Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez blue_girl 23 lut 2014, 17:36
Będzie wracało póki będziecie się tego bali.
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę. Ale to nic nie zmieni.

przez creep21 23 lut 2014, 19:38
Czy ktos z was bral seronil na nerwice lekowa? Bylam w czwartek na pierwszej terapi i dostalam.wlasnie seronil od kilku tygodni nigdzie nie wychodzilam sama a kilka godz po wzieciu leku mialam przyplyw energi i poszlam sama na dlugi spacer wczoraj tez sie dobrze czulam i nagle poznym woeczprem.sie pogorszylo: uczucie ciezkosci w klatce piersiowej napad leku.. rano myslalam ze bedzie lepiej a mialam problem z utrzymanien rownowagi dalej jest mi.ciezko w klatce boje.sie ze cos sie zlego dzieje.. to moje pierwsze zetnkiecie z tabletkami.

przez asl 24 lut 2014, 01:30
creep21 napisał(a):Czy ktos z was bral seronil na nerwice lekowa? Bylam w czwartek na pierwszej terapi i dostalam.wlasnie seronil od kilku tygodni nigdzie nie wychodzilam sama a kilka godz po wzieciu leku mialam przyplyw energi i poszlam sama na dlugi spacer wczoraj tez sie dobrze czulam i nagle poznym woeczprem.sie pogorszylo: uczucie ciezkosci w klatce piersiowej napad leku.. rano myslalam ze bedzie lepiej a mialam problem z utrzymanien rownowagi dalej jest mi.ciezko w klatce boje.sie ze cos sie zlego dzieje.. to moje pierwsze zetnkiecie z tabletkami.

brałam seroxat, nie wiem czy to to samo :bezradny:
ale czułam się ok...
musisz koniecznie powiedzieć lekarzowi o tych objawach
asl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NiedobrzeMi 24 lut 2014, 06:31
Wziełam 3 tabsy serotonilu i wyrzuciłam go ;)

Ja nie mogłam po nim zasnąć. 72h byłam pobudzona.
Poczytaj naulotce leku czy masz skutki uboczne.

Jeżeli masz dalej napady lęku to może to po prostu nie jest lek dla Ciebie albo np zbyt mała dawka.
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

przez hania33 24 lut 2014, 08:57
asl, to jest inny lek, creep21, powiedz o skutkach ubocznych lekarzowi, moze bedzie kazal czekac jeszcze, lub zmieni lek, lecz kazdy ma te uboki.. :roll:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez michalb 24 lut 2014, 09:14
Cześć
Ja po długim czasie dostałem ataku wczoraj w kinie. Najlepsze jest to, że tydzień temu też byłem w kinie na "Wilku z wall street" 3h i nic się nie działo. Wczoraj poszliśmy z małżonką na "Jack Strong" 2h po niecałej godzinie zacząłem czuć puls nie był wysoki ale strasznie go czułem i zaczęło się mierzenie... ręce momentalnie mokre, i puls przyśpieszał. Nie było z nim wielkiej tragedii bo mierząc już wiem ile jest i może ze 110 było. I tak ze 40minut wysoki i na jakieś 5 min spadał zacząłem myśleć i mierzyć znów wysoki, ręce mokre, gorąco mi, jak próbowałem nie myśleć o tym to w momencie nie czucia pulsu myślałem, że mdleję i znów wysoki. Z kina nie uciekłem te 40min się pomęczyłem ale film oglądałem i nagle puls opadł, serca nie czułem już tak mocna i ostatnie 20min filmu już normalnie...
Kurcze i dlaczego mnie tak złapało?

przez hania33 24 lut 2014, 09:21
michalb, nie martw sie ja biore leki i tez mnie zlapalo.. :(

-- 24 lut 2014, 09:23 --

mysle , ze to jest jakies nagromadzenie nerwow, ktore wybucha po pewnym czasie..moze tak sie niestety dziac.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Victta 24 lut 2014, 09:26
michalb
Kino ma idealny klimat na ataki paniki. Głośno, system nerwowy bomabradowany dźwiękami, z którymi sobie nie radzi, a do tego zamknięta przestrzeń. Nerwica ma taki potencjał, że lubi atakować właśnie w zamknietych pomieszczeniach typu kino, kościół, supermarket.Albo zupełnie na odwrót w otwartych przestrzeniach, po wyjściu z domu. A czasmi ma się i to i to.

przez michalb 24 lut 2014, 09:26
hania33, może jest jak piszesz... choć ostatnio mam naprawdę dobre dni i noce. Fakt jakieś stresy są a tym bardziej związane z przyjściem na świat potomka :) to może tak odreagowuje :/ Ale fakt nie było fajnie z tym pulsem...

-- 24 lut 2014, 08:30 --

Victta, coś w tym jest tylko tydzień temu nic mi nie było... co prawda na wilku było mało osób siedziałem w środkowym rzędzie natomiast teraz ostatni rząd, pełna sala, duszno i z braku akcji mimo iż film interesujący siedziałem niby skupiony ale też na sobie i pewnie wsłuchując się i mierząc puls doprowadziłem do ataku...

przez Victta 24 lut 2014, 10:18
Kurcze, a ja mama ataki paniki, daleko od domu, na jakiś wyjazdach i gdy jestem z mężem, który ma focha. Wtedy jestem rozwalona psychicznie. Boje się tak, że szok. Nie wiem, czy macie coś takiego, że ktoś się niby do was normalnie odzywa, ale czujecie podskórnie, że coś nie gra, że ma jakieś wąty, ale ich nie werbalizuje. A ponieważ ja mam problemy z poczuciem własnych emocji i zaufaniem im, nie wiem wtedy co się dzieje. Czuje jakbym traciła grunt pod nogami, poczucie kontroli, ogarnia mnie rozpacz, no i atak paniki gotowy.

przez NiedobrzeMi 25 lut 2014, 20:21
Ja mam agorafobię jeszcze do tego. Miałam 8 miesięcy przerwy od ataków (nie brałam leków i nadal nie biorę mimo iż nerwica powróciła)

Ale nie radzę sobie z atakami, muszę po prostu czekać aż minął
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

przez michalb 25 lut 2014, 21:34
Orientujecie się czy witaminę D można brać bez konsultacji z lekarzem (chodzi mi o to by nie przesadzić). Kupiłem sobie dziś D-Vitum Forte 2000 j.m. niby norma dla dorosłej osoby to między 800 a 2000.

-- 26 lut 2014, 10:05 --

ktoś pomoże?

przez evvelinka 26 lut 2014, 16:13
michalb a robiłeś badania? ja miałam d25(oh) zlecone przez lekarza, miałam niewystarczający poziom i dopiero wtedy dostałam receptę na witaminę d z maercku, chyba ma 1000j.m.

-- 26 lut 2014, 16:19 --

NiedobrzeMi napisał(a):Ja mam agorafobię jeszcze do tego. Miałam 8 miesięcy przerwy od ataków (nie brałam leków i nadal nie biorę mimo iż nerwica powróciła)

Ale nie radzę sobie z atakami, muszę po prostu czekać aż minął

To dobrze sobie radzisz chyba. Nie wiem czy jest inna droga niż się z nimi oswoić i czekać aż przejdą. Ja na razie chyba 3 miesiące bez ataków i też bez leków. A długo już to masz?

przez michalb 26 lut 2014, 16:58
evvelinka, nie, nie robiłem badań... czytałem ostatnio o witaminie D i dlatego sobie ją kupiłem (bez recepty suplement diety). Skoro w codziennej diecie jest tak jej mało, słońca też to stwierdziłem że nie zaszkodzi...

Sortuj wg