Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 13 wrz 2013, 20:32
dusznomi, dobreee, trzeba wyprobowac! :)
Ja dzisiaj do szefa napisalam, ze mam problem z zaburzeniami lękowymi i dzisiaj wolalabym zostac w domu. A on odpisal, ze ok, nie ma problemu, ze dobrze to rozumie, bo sam jest klaustrofobikiem :) No, ale chociaz wiec o to znaczy, się lękać!
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Myleen 13 wrz 2013, 20:45
hej Wszystkim :) Jednak nie pojechałam tak daleko jak chcialam. Za to zrobiłam sobie dzisiaj wypad do miasta na szperanie szmatek :) Początkowo bylo nerwowo (nie liczac przygotowaia do wielkiej i mniejszej podrozy), ale postanowilam zajac czyms nerwy czekajac na autobus i lapalam stopa :p kiepski pomysl, ale wiedzialam ze raczej sie nie uda nic zlapac. Zreszta bylam z mama wiec tak sie nie balam. Troche sie w podmiejskim czulam poddenerwowana, ale cala reszta dnia - bajka. Rozmawialam z obcymi ludzmi normalnie, bez stresu. Bo u mnie zawsze panika byla przed tym, zawsze mi sie wydawalo ze nikt nie slucha co mam do powiedzenia a dzisiaj jak nakręcona gadalam :)) I jeszcze grzecznie kierowce zaczepilam ze sie spoznil :D

-- 13 wrz 2013, 20:47 --

a, wczoraj mi jeszcze neta zerwalo to juz calkiem dół był...

przez nerwa 13 wrz 2013, 21:50
a ja teraz taka troche pobudzona, rece mi się trzesą i w ogole czuje się, jakbym miala puls ze 120 minimum. A jak mierze... to 75 :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 13 wrz 2013, 22:13
nerwa,

bedzie ok nie mialam internetu :twisted:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez michalb 13 wrz 2013, 22:19
nerwa, też tak czasem mam, że jakiś pobudzony jestem
hania33, a już się martwiłem, że Cię nie ma

przez hania33 13 wrz 2013, 22:20
michalb, Jestem ,,tylko ten net mi wariuje...

Obrazek

przez nerwa 13 wrz 2013, 22:26
A wiecie co mi wpadlo do glowy? Zaczelam sie zastanawiac jak to bylo kiedys... przed erą internetu! Jak ludzie z nerwicami zyli? nie mogli sobie szukac objawow i opisow chorób - chyba, ze gdzies w bibliotece, ale to ciezko. Ciekawe, czy to wpływalo na to, ze było mniej nerwic? W sumie bardzo mozliwe, bo chyba faktycznie bylo mniej. I moze poza tym, ze zycie bylo spokojniejsze, to tez powodem bylo to, ze nie wkrecali sobie akcji, bo nie mieli tylu informacji ile mamy my? :D

przez hania33 13 wrz 2013, 22:32
nerwa,

Tez o tym myślałam...kiedyś może nie było czasu na nerwice,inaczej się żyło..

Obrazek

przez nerwa 13 wrz 2013, 22:35
hania33, ludzie o glupotach nie mysleli, trzeba bylo isc w pole ziemniaki zbierac - to szli, a nie, ze lęk jakis :D
To tak samo jak mi mama opowiadala, ze jacys znajomi na wsi mieli ostatnio sianokosy (wtedy jak byly te mega upaly), mama ledwo w domu siedziala, tylko czekala do wieczora, a Ci jechali na pole i w pełnym słoncu zbierali to siano caly dzien! I im to było wszystko jedno, tkaie zycie, wiedzieli, że musza to zrobic i koniec, nie wazne, ze 40 stopni na dworze :) machali widłami jak trzeba było i tyle...

przez Myleen 13 wrz 2013, 22:42
nerwa, bo teraz to się żyje tak szybko, ze nie ma czasu odchorowac jakis glupich stresow hania33, była nerwica tylko jakos inaczej na to mowili, gdzies to czytalam :/

przez nerwa 13 wrz 2013, 22:43
histeria byla kiedys! :)

przez hania33 13 wrz 2013, 22:46
nerwa,

Masz racje tak bylo, nie mieli czasu na nerwice, nie braki leków, tylko smalec, cytryna, kapusta, pokrzywa i inne naturalne...a my..hmmm jacyś inni , jak teraźniejszy świat..

Obrazek

przez mika211 13 wrz 2013, 22:47
nerwa, to prawda. Dlatego warto korzystać ze zdobyczy technologii ale z umiarem, musimy starać się nie czytać o chorobach itp :)

przez Myleen 13 wrz 2013, 22:49
wiki mowi tak: Dawne (historyczne nazwy) na zaburzenia nerwicowe to podrażnienie mlecza, nerwospazmy, newroza zmienna, ogólna nadczułość, newrozyzm czy cerebropatia sercowo-mózgowa[2]. Termin neurosis został wprowadzony w XVIII w. przez Cullena. Śmieszny ten mlecz :p

Sortuj wg