Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez TheBART 26 lis 2011, 17:37
Mam pytanie, czy mieliście kiedyś przy nerwicy zaczerwienienie twarzy z opuchlizną pod okiem??
Przydarzyło mi się to kilka razy, tak nagle i nie wiem czy to może być objaw nerwicy, może powinienem zrobić jakieś inne badania

przez Noopii 26 lis 2011, 17:48
Mnie nie,ale zrób badania dla pewności co to jest.
Noopii

przez namiestnik 26 lis 2011, 20:15
A takie gorąco od środka i jak by organy od środka drgały?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Noopii 26 lis 2011, 20:41
Nerwica daje rozmaite objawy psycho-somatyczne ...

-- 26 lis 2011, 20:42 --

Moze Ty przeziębiony jesteś?
Noopii

przez tahela 26 lis 2011, 20:58
Majkel86,
Ja mysle ,że to juz była nerwica tylko jeszcze sie słabiej objawiała a póxniej Cię dopadło mocniej , ot co.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez namiestnik 26 lis 2011, 21:08
Od lat? i Wtedy gdy są lęki? nieeee... to nerwica

A tak się zastanawiam. Zimne poty, bóle serca, duszno, nieostre widzenie, gorąco i zimno, problemy z żołądkiem, akatyzje, ciągłe przerażenie, brak snu, senność cały czas, drgawki, ból głowy, ból całego ciała, drętwienie rąk, stóp, nóg (najczęściej), złość na świat wydobywająca się jak by ciałem.

Ale to wszystko normalne objawy nerwicy według mnie.

Nie mówię więc lekarzowi o nich. A on może myśli, że ich nie mam.

przez Noopii 26 lis 2011, 21:34
No nie od lat to raczej nerwicowe..ale mów o tym lekarzowi..to ważne..
Noopii

przez Majkel86 26 lis 2011, 23:52
Też mi się wydaję, że to nerwicowe. Po prostu cały czas chodzę spięty i co jakiś czas te nerwy puszczają i objawia się to takim osłabieniem, tak to sobie tłumaczę. Bo zawsze wszystkie badania typu tomografia, rezonans miałem ok, moja psycholog proponowała żebym je zrobił ponownie co by mieć pewność, że wszystko dobrze i przyczyna tkwi w psychice.

przez kaka1 28 lis 2011, 10:05
pare dni spokoju a teraz w pracy znowu atak paniki mnie naszedł - od rana lewa ręka jest jakby z waty i ja od razu mam panike - pewnie to nerwica ale źle spałam na tej ręce a ja czarne myśli -co zrobić????

przez rina 28 lis 2011, 13:00
kaka1 zajmij sie czyms i przestan o tym myslec,po prostu sie przyzwyczaj,ze jest...Przejdzie niedlugo na pewno zle spalas i stad ten objaw.Pomysl sobie,ze nic sie nie dzieje i nie ma co panikowac,pomysl sobie,ze zaczniesz sie bac gdy faktycznie cos sie zacznie dziac,a teraz nie ma co sobie glowy zawracac,zwykly objaw nerwicy i tyle.Ja tak robie i pomoaga.No,glowa do gory!:))

przez kaka1 28 lis 2011, 13:35
Ja to wszystko na rozum wiem ale w jednej chwili panikuje i to już koniec. Przeszło po jakiejś godzince - ale co nie zmienia rzeczy , że gdzieś tam zawsze myślę czy to nie od serca przypadkiem- niby nie choruje ale poza mną cała rodzina ma jakieś wady sercai tak kółeczko sie zamyka.
Ja myślę, że u mnie to będzie sprawa kręgosłupa bo teraz przy nawrocie tej nerwicy znowu okropnie boli mnie kark i w nocy drętwieją mi ręce - w dzień jak śpie też zresztą często. A dzisiaj ta lewa ręka jak z waty zrobila swoje - muszę chyba wybrać się na jakieś badania z tym kręgosłupem albo masaże

-- 28 lis 2011, 14:09 --

Bardzo chciałabym już zacząć tą terapię grupową- mam nadzieję, że ona mi pomoże. Macie jakieś doświadczenia z takiej terapii??
Z jednej strony chciałabym już a z drugiej trochę się boję bo nie należe do osób które łatwo o sobie mówią

przez jasaw 28 lis 2011, 15:13
kaka1, drętwiejące ręce i bolący kark to typowe objawy nerwicy, ja też to mam, ale, dzięki odpowiednim ćwiczeniom, już potrafię zlikwidować to napięcie. Trwało to jednak bardzo długo....dzisiaj, pierwszy raz od ponad roku, czułam się dobrze na zakupach i spacerze......: :yeah: Cieszę się każdą, miłą dla mnie chwilą.
Problemy z sercem, kręgosłupem , ciśnieniem, tętnem, itp., są mi bardzo dobrze znane, jak większości, naszych znerwicowanych PRZYJACIÓŁ z forum...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez kaka1 28 lis 2011, 15:15
a co to za ćwiczenia??

przez rina 28 lis 2011, 15:23
kaka1,jesli to Cie uspokoi to zrob sobie badania serca u kardiologa,nic nie zaszkodzi...A jesli chodzi o kregoslup to ja np.mam skolioze czyli zwyrodnienie kregoslupa,ktore najbardziej dokucza mi wlasnie po lewej stronie,tam gdzie serce i poki nie zrobilam przeswietlenia kregoslupa,myslalam,ze te klucia ,ktore odczuwalam z tej strony sa od serca....Do tego tez mi konczyny dretwieja czasem przez ten kregoslup,ale juz wiem,ze to dlatego...Owszem,przy ostatnim nocnym ataku nerwicy zdretwialy mi obie rece,ale oprocz tego serce bilo mi jak szalone,czulam ogromny leknie moglamoddychac,mdlosci i przeczucie,ze zaraz zemdleje...To byl jeden z najsilniejszych napadow nerwicy u mnie,ale wieczorem cos bardzo mnie zestresowalo i wiem,ze to bylo przyczyna tego nocnego napadu....Zdarzylo mi sie tak tylko 2 razy,przewaznie ataki sa slabsze,ale czestsze...
Ostatnio edytowano 28 lis 2011, 15:28 przez rina, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg