Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez asl 01 kwi 2014, 12:17
ja nie biore leków od 8 miesięcy i jest ze mną tragicznie...
mam znowu zacząć je brać? od nowa pakować się w to samo??
asl

przez rozczarowana88 01 kwi 2014, 15:58
asl, hej. ja brałam kiedys przez pół roku leki. Potem pare mies. okej i znów jesczze gorsze 'porycie'. Wtedy zawzielam się i wyszłam z tego bez leków. Teraz znów nie jest najlepiej, ale leki uważam za ostateczność. Powalcz. Masz więcej siły niż myślisz.

przez asl 01 kwi 2014, 17:20
rozczarowana88, a jak sobie radzisz? chodzisz na terapie?
brałam leki przez 2,5 roku, czułam się świetnie, byłam wesoła, szczęśliwa, nie miałam żadnych lęków... gdy odstawiłam tabletki wszystko wróciło ze zdwojoną mocą.. dwa lata się męczyłam i w końcu poleciałam z płaczem do psychola... dostałam znów te same tabletki i też brałam je znowu przez 2,5 roku... nie czułam się już tak fantastycznie jak za pierwszym razem ale przynajmniej lęki się zmniejszyły... teraz jestem 8 miesiecy bez tabsów ale co przeżywam teraz to nie życzę nikomu...
asl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Fabienka 01 kwi 2014, 23:47
Hej. Czytam forum od bardzo dawna wiele razy pomogliscie mi uporać się z atakiem. Teraz postanowiłam napisać o swojej chorobie bo myślę że będzie mi łatwiej tu na forum razem z Wami pokonać ją na zawsze...
W życiu przeszłam już niejedno piekło. W podstawówce zostałam napadnieta okradziona i koszmarnie pobita . Były to dziewczyny z tej samej szkoły. Po wakacjach musiałam wrócić do tej szkoły. Ze strachu próbowałam popełnić samobójstwo. Był to bardzo ciężki czas dla mne i mojej rodziny. Rozwinęła się y mnie straszna depresja. Leczylam się u psychiatry wyjezdzalam na obozy specjalne. Potem do siostry. Pomogło. Zaczęłam wychodzić z domu. Z depresji. Później był spokój Ale w,wieku 20 lat poznałam faceta który wydawał się aniołem a był diabłem...bil mnie koszmarnie. Nerwica zaczęły się znów problemy z psychiką pojawiły ie lęki. Piradzilam sobie sama bez leków. Ułożyłam swoje życie choć było to bardzo trudne i wymagało odwagi herosa. Pozniej poznałam mego obecnego męża.zaszlam w ciążę i urodziłam martwego synka. I zaczęło się...od tamtego czasu minęło 6 lat. Nerwica powraca co jakieś kilka miesięcy gdy myślę że już ok ona wraca. Mam dwie córeczki chce być dla nich idealna mama a przez moje ataki mam już disc choć walczę szukam odpowiedzi...ataki Aa straszne. Koszmarny gorac mnie oblewa. Czuje ze zemdleje i najgorsze drgawki. Drze na całym ciele koszmar. Ostatnio jyz myślałam że nie skończy się ze się udusze tak mnie sciskalo tak mną trzeslo:( i zawroty głowy nacidzieb jakbym pijana chodziła:( jestem wyczerpana jyz dlaczego mnie to spotyka chce tylko żyć normalnie:( czy wy też przezywacue takie ataki? Zazwyczaj wieczorem jestem odprezoba coś oglądam i zaczyna się w brzuchu najpierw i roz chodzi się pi calym ciele...nie biorę leków tu w uk przepisano mi dwa razy byłam u dwóch różnych lekarzy ten sam lęk który otumania i tylko niedobrze jest pi nim nikt nie proponuje mi terapii muszę chyba prywatnie poszukać:(

przez szy123 02 kwi 2014, 00:54
Ostatnio dopada mnie taka agresja do większości osób. Po prostu mnie wkurzają jak tylko się odezwą, ale wszystko trzymam w sobie nic co tych osób nie mówię. Próbuję sobie tłumaczyć, że to nie jest tak jak ja o nich myślę, ale to niewiele pomaga… Myślę, że to wszytko przez wewnętrzny niepokój...

przez Perplessa 02 kwi 2014, 08:53
[quote="Fabienka"]

Koniecznie idz prywatnie i koniecznie leki. Mnie pomogla paroxetyna (produkowana pod roznymi nazwami ale to substancja czynna) i czytajac Cie mam wrazenie,ze masz bardzo silne ataki paniki. Psychoterapia u sprawdzonej osoby, ktora pomoze Ci pokonac traumy jest bezwglednie konieczna. Mozesz poszukac w necie polskich specjalistow w UK. Nie zostawiaj tego, sama nie dasz rady, masz za glebokie traumy. Pisz co zrobilas w tej kwestii. Powodzenia!

przez michalb 02 kwi 2014, 11:33
Czy wam też marzną dłonie i stopy a twarz robi się czerwona jak burak?
Kurcze siedzę w pracy stopy i dłonie zimne a twarz jak zobaczyłem w lustrze to się przeraziłem. Czerwona na maksa...

przez nerwa 02 kwi 2014, 11:36
Ja twarzy raczej nie mam czerwonej, ale dlonie i stopy marzna non stop!!! Jak nagle mam cieple to az sie dziwnie czuje, bo nie jestem przywyczajona :)
To moze byc albo krazenie kiepskie, niskie cisnienie itp.
Albo od stresu, bo jak reakcja stresowa jest, to cala krew idzie do miesni i serca (reakcja walki albo ucieczki), wiec odplywa od mniej potrzebnych konczyn...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez michalb 02 kwi 2014, 11:50
Ciśnienie raczej nie bo mam 123/70 puls 68
pewnie jest to u mnie jak zwykle stresowe tylko dziwne że tu mi zimno a twarz czerwona.

