Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lusi 11 gru 2006, 12:47
Oj kochana, ile razy to ja tak umierałam. Objawy prawie identyczne jak u Ciebie. Ale na szczęście nic mi się nie stało. I Tobie też nic nie będzie. Warto mieć zawsze w domu jakiś środek, który w takich przypadkach działa szybko i w 100% skutecznie.
Ale najważniejsz to uświadomić sobie, że to wszystko dzieje się w naszych głowach. Niestety, sama spowodowałaś taki stan rzeczy. Trochę treningu i nauczysz się nad tym panować.
Nic Ci nie będzie.
ExModerator

przez sylwusia-78 11 gru 2006, 12:57
Leżałam i wyobrażałam sobie że jestem na plaży grzeje słoneczko ale to spowodowało że sie rozluźniłam i było jeszcze gożej nie mogłam już wogule leżeć muszę wtedy siedzieć bo jak się kładę to myslę ze umieram.Staram się mówić do siebie że to tylko nerwy nic ci nie będzie triszkę pomaga bo pewno juz bym leciała na pogotowie a takto nie ide bo po co :roll:
Nerwica to wróg Którego trzeba pokonać.

przez beti35 11 gru 2006, 13:06
Sylwusia 78 powiedz mi czy Ty pracujesz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Fermin 11 gru 2006, 13:14
Nie śpisz bo się boisz czegoś co u każdego jest nieuniknione czyli śmierci, a śmierć przez sen jest najłagodniejsza jaką można sobie wyobrazić. I co możesz zrobić aby nie umrzeć poprostu nie spać, ale czy unikniesz śmierci w taki sposób :?: :!: Jeżeli chcesz się pozbyć lęków na stałe połącz farmakologię z psychoterapią. U mnie skutkuje a nie mógł mnie uśpić praktycznie żaden lek.

przez hania 11 gru 2006, 13:28
Lusi napisał(a):Ale najważniejsz to uświadomić sobie, że to wszystko dzieje się w naszych głowach. Niestety, sama spowodowałaś taki stan rzeczy. Trochę treningu i nauczysz się nad tym panować.
Nic Ci nie będzie.

to jak w takim razie tego dokonać?? masz jakiś "złoty środek"?? też chętnie skorzystam, takie stany - nie tylko w nocy - nie są mi obce...................

przez sylwusia-78 11 gru 2006, 16:46
Nie pracuję i to też napewno jest jakiś czynnik mojej nerwicy ale z drógiej strony boję się iść do pracy bo boję się ataków w pracy i jak do niej dojechać skoro nie cierpię autobusów.
Nerwica to wróg Którego trzeba pokonać.

przez beti35 11 gru 2006, 22:25
Wiesz co,jeszcze ani razu nie dostalam ataku w pracy.Wlasnie to mnie najbardziej dziwi,w autobusie tez nie czuje sie zle,gorzej w marketach i kosciele.Mnie ataki biora czesto z rana i w ciagu dnia jak siedze w domu.Wczoraj jak poczulam ze cos jest nie tak,to wzielam psa i wyszlam na spacer,dotlenilam sie i jakos minelo.Nie mozna sie poddawac.Trzymaj sie.

przez Lusi 12 gru 2006, 11:19
Hania nestety ale nie mam na to żadnego złotego środka. Poprostu wiem jaki jest mechanizm powstawania nerwicy. Wiem skąd się biorą te wszystkie złe myśli i lęki. Wiem dużo. Nie twierdzę, że zawsze udaje mi się z tej wiedzy korzystać. Mnie tez czasem dopadają lęki. Ale staram się nie panikować.
ExModerator

przez Róża 12 gru 2006, 11:51
Hm,sory,że spytam tak przy okazji-a co robić gdy takie ataki mają miejsce rano od razu po wstaniu?To jest okropne,bo do południa właściwie nie jestem w stanie zrobić nic(siedze więc przed kompem :smile: ).
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez Lusi 12 gru 2006, 11:58
Róża, a czy nie było tak, że przytrafił Ci się atak rano i się wystraszyłaś, a teraz jak tylko otworzysz oczy myślisz: jezu na pewno będę miała atak?
Jeśli tak było, to musisz myśleć o czymś innym.
ExModerator

przez Róża 12 gru 2006, 11:59
oj wygladają paskudnie-od razu po wstaniu dostaje drgawek,zawrotów głowy,jestem jakaś "odmóżdżona",rozchwiana emocjonalnie.No jedna wielka rozsypka.Każda czynność sprawia mi ogromną trudność.Zbieram się w sobie do południa,a potem już normalnieję.Jak połkne uspokajacza to jeszcze bardziej jestem nieobecna.Jak napiję się kawy-to wzmaga te jazdy :( Próbowałam wychodzić od razu na powietrze,ale wracałam bardzo szybko sina z zawrotami głowy.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez kukubara 12 gru 2006, 12:03
Dla mnie przebudzenie sie tez jest najgorszym momentem w ciagu dnia... :cry: nie wstaje gdy dzwoni bdzik,leze juz godzine przed i sie zaczyna...natretne mysli o wszystkim..doslownie taki mlyn,ze trudno to opisac...o moim zyciu..o lekach...o przeszlosci,przyszlosci...i wszystko w najgorszych barwach...wypalam kilka papierosow..pije cos goracego...powoli sie uspokaja.trwa to przewaznie godzinke :cry: najgorsze jest to ,ze mam tak od bardzo dlugiego czasu....ostatnio gdy budzilam sie w nocy ok 3-4 tej...przestalam juz wstawac i probowalam sie uspokajac.Zwyklymi slowami mowilam sobie w myslach,ze wszystko jest w porzadku,ze jest dobrze...po chwili juz spalam..udalo sie...ale poranki sa dla mnie koszmarem.Nie czuje natomiast zadnych lekow porannych gdy jest to wolny dzien i nie musze wstac tak rano...swiadomosc ,ze jest np.sobota jest cudownym odczuciem dla mnie....ciekawe skad takie nastawienie o poranku?
"wypromuj milosc ..specu od reklamy"

Sortuj wg