Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mysia 15 wrz 2005, 12:19
Nie trzeba mieć żadnego skierowania.Musisz pójœć i sie zapisać.Pierwsza wizyta zapewne ma odległy termin ale to dlatego że jest dużo pacjentów.Najpierw idziesz do psychiatry który spisze historie choroby i wystawi diagnoze.On Ci powie co masz dalej robić.Prawdopodobnie przepisze Ci jakiœ lek i skieruje na terapie do psychologa.

przez maja111 15 wrz 2005, 12:26
ja chodze do lekarza prywatnie, co kosztuje 50zl na tydz. Jesli masz mozliwosc wyzyt panstwowych to gratuluje, bo u mnie w miescie jest tyle osob na takie wizyty ze nie ma szans na cotygodniowe, ludzie sa kierowani do psychiatry i dostaja tabletki. Chodze na terapie od niedawna i na poczatku bylo strasznie, ale pozniej jest troche lepiej. Pozdrawiam

przez maja111 15 wrz 2005, 12:33
moja psychoterapeutka powiedziala, ze jedynie w krakowie (miescie najblizej mnie) jest mozliwosc darmowej terapii, ale tylko grupowej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maja111 15 wrz 2005, 12:36
moja psychoterapeutka mowila, ze jedynie w krakowie (miescie najblizej mnie) jest mozliwosc terapii darmowej - ale grupowej

przez mysia 15 wrz 2005, 12:38
No ja mieszkam w Warszawie a tu jest dużo takich oœrodków.

przez cicha woda 15 wrz 2005, 12:41
czyli jeœli pójdę do przychodni rejonowej to bez problemu powinnam zarejestrować się do psychiatry, tzn. bez żadnego skierowania itp.?
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez mysia 15 wrz 2005, 12:49
Tak.IdŸ tam do przychodni gdzie jest psychiatra.

przez musca 15 wrz 2005, 13:20
elo,ja na nerwice cierpie od około 3 miesięcy.poczštkowo były u mnie silne ataki.ale póŸniej gdy żuciłem pety to było już tylko lepiej.obecnie nie pamiętam kiedy ostatnio miałem atak.funkcjonuje w miare normalnie,poczštkowo w budzie miałem najwięcej ataków.a teraz chodze do budy,posadze dupsko i siedze :D i pamiętajcie kto pali i pije a ma ataki lub nerwice to zapewniam że żucenie petów i niepicie alkoholu bardzo pomaga aha i nie pijcie też kawy.a teraz taki trick ode mnie co robic gdy zbliża sie atak np. w szkole.głęboko oddychaj,i skoncentrój sie na czymœ innym,np. weŸ długopis i baw sie nim,albo rysój esy floresy.to pomaga
musca

przez cicha woda 15 wrz 2005, 13:27
ja też rzuciałam palenie, narazie nie widzę żadnej zmiany ale może przyjdzie ona z czasem. natomiast bez kawy nie potrafię sie obejœć, codziennie jestem koszmarnie zmęczona, kawa trochę pomaga więc boje się wyjœć z domu bez wypicia kawy. mam lęk przed tym że jeœli nie wypiję kawy to zemdlęje i wtedy częœciej pojawia się atak.

przez Ania 15 wrz 2005, 18:27
JA też palę i ciężko mi jest rzucić, ale jedyne co rzuciłam w nerwicy, to kawa. Kiedyœ piłam jej bardzo dużo, jak się zaczeły moje lęki przestałam jš pić. Teraz czasami jak wypiję kawę to rzuca mnš na wszystkie strony :D Kawa pobudza a w naszym stanie pobudzenie to pogorszenie samopoczucia - przynajmniej w moim przypadku.

atak paniki - jak sobie radzicie?

przez Waleria 15 wrz 2005, 18:54
Witam
Napiszcie proszę jak radzicie sobie z napadem lęku np. na ulicy, na wykładzie, w hipermarkecie czy też w innym miejscu publicznym. Czy macie jakieœ swoje metody, czy też stosujecie jakieœ techniki relaksacyjne? Jeœli Ÿle się czuję w domu, to pomaga mi, np. ciepła kšpiel, ale jak sobie pomóc poza domem? W przypadku ataku nerwicy lękowej biorę xanax, no ale on działa dopiero po godzinie, a w cišgu tej godziny robi mi się słabo, czuję ucisk w głowie, itd...zresztš sami wiecie.
Pozdrawiam
Waleria

przez technics 15 wrz 2005, 20:01
Ja sobie jeszcze nie radzę :/
// Aby zrozumieć ludzi
trzeba starać się usłyszeć to,
czego nigdy nie mówią i być może
nigdy nie powiedzieliby //

przez Emi 15 wrz 2005, 20:11
Ja poprostu wychodze na szluga :D
Hmm...Od dwoch lat meczy mnie nerwiczka.Ale zauwazam dobre strony tego zjawiska, ktore zmienilo moje zycie
Emi

przez cicha woda 15 wrz 2005, 20:39
jeœli chodzi o alkohol to nie piję go zbyt dużo, jednak np. po 2 piwach czuję się dużo lepiej jeœli chodzi o możliwoœć ataku. nigdy nie dostałam ataku wracajšc z imprezy. chciałabym tak czuć się na codzień dlatego jednak staram się unikać alkoholu i pić go tylko okazjonalnie. ostatnio spotkałam się z kolegš z czasów liceum. przegadaliœmy parę godzin, wracałam wieczorem autobusem do domu. wspominałam wtedy czasy liceum kiedy nic mi nie było, mogłam bez żadnych oporów wyjœć z domu, wsišœć do zatłoczonego tramwaju, itp... Czy te czasy kiedyœ powrócš?

Sortuj wg