przez rozczarowana88 02 kwi 2014, 12:43
asl, sorry, że tak późno, ale już odpisuję ;). Tak, chodzę na terapię. Gdy 'to' do mnie wróciło, czyli rok temu, też poleciałam do psychiatry. Dał mi afobam (z alplazolamem, masakra, oni wypisują takie coś na skinienie palca, wypisał mi to po 15- minutowej wizycie!). Nie wzięłam ani tabletki. Uwierz mi, miałam też maskarę. Nie spałam, nie jadłam. Nie wychodziłam z domu. Z jednej strony nie chciałam się poddawać, z drugiej byłam całkiem bezsilna i bałam się wykonać jakiegokolwiek ruchu, żeby z tego wyjść. Powoli, powoli zaczęłam próbować. Gdy przed szkołą szłam na papierosa aż było mi wstyd, bo trzęsły mi się ręce. W szkole to samo, trzęsawka, najgorsze myśli. Przez pierwsze półtora miesiąca radziłam sobie sama (albo i nie radziłam, zwał jak zwał). Potem napisałam do znajomej, która sama chodziła na terapię. Ona dała mi namiar, ale tamta terapeutka nie mogła mnie wtedy poprowadzić, dała numer do kolejnej, a ta znów do innej. I takim sposobem jestem u mojej psychoterapeutki. Jest nieźle. Czasem mam znów 'porycia', ale łatwiej mi je opanowac, nie rozprzestrzeniają się na całe moje życie. W lutym rok temu zdychałam,w maju już było nieźle, a w sierpniu- wrześniu niebo, a ziemia (swoją drogą jeden z najlepszych okresów w moim życiu w ogóle).

Co do leków nie neguję ich brania, czasem serio trzeba się najpierw wspomóc. Ja jednak nie chciałam/nie chcę brać ich z paru powodów (nota bene też z powodu lęków :D):
- zawsze chciałam czuć, że, mimo wszystko, chociaż minimalnie kontroluję to, bez wyciszania się na siłę
- boję się skutków ubocznych (np. bardzo boję się przytyć)
- boję się od nich uzależnić
- najbardziej boję się co POTEM (jak już wspominałam, miałam już epizod z lekami, lęki wrócily i to chyba nawet silniej jakiś czas po ich odstawieniu, a tamto chodzenie do tamtej psycholożki [chodzilam do niej, kiedy pierwszy raz mnie 'poryło'], okazalo się całkowicie złudną terapią, bo gdy chemia przestala działać, okazało się, ze nic się nie zmieniło; gdy nie biore leków, wiem jaki jest mój stan faktyczny)

przez Fabienka 02 kwi 2014, 12:54
Perplessa dziekuje za odpowiedz. Siedze od rana na necie na Ile mi czas pozwala bo wiadomo dzieciaczkom duzo czasu poświęcam:) znalazłam polskiego psychiatrę muszę tylko zobaczyć czy można u niego terapię przeprowadzać. Tak masz rację czuje się ciągle naminowana jakbym tłumila cały czas w sobie lęki i miały mnie za chwilę dopaść jest to bardzo trudne:( odezwę się na pewno jak pójdę do psychiatry. I wszystko opowiem. Dobrze mieć kogoś kto rozumie kto wysłucha. Dzięki:)

Co do zimnych rak i stup mam często tak i wypieki na buzi. Albo to uczucie pijanej głowy...czasem to już sama się śmiać z tego zaczynam jak rak na siebie z boku popatrze...miłego dnia wszystkim:)

przez nerwa 02 kwi 2014, 13:04
Fabienka, ja mam wlasnie uczucie pijanej glowy juz od tygodnia :( Niby od czasu do czasu to mam i zawsze przechodzi, ale zawsze tez boje sie, ze to cos innego mi dolega...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Perplessa 02 kwi 2014, 14:56
[quote="Fabienka"]

Brawo kobietko :) wzielas sie do roboty od razu czyli chcesz sie wyleczyc. Dasz rade, pamietaj by powoli wyczuc terapeute czy jest Ci komfortowo w relacji. Zeby kuku nie bylo potem... Miej oczy szeroko otwarte i uszy tez :) czekam na wiesci!!!

przez Fabienka 02 kwi 2014, 15:28
Ja też się cieszę i to niedaleko mnie jest:) fajnie że tu się znalazłam na tym forum:) dziękuję jeszcze raz za wsparcie:):) to dużo bardzo!!!
Nerwa ja to jyz nawet mężowi nie mówię :) poszłam z zawrotami tymi do lekarza i ona ciśnienie mi zmierzyła na stojaco i na siedząco i sto pytań do:) w końcu powiedziała że to od wiosny może być...Albo z nerwicy..nawet nie pomyślała żeby mnie wysłać na badania jakieś. Byłam w Polsce w styczniu. Przebadalam krew i tsh robiłam. Wyszło ok wszystko oprócz cholesterolu Ale u mnie to rodzinne i jakiś limfocytow poniżej normy nie wiem o co biega nie draxylam bo zapewne raka bym sobie wmowila jak to było na początku zawrotow. Stoję i chwueje się tzn tak mi się wydaje Ale stoję dalej:)
Ostatnio po dramatycznym ataku pierwszym od kilku miesięcy zasnelam wciskając się i myśląc o Mamie ...później postanowiłam walczyć bierze mnie na wieczór wstaje idę się czymś zająć mimo trudu sztywnych nóg drgawek..po prostu ćwiczę skacze wyglupiam się przed lustrem zauważyłam zr to pomaga...:):)

Sortuj wg