Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez problematyczny 31 sie 2013, 21:23
Witam! Mam pytanie. A mianowicie problem który bardzo mi utrudnia życie - ciągłe uczucie potrzeby do toalety. Mam je od jakiś 2 miesięcy. Boje się oddalić od domu. :/ Podejrzewam, że jest to lęk przed oddaleniem sie od toalety w domu. Macie jakiś pomysł jak to troche załagodzić albo się go pozbyć? Psychiatre mam dopiero we wrześniu a zanim coś zacznie działać czy leki czy terapia to pewnie kolejne miesiące, jak sobie samemu z tym trochę poradzić? Bardzo proszę o pomoc bo musze jakoś żyć - wychodzić z domu, do szkoły do ludzi. :/

przez nerwa 01 wrz 2013, 03:14
problematyczny, a jak "zalatwisz wszystko co trzeba" przed wyjsciem, to tak samo jest od samego wyjscia? wyobriazam sobie, ze to faktycznie musi byc ciezkie :-/

A ja mam pytanie odnosnie nocnych atakow - czesto zdarza wam się meic atak lęku w srodku nocy (taki wybudzajacy ze snu)? Szczerze mowiac, zdarzylo mi sie to chyba juz 3 czy 4 raz (no moze bylo jeszcze kilka takich mini) i jest to dosc przerazajace :-/ (tym bardziej, ze jak sie kladlam to bylam dosyc zrelaksowana...)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 01 wrz 2013, 08:53
nerwa,

Ja miałam , lecz tylko wtedy , gdy mnie tak złapało mocniej , przez 5 dni i nocy...oj ciężko było..Teraz się uspokoiło nocą.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maciekpoznan 01 wrz 2013, 09:39
Ja mam często takie ataki w nocy, budzę się i dostaję drgawek, zimnych potów.... Ogólnie masakra.

przez hania33 01 wrz 2013, 09:41
maciekpoznan,

Jak wyglądają te drgawki ,drżenie mięśni?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 01 wrz 2013, 10:16
o to ja tez mialam takie jakby drgawki ale bardziej bym porownala to z takim "telepanien" jak np. zimno jest i takie niepohamowane trzesienie sie (albo jak w goraczce). I raz mi bylo strasznie goraco, a potem sie zaczynalo takie coś.

Potem wzielam kawalek benzo i zasnelam. Rano sie obudzilam i mialam takie dosc duze uczucie niepokoju, ale to bylo ok, bo to byl taki niepokoj w calym ciele, ale nie atak lęku wiec za chwile przeszlo i znow zasnelam :)

-- 01 wrz 2013, 09:28 --

Poczytalam troche o tych nocnych atkach i ma to nawet swoja naze - nocturne panic attacks :)
Nie do konca wiadomo dlaczego powstaja - ale prawdopodobnie moze byc podobnie jak przy normalnych (cos zaczyna mozg myslec i sie zaczyna bledne kolo). Dodatkow jest tez mozliwosci, ze taki atak pojawia sie przy bezdechu nocnym, albo przy problemach z zoladkiem. Wtedy np. czujemy jakis ucisk, czy pieczenie (albo nie lapiemy oddechu przez dluzszy czas) i tak samo dla naszego organizmu to jest info, ze cos jest nie tak i zaczyna panike.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze zazwyczaj wiemy, ze zbliza sie panika, a tutaj zaczyna sie jak jeszcze spimy (i jestesmy nie swiadomi) a jak nas to wybudza to juz mamy pelnowymiarowy atak (i jest ciemno, noc, strasznie itd.) - wiec jest to dodatkowo przerazajace.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez maciekpoznan 01 wrz 2013, 10:36
hania33 mam dokładnie tak samo jak nerwa... Budzę się w nocy, i zalewa mnie zimny pot, taki mam oddech nierówny, nie mogę nabrać powietrza ( któtkie szybkie płytkie wdechy) ....

Co do drgawek - takie same miałem kiedyś jak jeszcze nie byłem chory, to miałem przy ataku grypy jelitowej. Obracam się często z boku na bok, drżę , takie typowe telepanie właśnie, nie mogę się uspokoić i nie panuję nad tym. Skręca mnie tak jakoś, nieraz mdłości czuję.

Dzisiaj obudziłem się o 4 z takim właśnie atakiem, dopiero po benzo znów udało mi się zasnąc, ale po przebudzeniu ataki ponownie się pojawiły.

przez nerwa 01 wrz 2013, 10:51
maciekpoznan, ale wstajesz wtedy? czy lezysz dalej? bo ja to zapalilam swiatlo, wlaczylam nawet komputer i jakos lepiej wtedy bylo powoli. I tez gdzies na necie czytalam w poradach, ze wtedy najlepiej wstac i sie rozbudzic calkowicie - wtedy najszybciej to minie (chociaz wiaodmo, zazwyczaj bez benzo sie nie obejdzie...)

przez maciekpoznan 01 wrz 2013, 11:27
Wiesz co jak wstaje to faktycznie chyba przechodzi szybciej, ale jak leże to się rozwija i zazwyczaj cały dzień mam do niczego ( tak jak wczoraj), a dzisiaj wstałem wcześniej i chodzę trochę taki wystraszony i w lękach boję się o te "napady". W pracy często się zdarza , że się budzę o 4 do 5 dramat, a potem powoli próbuję działać i powoli mija, chociaż nie zawsze.

Wczoraj tak przetrzymałem atak, że chwilami nawet ryczałem.

przez dusznomi 01 wrz 2013, 11:31
ja mialam dlugo tak, ze codzinnie w nocy sie budzilam o 3:08 z lękiem....ale samo jakos zniknelo. Teraz zdarza się rzadko.
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez maciekpoznan 01 wrz 2013, 11:56
O właśnie mam tak jak dusznomi, ale nie chce zaniknąć :(

przez nerwa 01 wrz 2013, 12:18
a ja tez w nocy po tym niby zasnelam, i potem spalam juz lepiej - ale dzisiaj od rana jakis taki "lękowy dzień" :-/ A jutro czeka mnie powrot do pracy, bo szef wraca (tak naprawde po miesiacu!). Kurcze, mam czasem dni, ze naprawde czuje sie dobrze, wstaje jakas taka zmotywowana, ze bedzie dobrze i jakos dam rade. A potem przychodza dni, gdzie jestem cala w nerwach i boje sie o przyszlosc...

przez maciekpoznan 01 wrz 2013, 12:41
Dokładnie nerwa . Mam to samo, ale ostatnio udało mi się to pokonać, po jakimś czasie przeszły nawet te poranne lęki, nie wiem jak to teraz będzie. Oby sie udało i tym razem :(

przez kupmitrumne 01 wrz 2013, 12:50
nerwa, ja też się ciągle boje co przyniesie przyszłość ... póki co się leczę i jest dobrze , chciałabym zacząć pracować ale ciężko mi znaleźć .. przez to nie mogę w nocy zasnąć bo martwię się co będzie , mam 24 lata a tu ani męża ani pracy :roll: :roll: przeraża mnie to !

Sortuj wg