Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez beatka09081987 23 lis 2011, 12:06
macie doświadczenie w braniu leku Seroxat?? potrzebuje porady

przez kornelia_lilia 23 lis 2011, 12:08
Siasia,
dobrze, że ten lek nie był jakoś strasznie drogi. Czyli nie będziesz brać?
Ale chyba mimo strachu udać się do tego psychiatry?
A Twoja siostra brała jakieś leki albo leczyła się?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Alex1963 23 lis 2011, 12:51
beatka09081987 napisał(a):macie doświadczenie w braniu leku Seroxat?? potrzebuje porady

Jasne , uzywam go od 16 lat z przerami po pół roku.
Alex

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotkopsotko 23 lis 2011, 12:53
Witam!
Od kilku dni znowu mnie męczy to, co dotyczy chyba nas wszystkich.
Myślę że teraz stres miał ogromny wpływ na nawrót objawów nerwicowych. Jego mi ostatnio nie brakuje ;/
Najgorsze jest ze moje mysli kraza tylko wokol tego ze zle sie czuje, ze zaraz pewnie zemdleje, ze zabiora mnie do szpitala (przed ktorym czuje ogromny lęk), ze w pracy zobaczą jaka ze mnie wariatka i wstyd mi.
Nie umiem opanowac lęku, odczuwam go w nocy, rano, w dzień... serce wali jak oszalałe, w piersiach gniecie, plytki oddech, miękkie nogi, rozkojarzenie.... Sami wiecie.
Tyle lat już się mecze z tym gownem i za kazdym razem jak wraca to nie umiem sobie z tym poradzic ;/

przez Alex1963 23 lis 2011, 12:59
Ja poradziłem sobie w ten sposób, że pozwoliłem aby mie brał atak..... nic nie robiłem i czekałem aż przejdzie ....Od dwóch miesiecy jestem bez leków nie liczac czasami 5htp i radzę sobie ... a było naprawdę tragicznie.... no i 2 lata psychoterapii... Uświadomiłem sobie, ze tak naprawde to boje sie swojej wyobraxni... a nie czegoś realnego ... To mi pomogło.
Alex

przez George 23 lis 2011, 13:00
Siasia napisał(a):kornelia_lilia, Boję się iść do tego psychiatry, że mi coś mocnego i w dużej ilości przepisze :(

Wizyty u psychiatrów nie są jakieś traumatyczne. Zazwyczaj dobry lekarz od razu nie zapisze ci silnych leków. Pewnie zacznie od wyciszających lekko i będzie obserwował. Poza tym może chcieć połączyć leczenie z psychoterapią. Naprawdę daje niezłe rezultaty. Sam chodziłem do psychologa i choć wiedzą merytoryczną niewiele zdziałał, to sama możność wygadania się fachowcowi pomagała.
Ad maiora natus sum

przez martu 23 lis 2011, 13:14
Siasia, chyba jednak mimo wszystko wizyta u psychiatry nie zaszkodzi, warto spróbować :)

przez kornelia_lilia 23 lis 2011, 13:22
martu,
a co tam u Ciebie?
Jutro masz wizytę, tak?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez martu 23 lis 2011, 13:38
kornelia_lilia, chyba troche do przodu. ale z kolei jak troszke mi sie polepszy to od razu bym chciała, żeby wszystko wrocilo do normy a tak sie nie da i wielkie rozczarowanie. cały czas probuje se pogodzić z tym jak jest.
tak, jutro idę na wizytę, trochę się denerwuje ale staram się nie myśleć... jutro zobaczymy

przez novel 23 lis 2011, 14:34
beatka09081987, Trzeba zacząć od połówki, a po tygodniu brać całą, najlepiej w tych samych godzinach po śniadaniu. W zależności od osoby napady lękowe znikną po około miesiącu, ale ten miesiąc trzeba przetrzymać.
znowu dziś widzę zachód słońca, znów udało się doczekać końca...

przez beatka09081987 23 lis 2011, 15:55
ja biore 20mg 38dzien i powiem ze dobrze nie jest, obnizenie nastroju, hustawki nastroju, mysli przerozne, ze wyaduje w psychiatryku, boje sie sama siedziec w domu... sa dni ze jest calkiem dobrze, ale sa tez i te gorsze, pozatym jestem ponownie na seroxacie poniewaz przez miesiac bralam zamiennik i po nim wszystko runelo, a teraz jakos ta poprawa marna, jest lepiej niz na tym zamienniku ale to nie jest to samo.... a było rewelacyjnie, nawet w ciąży bralam seroxat i mogłam góry przenosic.....
a teraz................. :( juz ja nie wiem co robic

przez novel 23 lis 2011, 16:49
beatka09081987, jeśli było dobrze po seroxacie to wytrzymaj jeszcze trochę i wszystko wróci do normy. Jak brałem Xetanor i nie było go w aptece to baba mi wcisnęła Parogen. Po kilku dniach myślałem że się przekręce, nie mogłem wyjść z chaty ani zasnąć, tak jakbym niczego nie brał. Dopiero po jakimś czasie brania na nowo Xetanoru wszystko wróciło do normy.

przez beatka09081987 23 lis 2011, 17:36
ja brałam Paroxinor i to on mnie powalił, ja mam fazy złego i dobrego samopoczucia, dosłownie huśtawka straszna

przez novel 23 lis 2011, 17:53
beatka09081987, u mnie minęło ok 2 miesięcy zanim się unormowało po zaczęciu zażywania, a po tych epizodach z zamiennikami parę tygodni

Sortuj wg