Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Jezabel 31 sie 2006, 15:31
Ok najpierw pogadam z rodziną. Może mnie zrozumieją, a potem wybiore się do lekarza :roll: Muszę przecież.
Now I'm not looking for absolution
Forgiveness for the things I do
But before you come to any conclusions
Try walking in my shoes

przez Sonia 31 sie 2006, 20:16
Kobieto - czy lekarz psychiatra to jakis inny lekarz niż np. internista? To nie jest średniowiecze, że trzeba sie wstydzić wizyty u psychiatry. W obecnych czasach co drugi człowiek leczy sie u psychiatry, bo niestety zyjemy w takim stresie, że dopadają nas różne nieprzyjemne, choroby duszy. Nie ma się nad czym zastanawiać i tracić czasu tylko lecieć do lekarza.Problemy same się nie rozwiążą, szczególnie te związane z psychiką.

przez Jezabel 31 sie 2006, 21:03
Nie wstydze się tego, że potrzebuje pomocy psychiatry, tylko nie chce martwić bliskich. Oni i tak mają dużo problemów. A poza tym jak już pisałam boję się iść do lekarza, boję się tego co on powie (kolejny lęk)
Try walking in my shoes

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sonia 01 wrz 2006, 13:06
Ale myśląc w ten sposób napewno nie poczujesz się lepiej.

przez Jezabel 01 wrz 2006, 14:41
Już wiem, że się nie poczuje lepiej dlatego porozmawiałam z rodziną(było ciężko) i w poniedziałek ide do lekarza :D i ciesze się, że im powiedziałam. A poza tym przełamałam lęk i byłam dziś u fryzjera i mam świetną fryzurę 8)
Try walking in my shoes

przez betty 01 wrz 2006, 18:13
ja tez dzisiaj bylam u fryzjera.... pasemka - 2 godzinki i nic sie nie stalooo :D a juz mialam w myslach mnie uciekajaca w zlotkach na glowie... to by bylo nawet smieszne
...usiadl i zrobil najwazniejsza rzecz w swoim zyciu - posluchal tego, czego potrzebowal uslyszec od samego siebie...

przez Sonia 01 wrz 2006, 18:46
Jezabel napisał(a):Już wiem, że się nie poczuje lepiej dlatego porozmawiałam z rodziną(było ciężko) i w poniedziałek ide do lekarza :D i ciesze się, że im powiedziałam. A poza tym przełamałam lęk i byłam dziś u fryzjera i mam świetną fryzurę 8)

Brawo! Za odwagę i słuszną decyzję! :smile:

przez Jezabel 01 wrz 2006, 18:46
myślałam, że odlece na tym fotelu dusząc panią Asię(fryzjerka), ale dałam rade :smile: i to się liczy jestem dumna z siebie. No teraz musi być lepiej....

P.S. sonia dzięki :D
Try walking in my shoes

przez czerwony 09 wrz 2006, 10:38
Ja robie się strasznie niespokojny.
Mam lęk ale nie wiem przedczym.Nie mogę sie na niczym skupić.Mam zawroty głowy i czasmi głowa też boli.
Taki stan utrzymuje sie przez kilka godzin.
Zazwyczaj w srodu dnia.
Kilka razy w nocy zbudziłem sie z potwornym kołataniem serca , myslałem ze to zawał, biegałem po domu jak szalony , ale po kikunastu minutach przechodziło.
Najgorsze sa te lęki w ciagu dnia .Najsmieszniejsze ze oprócz alkoholu nie miałem zadnych problemów i chyba on mnie załatwił:(
Oby Przeszło...

przez SCUD 11 wrz 2006, 22:16
czy moze ktos opisac swój atak jak sie zaczya i jak konczy ze szczegółami prosze .
"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej a serce twoje niech się rozwesela"

przez gabi82 11 wrz 2006, 22:21
Ja tez bardzo czesto boje sie ze zemdleję, ale nigdy tak sie nie stało. Pytałam sie mojego lekarza psychiatry i swojej psycholog czy podaczas ataku lęku moze mi sie cos stac tzn. czy moge zemdlec i obydwoje zaprzeczyli.

przez AnnaR 11 wrz 2006, 22:47
psycholog mi poradziła, ze jak czuję, ze mogę zemdleć to mam robić przysiady.i faktycznie, wiele razy mi pomogło.zdarzyło mi sie pare razy zemdleć u lekarza, bo tam odczuwam naprawdę paniczny lęk, ale to byly sporadyczne przypadki i to takie hardcorowe dla mnie: pobieranie krwi, wyrwanie zęba... :D myślę, ze to raczej wynikalo z tego, ze ze stresu nie oddychałam porządnie bo to były omdlenia raczej.Ania

przez fabrycy 12 wrz 2006, 02:16
publiczne wystąpienia mnie wbijają, nie mogę opanować strun głosowych, drżą jakbym miał się popłakać, jąkam się, mylę, nie nawiązuję kontaktu wzrokowego, uwagi i przerywniki postrzegam jak zagrożenie, myślę, że się ze mnie nabijają, jestem całkiem bezbronny

w gorącym autobusie, windzie itp itd pot mi leci z czoła, jest to reakcja automatyczna wręcz, a jak pomyślę, że inni widzą to automatyzm staje sie jeszcze bardziej nieunikniony, nerwowo odwracam wzrok jak ktoś popatrzy i latają mi mięśnie twarzy

no to fajnie, społeczna

przez Moniczka 12 wrz 2006, 10:33
Ja nie boje sie ludzi,wrecz jak zbliza sie atak to lgne do tlumu.Byleby na ulice,do autobusu itd.bo sie boje ze jak zostane sama to moge zemdlec albo umrzec i nikt mi nie pomoze.Mam wiele z tego,co opisujecie powyzej.Najgorsze,ze jak zdazy sie cos strasznego: informacja o pogrzebie,zle wiesci w telewizji,zla nowina od sasiada,nieoczekiwany telefon a nawet skaleczenie palca to ja wpadam w panike.Ogarnia mnie straszna slabosc,robie sie bladozielona,nie moge oddychac,podcina mi nogi,robi sie mdlo i chce wymiotowac.Musze wtedy sie polozyc,lyknac wody,wziasc pod jezyk choc pol validolu i przemowic sobie ze nic mi nie grozi ale i tak to najbardziej przerazajace uczucie fizyczne oraz psychiczne jakiego nikomu nie zycze... :(
Moniczka

Sortuj wg