Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cicha woda 29 wrz 2005, 22:06
Też mi się tak wydaje, jednak zauważyłam że raz po raz ludzie mdlejš w koœciołach. Jestem ciekawa czym to jest spowodowane i dlaczego akurat to się dzieje w koœciele? Czy wam też ataki najczęœciej zdarzajš się w koœciołach? U mnie właœnie tak jest i już prawie przestałam tam chodzić.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez Gość 29 wrz 2005, 22:38
Masz racje "Cicha Wodo" zawsze jesteœy o krok od omdlenia, ale tak naprawdę, to rzadko to nam się zdarza. Ja już umierałam i dusiłam się kilkadziesišt razy..............hmmm bujna wyobraŸnia:)))))
Gość

przez DarkAngel 02 paź 2005, 00:15
Witam!!!
Muszę przyznać wam rację dziewczyny, mi też nigdy nie zdażyła się sytuacja w której bym zemdlał, nawet nic się do niej nie sprowadzało. Ale za to mam inny objaw zawsze gdy coœ mnie poddenerwuje robi mi się niedobrze i wydaje mi się że zwymiotuję. Ale to też nigdy nie nastšpiło, tak że myœlę (ale to jest tylko moje zdanie) że wszystkie te objawy( zemdlenie i inne) to tylko wymysły naszej psychiki. Moja bratowa też cierpi na nerwicę od 6 lat, ale praktycznie już z niej wyszła. Nie ma zadnych jej objawów na codzień, tylko w bardzo stresujšcych sytuacjach robi sie jej słabo (np. ostatnio chrzest mojej bratanicy, a jej córki). Ale ja nawet tego nie zauważyłem, mimo ze stałem obok niej. W bratowej mam poparcie i na poczatku mojej choroby, to ona mi powiedziała zebym sie nie bał omdlenia, bo jej nigdy sie to nie zdażyło choć czasami wydawało jej sie że mdleje....... :) :) :)
Pozdrawiam!
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gość 06 paź 2005, 00:23
Ja ostatnio dostalam takiego ataku paniki ze moj chlopak musial przyjechac do mnie do pracy :( Nie moglam zlapac oddechu,wydawalo mi sie ze serce przestaje mi bic.mialam zawroty glowy-beznadzieja!A jak pomyslalam ze nie mam do kogo sie przytulic to zaraz wyslalam tuzin smsow do mojego faceta!Jak zadzwonil i poqwiedzial ze przyjedzie to troche mi przeszlo!W domu wypilam melise i bylo calkiem ok!!!Nie znosze byc sama !!!!Pozdrawiam!!!
Gość

przez MadziaSlodka 06 paź 2005, 00:29
to u gory to ja -zapomnialam sie zalogowac:)

Atak i koœciół:( HELP!!!

przez cicha woda 07 paź 2005, 12:25
Mój pierwszy atak który dobrze pamiętam miał miejsce w koœciele, nagle bez wyraŸnej przyczyny zrobiło mi sie słabo i musiałam usišœć. Przestałam chodzić do koœcioła. Po tym wydarzeniu ataki zaczęły mnie dopadać również w innych miejscach (autobus, supermarket...) Mój problem polega na tym, że całkiem niedługo czeka mnie ponowna wizyta w koœciele. Mój narzeczony będzie chrzestnym i wypadałoby abym też zjawiła się mszy. Strasznie się tego boję i już wyobrażam sobie jak mdleję i wszyscy znajomi na mnie patrzš i pytajš co się dzieje. Jestem przerażona tš wizjš i nie wiem co robić. Czy macie jakieœ wypróbowane sposoby jak sie pozbyć ataku w koœciele i w ogóle o tym nie mysleć? Co mi radzicie? Nie chciałabym szukać kolejnej wymówki aby tam nie iœć.

przez Olka 07 paź 2005, 12:34
Rady nie mam, ale powiem tylko tyle, że NIE WYOBRAŻAM SOBIE mojego slubu!!!!!!- dołuje mnie ta mysl ostatnio!

przez cicha woda 07 paź 2005, 14:31
No własnie œlub:((( Idšc na zwykłš mszę zawsze mogę stanšć z tyłu i w razie czego w każdej chwili wyjœć. Ale œlub? Stoję z przodu, wszyscy na mnie patrzš... i jak w takiej sytuacji nie mysleć o ataku :(

przez Olka 07 paź 2005, 15:22
Dodajmy jeszcze do tego tš przemowę do mikrofonu..........bombeczka, nie????:)))))))

przez Gość 07 paź 2005, 20:03
Kilka tygodni temu podawałam do chrztu, nie wyobrażałam sobie jak to będzie podczas mszy. Dziecku się nie odmawia. I oczywiœcie nie odmówiłam. Kilka tygodni wczesniej "oswajałam"się z Koœciołem, po prostu zaczełam do niego uczęszczac, nie było łatwo i nadal nie jest. Podczas chrzcin było jednak bardzo dobrze, moja głowę zaprzatały inne mysli- co zrobic w danym momencie mszy, jak trzymac małego, na lęki po prostu nie było miejsca. Po kilku minutach mszy ustšpiły.
Gość

przez cicha woda 10 paź 2005, 16:25
Ja też zaczęłam oswajać się z kościołem, chodzę na mszę sama w

tygodniu kiedy nie ma dużo ludzi i jest ok, nie zdażył mi się atak podczas którego musiałam natychmiast usiąść czy wyjść z

kościoła. Jednak nie wyobrażam sobie tego chrztu. Mój chłopak będzie chrzestnym a więc dużo ludzi i pełno znajomych i jak tu

nie pomyśleć o ataku?

przez słomka22 11 paź 2005, 11:31
Strasznie mi przykro...mam to samo co Ty-czyli wszelkie

miejsca,w których jest"trochę"ludzi wywołują u mnie lęk,chęć wyjścia,ucieczki,paniki,mam wrażenie,że zemdleje..U Ciebie to są

raczej początkowe objawy..więc proponuje Ci jakieś łagodne uspokajacze np.Kalms,i raczej miejsce gdzieś z tyłu Kościoła..A po

chrzcinach-koniecznie do psychiatry!I pamiętaj-jeśli zaczniesz pielęgnować te lęki,powtarzać unikanie tych miejsc skończy się

tak jak w moim przypadku-zacznie Cię przerażać szkoła,bank,kurs językowy...nie pozwól,zeby do tego doszło!
słomka22

przez ata 15 paź 2005, 20:28
Moj maz cierpi na te nieciekawa pchorobe od 2 lat, na temat

kosciola itp. moge doradzic-sprobuj w mysli caly czas skupic sie na jakims temacie- powtarzanie slow piosenek itp.
ata

przez roxy_nat 16 paź 2005, 00:46
ja mam ataki wieczorami, a rano budze sie ze stresem (nie

zawsze na szczescie) po poludniu ejstem calkiem normalna, a wieczorem bum! tak raz na tydzien albo 2 tygodnie. najgorsze jest

wlansie to jak sie juza zacznie myslec, jak jest mi totalnie zle to po prostu rycze a przede wszystkim zapuszczam muzyke: ta

ktora kocham, ta ktora mnie uspokaja i skupiams ie na niej albo czytam stare pamietniki kiedy moje doly ograniczaly sie do

tego ze nie moglam pojsc na koncert ulubionego zespolu bo nie mieszkam w Anglii. przypomna mi to ze wteyd kiedy to pisalam

cierpialam tak samo,a minelo i nie wzbodza juz we nie negatywnych emocji. przywraca to wiare ze te fazy nerwicowe tez mina, i

pozostana jedynie wspomnieniem w pamietniku:)

Sortuj wg