Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Thazek 08 sty 2012, 19:06
Ja czasami miewam migrenę ale z aurą tylko... koszmar.
Ostatnio miałem jak była burza,niskie ciśnienie i deszcz. Myślałem ,że wyzionę ducha :(
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez gwiazdka0911 08 sty 2012, 19:11
Migrena ? czyli czesty bol glowy czy jak?? czy wlasnie cos takiego jak ja mam czyli takie dziwne odczucia w glowie??

a depresja a nerwica to przeciez co innego bynajmiej wydawalo mi sie ze depresje mozna mic wlasnie np tak jak ja po stracie dziecka ale ona chyba po jakims czasie mija...
"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś."

przez Thazek 08 sty 2012, 19:17
gwiazdka0911, Częsty czy nie częsty ale ból ;) boli głowa okrutnie.
A nie doczytałem co Ty masz? Jakieś uciski głowy?
Nerwica deoresyjno lękowa.
Ja to rozumie w ten sposób:
Mam lęki,ataki,somatię a za tym idzie dół spowodowany tymi właśnie rzeczami.
Później rozmyślanie dlaczego ja? Czemu nie może być jak dawniej?
To mój przykład ;) Przez ataki lęku i nerwicę doprowadziłem się do depresji i myśli samobójczych.
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MARIAN1967 08 sty 2012, 19:27
Depresja , nerwica ma związek z naszą psychiką. Migrena z krążeniem krwi. Niedotlenienie , osłabione krążenie , przewianie zimnym powietrzem powoduje ból głowy, zawroty głowy, otępienie ,utratę sił fizycznych,a nawet refluks (zgagę)
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez jakubkowa 08 sty 2012, 19:41
gwiazdka0911 napisał(a):Migrena ? czyli czesty bol glowy czy jak?? czy wlasnie cos takiego jak ja mam czyli takie dziwne odczucia w glowie??

a depresja a nerwica to przeciez co innego bynajmiej wydawalo mi sie ze depresje mozna mic wlasnie np tak jak ja po stracie dziecka ale ona chyba po jakims czasie mija...

tak depresja a nerwica to co innego, ale można mieć obie na raz, a dziwne odczucia w głowie ja też mam, i to nie migrena :(

mi stwierdzili np. naczyniowe bóle głowy, są to napadowe bóle trwające tygodniami, z uczuciem opasania głowy ,a te dziwne ruchy co opisujesz i cio ja też mam to już nerwica :roll:

gwiazdka - ty nie wymyślaj, że może masz a może nie masz,bo to właśnie jest objaw początkowej nerwicy, tzn. zanim się nie uwierzy że to nerwica,przypisywanie wszystkich chorób sobie, byle nie dopuścić że ma się depresję czy nerwicę, mówisz sobie..... przecież przeżyłam stratę dziecka, nie możliwe że jestem chora na nerwicę.....,ale wierz mi możesz mieć inny problem i nie być tego świadoma,nie myśl o chorobach tylko idź zrób badania, bo mniemać możesz tak bez końca ;)

nerwica to choroba emocji - jest w tobie jakiś wewnętrzny konflikt między świadomością a podświadomością - ale to tylko dowiesz się na psychoterapii...
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez blue valentine 08 sty 2012, 20:01
jak z tym walczyc? od 2tyg wariuje. ból pleców,mostka... w czw trafiłam do szpitala, dostałam magnez i relanium. myślałam ze umre. serce prawie mi wyskoczyło. trzech lekarzy stwierdziło ze to nerwica ale miałam zrobione tylko ekg. nie chca mnie skierować na więcej badan. boje się zasnąć. prosze o jakąś odpowiedź

przez jakubkowa 08 sty 2012, 20:18
blue valentine napisał(a):jak z tym walczyc? od 2tyg wariuje. ból pleców,mostka... w czw trafiłam do szpitala, dostałam magnez i relanium. myślałam ze umre. serce prawie mi wyskoczyło. trzech lekarzy stwierdziło ze to nerwica ale miałam zrobione tylko ekg. nie chca mnie skierować na więcej badan. boje się zasnąć. prosze o jakąś odpowiedź

witaj blue valentine - masz typowe objawy nerwicy, ja też mam takie dolegliwości jak Ty,lecz od dłuższego czasu niż Ty ;)
...nerwicę jak już wcześniej na pewno zdążyłaś wyczytać można wyleczyć jedynie psychoterapią :cry:
wspomagająco Treningami relaksacyjnymi...
nie chcę straszyć, ale nie przechodzi tak szybko, trzeba wytrwałości, cierpliwości i dużo pracy,ale przede wszystkim uwierzenia w to, że nie jest się chorym na nic, że ma się nerwicę, bez tego terapia nie ma sensu ...

przez Thazek 08 sty 2012, 20:21
jakubkowa, Dokładnie :D ja już od ponad trzech lat walczę jest dużo lepiej ale nie do końca... ;)

przez jakubkowa 08 sty 2012, 20:29
Thazek - ja troszkę dłużej ;) , tyle że miałam okresy uzdrowienia, po każdej terapii i zlikwidowaniu konfliktu w sobie :D
...za każdym razem było to coś innego, teraz mam długą rekonwalestencję, wiem co mi jest, ale nie mam na razie możliwości dokonać żadnych zmian, muszę być cierpliwa i znosić te cholerne objawy jeszcze jakiś czas niestety, tyle że nie wiem jak ty, ale jakoś łatwiej przez to się przechodzi mi jak wiem że to nerwica i wiem dlaczego to mam, i wiem że nie odejdzie tak szybko bo na to trzeba czasu i dużo pracy...

przez Thazek 08 sty 2012, 20:32
jakubkowa, Też wiem dlaczego :P ale radzę sobie z nią powoli :D

przez blue valentine 08 sty 2012, 20:45
trochę mnie to pocieszyło... bo ciągle o tym myślę i wyobrażam sobie co mi może być. sama się nakręcam, to prawda. zawsze byłam znerwicowana, ale bez takiego bólu. a widocznie po latach odbiło się to na moim ciele. jadę do psychiatry, chciałabym żeby skierował mnie na terapię. mam pytanie, czy przyspieszone bicie serca bez powodu to też objaw nerwicy? boję się

przez Thazek 08 sty 2012, 20:56
blue valentine, Też ;)

przez jakubkowa 08 sty 2012, 20:58
daję słowo że też, nerwica ma tysiące objawów, kiedyś wypisałam tutaj jakie mnie dopadły :

post726509.html#p726509

przez blue valentine 08 sty 2012, 21:17
przeczytałam te objawy i zgadza się. jak trafiłam do szpitala to miałam bardzo przyspieszone bicie serca i skurcze. okazało się, że zaniżony poziom magnezu. heh, dlaczego człowiek nie może być zdrowy...

Sortuj wg