Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

przez bowie 21 gru 2009, 09:54
Ludziska, jestem w pracy zaczyna boleć mnie serce i jest mi słabo. Jak Wy sobie radzicie w takich sytuacjach, bo normalnie załamuje już ręce?

przez tet 21 gru 2009, 09:58
bowie napisał(a):Ludziska, jestem w pracy zaczyna boleć mnie serce i jest mi słabo. Jak Wy sobie radzicie w takich sytuacjach, bo normalnie załamuje już ręce?

oddychamy głęboko i wyobrażamy sobie szefa nago :lol:
tet

przez polakita 21 gru 2009, 11:05
bowie napisał(a):Ludziska, jestem w pracy zaczyna boleć mnie serce i jest mi słabo. Jak Wy sobie radzicie w takich sytuacjach, bo normalnie załamuje już ręce?

Hmm ja wtedy wychodziłam z pracy i jeździłam na ostry dyżur :)) raczej nigdy nie wiedzieli co mi jest, ale któryś lekarz w końcu mi powiedział żebym odwiedziła psychologa/psychiatrę, i wtedy zaczęła się moja walka z nerwicą...
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Victorek 22 gru 2009, 00:37
oddychamy głęboko i wyobrażamy sobie szefa nago :lol:[/quote
W moim przypadku już chyba wolę atak... :mrgreen:

A tak do wiary to myślę, że np. ja bym chciał potrafić tak gorąco wierzyć w Boga i mu ufać, i może wtedy nie lękał bym się aż tak śmierci, tych często natrętnych myśli które czasem prowadzą nawet do paniki - co potem? itd.
Możliwe że ta ufność, że i tak będziemy bezpieczni dawałaby jakieś ukojenie i spokój.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez bee84 22 gru 2009, 00:58
dzis znowu dopadła mnie NOWOŚĆ ... byłam na rozmowie w sprawie pracy ... w przedszkolu swoja drogą ....
siedze i gadam ... i nagle czuje ... że nie czuje lewej nogi ... próbowałam nią ruszać ale nie mogłam ... jakby mi noge wcięło .... szybko zakończyłam rozmowe i .......... wyszłam
czyli wniosek, że mogłam nią ruszać skoro wyszłam .... ale nie wiem czemu mnie takie przerażające uczucie złapało podczas siedzenia, byłam przekonana, że paralisz będzie postępował i narobie sobie tylko wstydu
.... tu pier**le, że jestem odpowiedzialna, że umiem opiekowac się dziećmi, i że będą ze mna bezpieczne i w ogóle takie tam ... a tu bym o mały włos na samym wstępie spektakularnie padła ... :?

przez Victorek 22 gru 2009, 02:09
bee84, znam takie odczucie, bardzo mnie kiedyś przerażało, możliwe że mówimy o tym samym, siedzę sobię z kimś rozmawiam i nagle nie mam czucia w nogach, nie drętwienie czy coś tylko jakbym dostał zastrzyk znieczulający, mogę kończynami poruszać ale mimo wszystko to czuję. Zrywałem się po czymś takim i kończyłem rozmowę...
Zresztą lapało mnie to nie tylko podczas rozmów, ale nawet jak oglądałem tv, czy szedłem ulicą. Z rękoma też często mi się tak robiło.
Wiesz możliwe że stresowała cię ta rozmowa. Psychiatra kiedyś mi powiedział że strach i lęk blokuje mi jakieś receptory mózgowe i stąd to nie czucie.

[Dodane po edycji:]

Ale zauważyłem u siebie że ostatnio w hipermarkecie już w ogóle nie mogę przebywać, dośłownie 10 minut i nie kumam nic, wiem tylko że chce do wyjścia :) Dzisiaj byłem po prezent i niestety musiałem wcześniej wyjść bo już ledwo widziałem, dd nasila mi sie tam maks i uczucie mdlenia, i wiem że to nerwica ale jednak nie mogę sie uspokoić.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez scrat 22 gru 2009, 16:00
Victorek napisał(a):Ale zauważyłem u siebie że ostatnio w hipermarkecie już w ogóle nie mogę przebywać, dośłownie 10 minut i nie kumam nic, wiem tylko że chce do wyjścia :) Dzisiaj byłem po prezent i niestety musiałem wcześniej wyjść bo już ledwo widziałem, dd nasila mi sie tam maks i uczucie mdlenia, i wiem że to nerwica ale jednak nie mogę sie uspokoić.

Mam to samo...
Przyjaciel forum

przez bee84 22 gru 2009, 20:11
nom ... w hipermarketach normalnie się odjeżdża ... jak na innej planecie ... wszystko zawalnone jakimis pierdołami, ciśnienie dziwne, światło dziwne i ludzie dziwni ... nie ma okien i do wyjścia daleko ... masakra ...

przez kasja 22 gru 2009, 22:53
u mnie też się znowu zaczyna, markety, kościół, idę na spacer z psem i nagle czuję sie jak moje nogi są obok, czuję że sie przewracam, kroczę jak bocian takie dziwne uczucie, do tego mam znów straszne bóle brzucha, wchodzę na afobam znów, rudno , sama bioxetina nie wystarcza.

przez Nortt 27 gru 2009, 10:16
Dzisiaj znowu mdłości i bóle stawów, przynajmniej w głowie mi się już nie kręci ;/
Dodam jeszcze ze spałem niecałe 3 godziny...
Nortt

przez serek87 28 gru 2009, 01:47
ja kiedy czuję,że nadchodzi atak,zamykam oczy i wyobrażam sobie,że mój lęk to wielki czarny jaguar który mnie atakuje,a z tyłu biegną moje kochane konie i same z nim walczą...
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez Gringo 28 gru 2009, 02:55
serek87:
Zawsze to jakas metoda : )
Gringo

przez narthex 28 gru 2009, 17:31
macie ataki placzu i najdrobniejsza rzecz potrafi was wytracic z rownowagi?

Mi jescze te objawy zostaly z nerwicy, naszczescie magnez dziala i jest powoli coraz lepiej.
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez paradoksy 28 gru 2009, 17:52
narthex napisał(a):macie ataki placzu i najdrobniejsza rzecz potrafi was wytracic z rownowagi?

Mi jescze te objawy zostaly z nerwicy, naszczescie magnez dziala i jest powoli coraz lepiej.

mamy
kolejka u lekarza mnie tak denerwuje, że dosłownie zaciskam pięści żeby nie płakać ze złości.
paradoksy

Sortuj wg