Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Śpicie ?? Potrzebuje pogadać, mam atak :/

przez Agusiab1 28 sty 2015, 09:02
Mam nerwicę lękową, a ostatnio czuję się jak hipochondryczka, wklepuje objawy W net i diagnozuje sobie choroby :/

przez Saraid 28 sty 2015, 09:04
Agusiab1 napisał(a):Mam nerwicę lękową, a ostatnio czuję się jak hipochondryczka, wklepuje objawy W net i diagnozuje sobie choroby :/

Robisz to żeby lepiej sie poczuć? ;) nie nakręcaj się odsuwaj mysli od dolegliwości a nie pomnażaj ich.
Saraid

przez Agusiab1 28 sty 2015, 09:04
Nez napisał(a):Tylko proszę, kobiety wiem - reagujecie trochę dynamiczniej chemicznie - to może być problem w diecie, problemach miłosnych, pms - głęboki oddech i bez myśli o złych rzeczach, bez paniki - proszę spokojniej, choć może proszę się o piekło nad swoją głową. To wiem co piszę - raz oddech, muzyka, dwa wydech, trzy cokolwiek co pomaga - najlepiej zrobić obiad, zająć się sukienką, wziąć wolne - odpocząć głową. Masz wolne nic nie musisz, miej wyjebane - może właśnie natłok zdarzeń powoduje tę reakcję wsteczną. Powoli, spokojnie, oddychamy.

Zeby to było takie proste od 5 lat siedze w domu z dziecmi, wiec mam wolne - nie moge miec wyje....ne na wszystko bo dzieci sie same sobą nie zajmą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adel 28 sty 2015, 09:05
Agusiab1, ile Twoje dzieci mają lat :?:
I'm toxic...

przez Agni82 28 sty 2015, 09:09
Agusiab, domyslam, sie ze lekarzem nie jestes ;)
A co lubisz robic z dziecmi?
life begins at the end of your comfort zone

przez Nez 28 sty 2015, 09:15
Agusiab dasz radę! Tylko pamiętaj jeśli chodzi o dzieci, że czasem nadmiar troski powoduje ucieczkę, jakby co przypominam.

Agni82 - nie trzeba być lekarzem żeby się w niego pobawić.

Ale nie należy poddawać się panice że coś coś pasuje. Bo na oko to pasuje wszystko łącznie z hemoroidami.
Nez

przez Agusiab1 28 sty 2015, 09:19
white Lily napisał(a):
Agusiab1 napisał(a):Mam nerwicę lękową, a ostatnio czuję się jak hipochondryczka, wklepuje objawy W net i diagnozuje sobie choroby :/

Robisz to żeby lepiej sie poczuć? ;) nie nakręcaj się odsuwaj mysli od dolegliwości a nie pomnażaj ich.

Usiłuje znaleźć co lekarze mogli przeoczyć, a wcale lepiej mi od tego nie jest

-- 28 sty 2015, 08:20 --

adel napisał(a):Agusiab1, ile Twoje dzieci mają lat :?:

4,5 i 15 Mcy

przez adel 28 sty 2015, 09:24
Agusiab1, różnica wieku tak jak u moich dzieci, jak moje maluszki były w tym samym wieku męczyłam się z nerwicą lekową + natręctw...potwornie ciężki czas :105:
Masz wsparcie w rodzinie :?:
I'm toxic...

przez Nez 28 sty 2015, 09:26
Każda akcja powoduje interakcje. Może nerwica wynika z racji dzieci i trudności w związku. Więcej rozmowy z mężem, chyba że wychowujesz samotnie. Rozmawiaj z nim więcej, ze swoim partnerem o tym jak się czujesz z dziećmi w domu, jak Ci się nimi zajmuje. Informuj o swoich potrzebach, pragnieniach i nie bój się. Choćby małymi kroczkami, lub na bezdechu. Jeśli zareaguje negatywnie - trudno daj mu to przetrawić. Sama wtedy nie panikuj tylko zajmij się czymś innym.

To tak na wstępie. Bardzo spory odsetek nerwic jest na tle relacji związkowych.
Nez

przez Saraid 28 sty 2015, 09:26
Agusiab1, szukajcie a znajdziecie :mrgreen: ale to nie jest dobre dla Ciebie ,znajdz coś co Cię wyciszy ,zrelasuje stosownie do siebie ,poczekaj aż lek w pełni zacznie działać i znajdż coś pozytywnego w każdym dniu dla samej siebie co by Cię cieszyło przyniosło ukojenie.
Saraid

przez Agusiab1 28 sty 2015, 09:27
Agni82 napisał(a):Agusiab, domyslam, sie ze lekarzem nie jestes ;)
A co lubisz robic z dziecmi?

Teraz najchętniej bym nic noe robiła bo wszystko mnie denerwuje, ale musze sie zbierać w sobie i cos zawsze wymyślam na sile

przez Nez 28 sty 2015, 09:30
A pytasz dzieci - patrzysz jak się czują z tym co robisz? powinno się wdać w rolę takiego obserwatora dzieci trochę - i na siłę oczywiście wymyślać, a najlepiej to je zaangażować w te wymyślanie. Niech czują że tworzą zabawę :-)
Nez

przez Agusiab1 28 sty 2015, 09:37
Syn to najchętniej bawi sie lego, to staram sie z nim robic, córa ma poki co jeden cen rozwalić wszystko, z nią sie jeszcze nie da dogadać

-- 28 sty 2015, 08:39 --

adel napisał(a):Agusiab1, różnica wieku tak jak u moich dzieci, jak moje maluszki były w tym samym wieku męczyłam się z nerwicą lekową + natręctw...potwornie ciężki czas :105:
Masz wsparcie w rodzinie :?:

Mam wsparcie w mężu i w rodzicach, siedze prawie cały dzien sama z dziecmi bo maz pracuje do pozna jak wychodzi o 8 rano tak wraca po 20 często niestety pozniej :/

przez Nez 28 sty 2015, 09:40
15 miesięcy, tak? - to zrozumiałe :)

Masz koleżanki z dziećmi? Po spotykajcie się, może za często siedzisz sama w domu, mnie to też dotyczy - siedzę zbyt często a potem mam frustrachę i odgnioty od tego siedzenia.
Nez

Sortuj wg