie dobrze i nie mialam lęków, tez chcialam wracaj już do Polski. Bo tam sie czulam lepiej tak ogolnie - nie ze wzgledu na lęki czy objawy, tylko na to, ze moglam sie spotkac z ludzmi, ze fajnei spedzalam czas. Ze fajnie mi sie pracowalo, robilam co chcialam i idąc do pracy chcialo mi sie tam isc (naprawde!). A tutaj tego nie mam, pracuje wykonujac czyjes polecenia, nie mam w ogole zycia towarzyskiego i tyle. I to bylo ZANIM zaczela mi się nerwica. Wiec to nie jest kwestia ucieczki wydaje mi sie.
Dla mnie to jest kwestia robienia czegos w zgodzie ze soba. A nawet mam podejrzenie, ze wlasnie tak sobie wczesniej myslalam, ze ok, nie podoba mi sie tu, ale racjonalnie myslac : lepsze pieniadze, lepsza praca, wiec trzeba zostac. I robiac to wbrew tego co chcialam naprawde - rozwinely mi sie lęki itd.

Ja mialam dokladnie podobnie 10 lat temu, jak poszlam na inne studia, meczylam sie, ale poszlam tam tylko dlatego, ze musialam cos robic... i tez zaczely się lęki, nerwica itd. Ale jak potem z czasem, zrozumialam na terapii co naprawde chce robic, zaczelam zmieniac to swoje zycie to i lęki przmeinely.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez dusznomi 01 paź 2013, 10:39
Dziś, to ja dam mojej nerwicy w kość, bo wczoraj pipa poszalała ze mną. Pewnie siedzi zmęczona gdzieś z boku mojej czaszki i dysze, ale za to ja się wyspałam :D:D:D Poleżę jeszcze chwilkę, wstyd się przyznać, ale ja jeszcze w pidżamce :P O 11 wstaje i ide w pindu!

przez hania33 01 paź 2013, 10:40
dusznomi, Tak sobie myślę , czy ktos znajomy w PL by mi pomógł w pokonaniu nerwicy hmm..oni maja swoje życie..nie chce kogoś obarczać swoim choróbskiem.. :!:

Obrazek

przez dusznomi 01 paź 2013, 10:41
JAK SIE TU WRZUCA FILMIKI Z YT?

przez nerwa 01 paź 2013, 10:43
Sluchajcie, ja po prostu pamietam jak wyszlam z poprzedniego epizodu :) Co musialam zrobic, co bylo przyczyna itd. I cos mi mowi wewnetrznie, ze musze zmienic cos w swoim zyciu, i nie wazne , ze tutaj jest mi lepiej materialnie - bo w tym momencie nie to jest dla mnie najwazniejsze. I pomijam tu calkowicie kwestie lęków i nerwicy, tylko mowi o takim normanym szczesciu czy poczuciu zadowolenia jakie czlowiek powinien miec w zyciu.
Ja gdybym nie miala tu lęków to i tak nie byla bym szczesliwa (bo tak bylo przez ostatnie lata - bez nerwicy - wiec mam tą pewnosć).
I ja wcale nie licze, ze wroce i mi nagle wszystko minie - bo to jest jakby po czesci troche oddzielna sprawa - poradzic sobie z nerwicą.

przez hania33 01 paź 2013, 10:45
nerwa, może to nie nerwica tylko jakieś zagubienie w życiu...z tego co czytam..tak wnioskuje...nie lubisz wykonywać poleceń..itp. moze taki masz charakter po prostu..?

-- 01 paź 2013, 10:47 --

nerwa, potrzebujesz jakieś wolności, sama lubisz wybierać..jeżeli masz okazje jedz do PL, może będziesz pracować za darmo..ale będziesz szczęśliwa..gdyż sama wybierzesz,,,

Obrazek

przez nerwa 01 paź 2013, 10:49
hania33, no moze :) ale to nie wazne.. bo ja wlasnie w tym momencie w ogole nie skupiam sie (myslac o tym co mam zrobic dalej) na lękach czy tego typu objawach, tylko na t ym, zeby wlasnie życ tak jak chce. Bo wtedy wiem, ze lęki same miną.
A z tym wykonywaniem polecen, to tez tak nie do konca - bo dlugi czas to robilam, ale teraz mam poczucie, ze takie to jest bez sensu, ja bym chciala cos znaczacego robic, moze nawet isc na jakis wolontariat, ludziom pomagac :) Cos robic takiego, ze poczuje sie po tym dobrze (i znowu nie chodzi mi o to , ze lęki magicznie znikną, tylko że bede sie czula dobrze z tym co robie - tak ogolnie).
A jesli widze, ze tutaj mi to nie odpowiada - takie zycie i praca, to po prostu nie widze powodu dla ktorego mialabym to dalej ciagnac. Jedyny powod to pieniadze, ale jak mowilam - ja nie mam tak, ze mam noz na gardle, bo dzieci do wykarmienia...
Ostatnio edytowano 01 paź 2013, 10:49 przez nerwa, łącznie edytowano 1 raz

przez hania33 01 paź 2013, 10:49
nerwa, Wiesz musisz odnaleźć siebie , tak uważam :D

Obrazek

przez nerwa 01 paź 2013, 10:52
hania33, no wiem, wiem :) Ale wiecie co dziwne to jest, bo wlasnie jak pisalam - mam wsrod znajomych conajmniej 2 osoby, ktore pracuja tak jak ja. Wiec mozna by pomyslec, ze dosc idealne warunki. A maja dokladnie takie same problemy (tzn. nie maja moze lęków - ale nie spia po nocach, zniechecenie, zdemotywowani sa, nie maja sily na zycie po prostu).

przez hania33 01 paź 2013, 10:52
nerwa, No ok..mamy prawie tyle samo lat..ile zamierzasz żyć w samotności? czy myślisz o przyszłości?
Czy będziesz szczęśliwa nie mając rodziny?

-- 01 paź 2013, 10:53 --

nerwa, Ale znajomi tam chcą zostać , czy uciekać do PL?

Obrazek

Sortuj wg